24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Silné vlasy plné objemu? Zapomeňte na šampony!

27.01.2014
LucieVanKoten
Blogerka z blogu Život Podle Lucie:-)

Vlasy silné, objemné a lehce tvárné? S jemnými, řídkými a neposlušnými vlasy není radno si zahrávat. Rychle plihnou, nedrží tvar ani objem.

Vlasy silné, objemné a lehce tvárné?
S jemnými, řídkými a neposlušnými vlasy není radno si zahrávat. Rychle plihnou, nedrží tvar ani objem. Teda, abych byla upřímná, mluvím zrovna o sobě. Veškeré volume prostředky ztroskotaly a pomohla jen mycí lávová hlína.

Co je mycí lávová hlína?

Zapomeňte na šampony. Tentokrát si hlavu umyjeme hlínou připomínající hennu. Až na to, že narozdíl od henny nebarví, netvrdne a nezanechá tak v koupelně spoušť.

Lavaerde lávová hlína je přírodní minerál. Její zvláštní vlastnosti k péči o tělo a vlasy jsou známy již po staletí a toto tajemství se dědilo z generace na generaci. Lavaerde se skládá z iontů křemíku a magnesia, stejně jako z oxidů železa a vápníku. Při spojení s vodou se vytvoří příjemná gelová konzistence. Jemné částečky Lavaerde mají vlastnost "nasát" nečistotu a přebytečný maz jako savý papír. Čistí vlasy a pokožku bez poškození ochranného kyselého filmu. Při pravidelném používání se prodlužují intervaly mezi jednotlivým mytím vlasů.

Jak použít?

1 lžíci smíchat s vlažnou vodou a vytvořit tak jemnou hmotu, kterou naneseme ke kořínkům vlasů (nikoli ke konečkům, mohla by je vysušit). Necháme působit 5-10 minut a zbytky jen dobře vymejeme z vlasů.

Co to umí?

Jelikož mám suché vlasy, nevím, zda hlína pomáhá proti maštění. Z pár křehkých vlásků mi však vytvoří vlasy pevné na dotyk, které se lehce upravují, drží tvar a dávají pocit lehkého natužení.

Pár tipů pro výživu

Padají vám vlasy? Nebo chcete jen podpořit jejich růst?
Vsaďte na čistý rozmarýnový olej a do hlíny ho přidejte – 3 až 5 kapiček, záleží na množství a délce vlasů. Provoníte si tím jak koupelnu, tak prokrvíte přímo vlasové kořínky.

Dobrým tipem je rovněž použít čistý panthenol. Jelikož jde ale o čirou a hodně lepkavou tekutinu, pozor na ní. Umí vlasy krásně odmastit, dodat jim lehkost, ale používejte ho do hlíny buď opravdu maličko (cca 2 kapičky) nebo ještě lépe ho přidejte ve větším množstvím do vlasové kúry, kterou hlínou smyjete.

A nebo ještě lépe – přejete si výživu a lesk vlasům? Přidejte do hlíny pár kapiček svého oblíbeného oleje na vlasy. V případě hodně suchých konečků si jej vetřete před mytím do vlasů – hlína ho bez problémů vymyje, ale zároveň konečky nevysuší.

Každý má vlastní způsob, jak použít lávovou hlínu. Není však potřeba velkého množství jak uvádí výrobce a ve spojení s rozmarýnem se postará o dokonalou péči i vlasové pokožce, kterou pomáhá regenerovat a prokrvovat.
Takže do boje za objem, tvárnost a zdraví vlasů:-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

LucieVanKoten

Blogerka z blogu Život Podle Lucie


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.