24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Carrie

Svatební veletrh

31.01.2013

Ahojte, minulý rok touhle dobou jsem byla čerstvě zasnoubená a začala jsem chystat svou vysněnou svatbu. Na internetu jsem vyhledávala nejrůznější svatební tipy a rady a narazila jsem také na termín svatební veletrh, který mi byl do té doby naprosto neznámí. Pročetla jsem si, co je to za akci a co je na ní k vidění a rozhodla jsem se nějaký z nich navštívit. Bohužel jsem se nakonec na žádný svatební veletrh nedostala... :-( I když už mám nějakou dobu po svatbě, když jsem dnes na internetu opět narazila na reklamu na svatební veletrh, přepadla mě touha přeci jen nějaký navštívit. Tak snad budu letos úspěšnější.

Celý článek

Svatba z dob našich prababiček

31.01.2013

Ahojky, slíbila jsem nový článek o tom, jak vypadala svatba v minulosti. Dnes mám konečně trochu času, takže jsem se pustila do psaní. Nebylo snadné vyhledat něco o svatebních obřadech a oslavách v dřívějších dobách. Přesto jsem několik málo informací našla. Bohužel se to více méně týká svateb na vesnici. O městských a šlechtických svatbách jsem nenašla téměř nic. Pokusím se to do budoucnosti napravit. :-)

Celý článek

Svatební tradice a zvyky

28.01.2013

Ahoj, tentokrát jsem si pro Vás připravila článek o svatebních tradicích, zvycích. Původně jsem ho chtěla toto téma natočit, ale když jsem si video pustila, zjistila jsem, že není zajímavé. :-) Chystám se také sepsat, jak vypadala svatba dříve, ale shánění materiálu je poněkud složitější. Moc Vás prosím (protože vidím, že nějaká návštěvnost na blogu je) o zpětnou vazbu, abych věděla, co Vás zajímá (o jaké příspěvky byste měli zájem) a jestli Vás vůbec na mém blogu něco zaujalo. Děkuji. A teď už se vrhneme na svatební tradice a zvyklosti. :-)

Celý článek

Zasedací pořádek a kolona aut

25.01.2013

Další článek, který jsem si pro Vás připravila se týká zasedacího pořádku u slavnostní tabule i rozvozu v autech. I zde platí určitá pravidla. Já a můj manžel jsme při obojím museli tato pravidla porušit, protože manželovo rodiče jsou rozvedení a oba mají už nové partnery. Takže v článku uvedu drobné komentáře k tomu, jak jsme to praktikovali na naší svatbě (třeba to některá z Vás také uplatníte). Když jsem se sama zabývá problematikou, jak se rozsazují rozvedení rodiče, našla jsem několik tipů na internetu, tak je tu také poznamenám. :-) Protože rozvedené rodiče má asi dnes už kde kdo.

Celý článek

Svatební hosté

21.01.2013

Možná se v nejbližší době chystáte na svatbu jako host, svědek nebo snad rodič a proto jsem se rozhodla sepsat krátký článek o tom, co za oblečení se na svatbu hodí a co ne. I jako host můžete způsobit na svatbě nepříjemný rozruch, a to nejen svým chováním. Někdy se dokonce stane, že svým oděv rozzlobíte nevěstu. Poku tak nechcete učinit úmyslně (což se opravdu nehodí i když jdete na svatbu své velké lásky), pročtěte si tento článek.

Celý článek

Malá vs. velká svatba

18.01.2013

Rozhodneme-li se plánovat svatbu mnohdy před námi stojí rozhodnutí ohledně její velikosti. Je pro nás těžké vybrat koho pozvat a koho ne. Někdy za nás rozhodnou jiní jako například manžel, rodiče a nebo finanční situace. Někdy prostě podlehneme své vysněné představě a nikdo nám to nerozmluví. Třeba moje kamarádka se vdávala pouze za přítomnosti svědků a svým blízkým (včetně rodiny) to dala vědět až po svatbě. Některá z Vás možná touží po pohádkově velké svatbě. Nemáte-li představu o velikosti svatby, mám pro Vás stručnou charakteristiku malé i velké svatby. Pozn.: Při sepisování seznamu hostů nezapomeňte, že osoby zvete automaticky s jejich partnerem! Pokud se tedy se svými přáteli předem nedomluvíte jinak.

Celý článek

Oděv pro ženicha

17.01.2013

Mohli by se zdát, že obléknout ženicha na svatební den bude snadné, protože vlastně není moc na výběr. Avšak není to pravda. Když trochu zapátráte, zjistíte, že i v tomto případě máte na výběr. Podívejme se tedy na druhy společenského oblečení pro muže. :-)

Celý článek

Šaty podle typu postavy

16.01.2013

Mám pro Vás malou radu až si půjdete shánět svatební šaty. Každému typu postavy lichotí něco jiného. Byla by škoda, abyste si vybraly svatební šaty, které budou zdůrazňovat nedokonalosti Vaší postavy. Bohužel, jsem viděla spousty nevěst, které měly nevhodné šaty. U některých to bylo tak tragické, že to zkonstatoval i můj manžel. :-( Vyvarujte se této chybě a buďte ve Váš den D opravdu dokonalá! :-)

Celý článek

Rozpočet svatby

16.01.2013

Vzhledem k tomu, že s manželem nemáme zrovna nadprůměrné platy a že jsme odmítli jakoukoli finanční pomoc od rodičů, musela jsem vytvořit takový rozpočet, aby nás nezruinoval. Slíbila jsem, že sem vložím jak náš předběžný rozpočet tak i ten reálný. Abyste si udělali představu. Na něčem jsem hodně šetřila, někde jsem se trochu rozšoupla. :-) Další komentáře dám ke konkrétním položkám.

Celý článek

Deset věcí, které se po svatbě (ne)změnily

13.01.2013

Jelikož se stále počítám mezi novomanželé (prý tento stav trvá rok), rozhodla jsem se sestavit top ten věcí, které se po svatbě (ne)změnily. Celý žebříček je čistě subjektivní, ale třeba se mnou bude mít někdo stejný názor.

Celý článek

Pětadvacítka na krku

10.01.2013

Za několik málo dní oslavím dvacáté páté narozeniny. Samozřejmě, že jsem nervózní jako každý rok před narozeninama (od osmnácti), a tak mě nepotěšilo, že jsem našla tento článek (klikni zde). Na základě této studie jsem se rozhodla udělat ohlédnutí za svým dosavadním životem, abych zjistila zda patřím mezi tyto nešťastné (budoucí) pětadvacítky.

Celý článek

Carrie

Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství.

Zvol si téma, které tě zajímá

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.