24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Overnight oats

05.06.2013
Zrzunka
Blogerky mě značí pod přezdívkou "Zrzunka", ale jinak jsem Kamča, je mi šestnáct let, studuju zdravotnickou školu a miluju vaření a zdravý životní styl!

Rychlý recept.

Tři lžíce smetanového jogurtu, půl hrnku vloček (čtyřzrznných), 2 lžíce chia semínek, lžíci medu a nakrájený banán promícháme, dolijeme mlékem a znovu promícháme..  

Přes noc necháme a ráno dlabeme!

Neobyčejnou ingrediencí byla chia semínka.. která jsou drobnými semínky šalvěje hispánské, jejichž původní domovinou je Latinská a Střední Amerika. Důležitost semínek chia v životě latinsko-amerických národů podtrhuje také skutečnost, že byla používána i jako měna - tržní plodinou byla např. v Mexiku do doby cca 900 před n.l. :) Konzumují se samotná nebo jako směs s obilninami, v nápojích, mletá na mouku, ale i jako medicína či olej.. Název "chia" pochází z aztéckého slova "chian" a znamená "olejnatý". Samotné slovo "chia" je pak částí názvu současného mexického státu Chiapas, nacházejícího se na jihovýchodě Mexika.

Druhou variantu jsem udělala opět ze tří lžic smetanového jogurtu, z půl hrnku vloček (pohankových), lžíce medu a nakrájeného banánu, ale tentokrát jsem to nezalila mlékem, ale kávou :) nahoru dala tři brazilské ořechy, plus před jezením ohřála!

Kávy jsem dala sice pouhých pět lžiček, ale ta vůně byla nepopsatelná!

Brazilské ořechy jsou výborným zdrojem selenu, který může pomáhat při nemocích srdce. Říká se jim brazilské ořechy, protože jsou to semena veliké stromu, který roste v Amazonském pralese, jsou dodávány na trh výhradně z divoké přírody a ne z uměle udělaných plantáží. :)

Komentáře

Bobunka 05.06.2013 14:41

Mňam! Vypadá to moc dobře

Bobunka3liska.blogspot.com

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Zrzunka

Blogerky mě značí pod přezdívkou "Zrzunka", ale jinak jsem Kamča, je mi šestnáct let, studuju zdravotnickou školu a miluju vaření a zdravý životní styl!


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.