24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Instagram potěší milovníky on-line nakupování: chystá vlastní nákupní apku

27.09.2018

Foto: Instagram
Instagram nejspíš brzy potěší milovníky nakupování, ale také obchodníky. Chystá novou samostatnou aplikaci, díky které bychom přes tuto stále populárnější síť mohli brouzdat nabídkou obchodů, prohlížet si jejich zboží a případně si přes aplikaci vybraný produkt přímo koupit. 

Instagram využívá v současnosti kolem 25 milionů firem, přičemž z toho 2 miliony společností tam aktivně inzerují. Podle těchto čísel má Instagram obrovský nákupní potenciál a jak uvádí zdroj The Verge, je to velmi významný krok vstříc e-commerci, kde se může stát dokonce jedničkou. Tomu nahrávají už teď nákupní příspěvky a shopping tagy ve Stories.

Podle The Verge se nová aplikace bude jmenovat IG Shopping a umožní nám prohlížet si nabídku zboží u internetových obchodů a značek, které na Instagramu sledujeme. A samozřejmě na jednom místě vybrané produkty pohodlně nakoupit.

Zatím se ale neví, kdy se aplikace spustí. 

"Čtyři z pěti uživatelů sledují na Instagramu alespoň jednu firmu. Vytvoření samostatné aplikace by společnosti umožnilo poskytnout skvělý domácí prostor pro stále oblíbenější aktivitu na Instagramu a současně rozšíření příležitostí pro větší zisky,“ uvádí The Verde.

A postupem času by Facebook mohl na Instagramu nabídnout pro obchodníky další užitečné nástroje.

Podobně jako spuštění aplikace IGTV pro nahrávání a přehrávání dlouhých videí představuje apka IG Shopping daší konkurenční krok Facebooku. Letos totiž svoji speciální nákupní sekci spustil také Snapchat.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.