24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Deset věcí, které se po svatbě (ne)změnily

13.1.2013
Carrie
Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. :D Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství. :-)

Jelikož se stále počítám mezi novomanželé (prý tento stav trvá rok), rozhodla jsem se sestavit top ten věcí, které se po svatbě (ne)změnily. Celý žebříček je čistě subjektivní, ale třeba se mnou bude mít někdo stejný názor.

1) Sex

Ten se nezměnil téměř vůbec. Frekvence milování je stejná. No a kvalita je možná lepší. Jeden druhého známe, známe navzájem své touhy, obavy a tolik se nestydíme jeden před druhým. Dejte si ale pozor, abyste nezlenivěly a nezačaly svého manžela zanedbávat. Sňatek není zárukou trvalého vztahu. Pokud se Vám někdy nechce, fajn. Pokud se Vám chce čím dál míň (a přesto nechcete svého manžela ztratit), přemozte se. Nakonec zjistíte, že se Vám chce. ;-)

2) Něžnosti (nemám namysli milostnou předehru)

Každé ráno, když se vzbudíme nebo jeden z nás vstává do práce, políbíme se na dobré ráno. Stejně se večer políbíme před spaním. Vžycky si najdeme chviličku, abysme se obejmuli, pohladili. Stále se na veřejnosti procházíme ruku v ruce. Při polibcích mě manžel vždy hladí nebo drží za tvář. V tomhle směru zase nenechte zlenivět svého manžela. Říkejte si o něžnosti (nestyďte se)! Pokud se nebudete připomínat, když manžel sem tam zapomene, bude si myslet, že o to už nestojí a je zbytečné se snažit. Možná mu to Vaše připomínání bude připadat otravné, ale časem zjistí, že se mu to vlastně líbí.

 

3) Komunikace

V této oblasti jsme s manželem neměli nikdy potíže. Veškeré problémy, trápení, radosti spolu sdílíme. Hledáme společné řešení a na všem se snažíme dohodnout. Nedokáži si představit, že by u nás došlo k situaci, kdy mi manžel oznámí, že vzal práci v Egyptě a buď se s ním přestěhuju nebo smůla. Je pravda, že někdy si jeden z nás postaví hlavu, ale tyhle úlety si navzájem tolerujeme. :-) Jinak v našem vztahu jsem já ta komunikativnější (ukecaná). Manžel má rád svůj klid a ticho. Přesto si zvykl, že mu neustále hučím do hlavy. :-D

4) Domácí práce

Tady zastanu většinu věcí já (stejně jako před svatbou). :-) Uklízím, vařím, peru, žehlím a více pečuji o našeho pejska. Je pravda, že pokud manžela poprosím, aby něco udělal, tak to udělá a nedělá z toho vědu (i když se mu kolikrát nechce). Když mě chce potěšit, umyje nádobí. Čas od času uvaří něco dobrého. Máme spolu ale tichou dohodu, že až si pořídíme potomka a já nebudu stíhat, bez řečí mi pomůže. Tak jsem na to zvědavá.

 

5) Volný čas

Já nemám příliš koníčků, takže ve volném čase docela ráda uklízím. Někdy si čtu, koukám na netu na seriály nebo jen tak brouzdám po netu (teď se teda snažím věnovat svému blogu). Manžel bývá hodně v práci (máme málo společných víkendů). Když je doma, tak ne vždy děláme něco společně. Já jsem třeba na poči a on hraje na kytaru nebo si děláme oba něco na poči. Avšak chcme-li dělat něco spolu, tak hrajeme společenské hry (Osadníky, Česko...), paříme na wii, hodně jezdíme na výlety a začínáme spolu lyžovat (tedy já se učím lyžovat, manžel na snowboardu). Trávení volného času je pro mě důležité a přesto, že ho máme málo, občas dovolím manželovi, aby si zašel s kamarády na pivko, do čajovny nebo zahrát squash. Určitá dávka volnosti je ve vztahu důležitá, i když s tímhle mývám občas potíže... Snažím se a myslím, že mého manžela to těší.

6) Žárlivost

To je naše slabá stránka... Můj manžel nikdy nežárlil a nežárlí doposud. Já žárlím od začátku a stále to trvá. :-D Z čeho je můj manžel na nervy. Moje žárlivost je snad jediná věc, která dělá vrásky našemu vztahu. Je pravda, že se to po svatbě také trochu uklidnilo (tedy zatím). Dokonce mě můj manžel už tolik nedráždí a mou žárlivost ještě nenadmýchává. :-)

 

7) Finance

Protože ani jeden z nás nevydělává nadprůměrné peníze, rozhodli jsme se už dávno, že dáme finance dohromady. Alespoň si můžeme občas vyhodit z kopýtka. :-D Popravdě řečeno až po svatbě jsem se odvážila razantněji rozhodovat o našich financích. Můj manžel na oplátku kategoricky odmítá společný účet (ušetřilo by nám to spoustu peněz). Asi si chce zachovat alespoň nějakou svobodu. :-)

8) Bydlení

Společné bydlení je podle mě základ dobrého vztahu a následně dobrého manželství. My jsme spolu začali bydlet pár týdnů po našem prvním rande. I když toho můj manžel jednu dobu trochu litoval (toužil po svobodě a soukromí), víme, že jsme to udělali správně. Teprve když s někým začnete bydlet, poznáte jaký doopravdy je. Seznámíte se s jeho zvyky, zlozvyky a začnete se učit ho tolerovat (to je to nejtěžší). Věřte mi, že se nikdo nedokáže přetvářet pokud jste spolu téměř čtyřiadvacet hodin denně. Vřele doporučuji, aby jste se svým přítelem společně bydlela alespoň rok před svatbou.

 

9) Vyznání lásky

Z úst mého partnera vycházelo vyznání lásky jen v době počáteční zamilovanosti (psal mi dokonce i básničky). Pak si umanul, že oba víme, že mě miluje a není třeba to neustále říkat. Podle něj jsou největším vyznáním činy. Dnes z něj vydolovat nějaká něžná slovíčka dá práci. Občas ho to sice chytne, ale to je spíše zázrak. Já jsem zprvu o svých citech mluvit odmítala, ale jakmile jsem jednou začala ne a ne přestat. :-D

10) Láskometr

Samozřejmě, že náš vztah byl úplně jiný na počátku a jiný je teď (ne však horší!). Zamilovanost je nejsilnější v začátcích vztahu. Pak pomalu opadává (o líbánkách se to zase na chvíli vrátí). O to více však svého partnera milujete (vážíte si ho, chcete se o sebe navzájem starat, být si oporou, být přáteli,  nedokážete si bez sebe představit svůj život). Já v téhle chvíli miluji svého manžela nejvíc za celý náš vztah a vím, že zítra to bude ještě víc a pozítří ještě a takhle to snad půjde až do smrti. Zamilovanost je prchlivá, co přijde po ní je tisíkrát lepší.

 

Více zde: http://exvmalomeste.webnode.cz/news/deset-veci-ktere-se-po-svatbe-ne-zmenily/
 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Carrie

Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství.


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.