24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Bourjois Cendre de Rose Brune aneb nejstarší tvářenka

30.07.2013
Fairychair
Můj blog je plný především kosmetiky, snažím se ale i o lifestylové a módní příspěvky.

Bourjois tvářenka

Je vůbec možné, abych tu měla tvářenku téměř 150 let starou a stále jako novou? Ano, historie značky Bourjois sahá do šedesátých let devatenáctého století. Už v roce 1863 se divadelní herec Joseph Albert Ponsin zabýval líčidly a sám je také vyráběl. Zanedlouho jistý Alexander Napoleon Bourjois Josephovi pomáhal a nakonec firmu odkoupil. Co je ale důležité je, že vymyslel první pudrovou tvářenku, takzvanou Little Round Pot. A tím prvním odstínem byla Rosette Brune, aneb dnešní Cendre de Rose Brune!

b6216e78-2b28-45a9-8f7a-1bfa35340af5


Zpátky k této tvářence, přála jsem si ji už od patnácti a nechápu proč jsem si ji koupila téměř o pět let později! Její balení je typicky kulaté, pro mě roztomilé, obsahuje zrcátko a malý štěteček pro případ nouze, nebo cestování. Docela mě překvapilo, jak je tvářenka malinká, čekala jsem větší.. Je zapečená a tento odstín je matný, to je pro mě u tvářenek to nejdůležitější, jiné nepoužívám. Barva je příjemně růžová, přirozená. Pigmentovaná je hodně dobře, nepráší, dá se vrstvit a výdrž je velice dobrá i bez makeupu, což je pro mě bezvadné! Někde jsem četla, že je taková tvrdá a špatně se nabírá, to já tedy vylučuji, jen se ji dotknu štětcem už se na něj nabaluje a musím hodně oklepávat. Je parfémovaná, pro mě ne moc příjemně, klidně bych tuto kořeněnou vůni oželela, ale třeba přítel ji miluje.

2869e099-f302-433d-ab74-a234eca73981


Celkově hodnotím tvářenku kladně a koupila bych si ráda i jiný odstín, ale vím už jen o jediném matném (Rose Ambré). Nebo znáte nějaký jiný matný odstín? Cena se pohybuje kolem dvou stovek.

Co se týče mé zkušenosti s výrobky Bourjois, byla jsem vesměs vždy spokojená. Milovala jsem pečující řasenku, dělala perfektní řasy, bohužel se mi rozmázávala. Dále jsem měla třeba Bio Détox makeup, který mi nesmírně vyhovoval, ale druhé balení mi už nesedlo a tvářilo se maskoidně, Healthy Mix mi zase přišel jen jako lehoučký tónovací krém..

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Fairychair

Můj blog je plný především kosmetiky, snažím se ale i o lifestylové a módní příspěvky.


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.