24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Přírodní mýdla z Indie

09.08.2013
Daysy
Osmnáctiletá, zadaná, prý divná. Milující své mazlíky, víno, jahody, knížky, kolo, procházky, cestování, focení, červenou, a spoustu dalšího. Závislá na filmech, seriálech, lehce i na hudbě. Mající sklenici od kafe, do které si šetří na cestu do Francie.

Jak je vám už možná známo, nedávno mi byla od e-shopu Auroville.cz zaslána dvě přírodní mýdla na otestování a zrecenzovanání. Měla jsem z nich opravdu radost, protože jakmile slyším slovo "přírodní", hned mám chuť to zkusit, protože ten pocit, že v tom není žádná chemie je prostě k nezaplacení.

"Auroville je velká osada, v níž žije nastálo cca 1500 lidí. Nachází se na jihu Indie, ve státě TamilNadu, blízko města Madras. Rostlinná bio mýdla Auroville, ekologicky balená do banánového listu či textilu, jsou ručně vyráběna právě v této indické ekologické osadě, kde mají mýdla skutečnou tradici."

Mýdla mi byla zaslána dvě a to s vůní Lotosu a Geranium. Jako první mě zaujalo to, že jsou mydýlka balená v banánových listech, aby se obal v přírodě hezky rychle a přirozeně rozložil. To se mi opravdu strašně líbilo, protože jsem to nikdy u ničeho jiného neviděla. Obal je opravdu krásný a už sám o sobě něco vypovídá, takže tohle byla určitě dobrá volba, která zaujme.

Co mi u mýdel trošku vadilo, hlavně u lotosu, že voní až příliš. Nemůžu říct, že by nevoněla dobře, vůni mají opravdu krásnou, akorát je dost silná. Už když mi mýdla přišla a já je vyndala z obálky a měla je položené na stole trochu dál od sebe, dost silně jsem tu vůni cítila. Při mytí to ale už tak silné neni, takže nakonec fajn. Víc mi vonělo mýdlo geranium. Lotos je na mě taková moc překytičkovaná vůně, geranium mi připomínalo nějaké citrusy (i když netuším proč, geranium je totiž taky květinka) a tuhle vůni jsem si moc oblíbila. Navíc je geranium známé tím, že má lečívé složky, které pomáhají při různých kožních nemocech, s čímž já sice problém nemám a tak to nemůžu posoudit, ale myslím, že bych tomu věřila a v případě kožní nemoci bych mýdlo určitě zkusila.

Mýdla jsem používala nějakou dobu jak na ruce, tak obyčejně ve sprše místo sprchového gelu. Na žínce se skvěle napěnila, takže nebyl problém. Na pokožce jsou mýdla moc příjemná a můžu říct, že bych je klidně místo sprchového gelu používala pořád, mám z nich takový lepší pocit. ^^ A co je největší plus - tato mýdla vydrží snad dvakrát (možná i třikrát) déle, než obyčejná mýdla a to fakt nekecám.

Toť asi vše, co k tomu můžu říct. Mydýlka se mi opravdu zalíbila a jak se můžete podívat na webu Auroville, jejich složení je opravdu čistě přírodní, což je v dnešní době, kdy se člověk i bojí v obchodě přečíst zadní stranu obalu, dost důležité.

Jak jste na tom vy s přírodními věcmi, máte je rádi?

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Daysy

Osmnáctiletá, zadaná, prý divná. Milující své mazlíky, víno, jahody, knížky, kolo, procházky, cestování, focení, červenou, a spoustu dalšího. Závislá na filmech, seriálech, lehce i na hudbě. Mající sklenici od kafe, do které si šetří na cestu do Francie.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.