24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

3 tipy, díky kterým budete štíhlá a sexy zároveň

23.02.2016

Spousta holek a dam si myslí, že když jsou štíhlé, jsou zároveň taky atraktivní a sexy. To ale nemusí být vždycky 100% pravda – hodně totiž záleží na tom, jak se ke své štíhlé postavě propracujete.

V zásadě existují dvě cesty ke štíhlé postavě (pomineme-li situace, kdy je dívka hubená kvůli nějaké nemoci): omezení příjmu potravy nebo dodržování zdravého životního stylu. Zatímco ta první je jednodušší, často rychlejší a pohodlnější, ta druhá je těžká, zdlouhavá a trnitá. Zato ale vede k mnohem lepší výsledkům.

Omezení příjmu potravy nejen, že je z dlouhodobého hlediska pro tělo nezdravé, ale takto hubená dívka ani nevypadá příliš dobře. Chybí jí životní energie, je ospalá, trpí na špatné nálady a ani po fyzické stránce to není úplně ono. Povislý zadek, ochablé svaly a vylézající kosti totiž nejsou nic, co by (vyjma pár módním návrhářům) někomu skutečně imponovalo.

Dodržování zdravého životního stylu je něco úplně jiného. Dívka přijímá potravu stejně, jako „normální člověk“ – jen se vyhýbá zbytečným a prázdným kaloriím, nadměrnému příjmu cukrů a pravidelně cvičí. Ke štíhlé postavě se dopracuje taky – jen vypadá mnohem zdravěji, živěji a sama se cítí lépe. Navíc vám většina chlapů potvrdí, že lehce osvalená a zpevněná žena je mnohem víc sexy, než pohublá vychrtlinka.

Jak se ale k takto štíhlé a sexy postavě dopracovat? Stačí dodržovat tato 3 základní pravidla:

1. Omezte jednoduché cukry

Čokolády, tyčinky, sušenky nebo slazené nápoje – to vše je zdrojem tzv. monosacharidů a disacharidů, laicky jednoduchých cukrů. Na obalech potravin je hledejte v kategorii sacharidy, pod označením „z toho cukry“. Jednoduchých cukrů by ve vašem jídelníčku mělo být pokud možno co nejméně – konzumovat byste je měla vlastně jenom na snídani nebo po těžkém tréninku, kdy je potřeba doplnit hladinu cukru v těle. Kdykoliv jindy nemají moc smysl.

Celkově by měl příjem jednoduchých cukrů představovat jen asi 20% z celkového příjmu sacharidů. Pokud tedy denně přijmete 200 g sacharidů (což je pro 60 kg vážící ženu s lehkou fyzickou zátěží zcela dostačující), pak by jednoduchých cukrů mělo být jen 40 g! Schválně si zkuste někdy spočítat, kolik jich denně zkonzumujete vy.

2. Nejezte navečer sacharidy

V předchozím bodě jsme si naznačili, že člověk by měl přijmout zhruba 3 g sacharidů na kg tělesné hmotnosti denně. Neberte to jako dogma – pokud máte fyzickou práci a 4x týdně intenzivně cvičíte, můžete jich přijmout více. 3 g odpovídají jedinci s fyzicky nenáročným zaměstnáním a lehkou sportovní aktivitou.

60 kg vážící žena by tedy měla přijmout zhruba 180-240g sacharidů denně. Snažte se tyto sacharidy co nejvíce tlačit k první polovině dne – největší porci snězte na snídani, menší pak na oběd. Odpoledne a navečer už se sacharidům spíše vyhýbejte – takový kousek ryby se zeleninovým salátem je večeří šampionů. Budete až překvapená, jak toto pravidlo pomáhá.Není štíhlost jako štíhlost

Není štíhlost jako štíhlost (Zdroj: dailymail.co.uk a lascana-shop.cz)

3. Cvičte alespoň trošku

Samotné zlepšení jídelníčku k dokonalé postavě nevede – je potřeba k tomu přidat i trošku pohybu. Ze začátku stačí opravdu málo: jestliže jste jste doteďka nic nedělala, tak nahraďte výtah chozením po schodech a do práce choďte aspoň kousek pěšky.

Časem se můžete pustit do skutečného cvičení – skvělé jsou pro začátek třeba 30denní výzvy. Známe dívky, které díky 30denní dřepové výzvě zhubly i několik kg a perfektně si vytvarovaly stehna a zadeček – aniž by přitom jakkoliv sáhly na svůj jídelníček.

Jestliže jste zapřisáhlým odpůrcem posiloven, pořiďte si domů třeba TRX – můžete na něm cvičit kdykoliv ve volné chvilce. Vhod vám přijde i cyklotrenažer nebo rotoped – když si k ježdění pustíte oblíbenou hudbu nebo nenáročný film, uteče vám kýžená hodinka jak voda.

A ten výsledek, ten za tu dřinu skutečně stojí.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.