24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

YouTube startuje novinku: Ukrást cizí video už nebude tak snadné

18.7.2018

Foto: YouTube
YouTube chce pomoci tvůrcům ochránit jejich tvorbu. Převzít video a nahrát ho na svůj kanál má být těžší. Přichází s novým programem, který je schopný vyhledat videa opětovně nahraná na jiných kanálech.

Využít práci někoho jiného, je lákavá nekalost i mezi youtubery. Stáhnout úspěšné video z "originálního“ profilu a nahrát ho na svůj kanál ale už nemá být tak snadné. YouTube vyslyšel volání tvůrců, kterým se nelíbí, že si jejich tvorbou nepoctivci zvyšují sledovanost svých kanálů a vydělávají na nich na provizích z reklam. Jak to celé bude fungovat?

O větší bezpečnost se má postarat funkce Copyright Match, která má pomoci tvůrcům s více než 100 tisíci odběratelů zjistit, kdo si jejich video přehrál na svůj kanál. Program si nejprve "načte“ prvotně nahrané video na YT a pak bude detekovat shodná videa. Rozsoudit, kdo je tvůrce, má být jednoduché – ten, kdo první nahrál video na YT. Tuto dlouho očekávanou novinku by ale brzy měli využívat i podstatně menší tvůrci, bez statisícových odběratelů.

Foto: YouTube

"Testujeme tento nástroj s tvůrci téměř jeden rok, aby byl bezpečný a efektivní pro celou komunitu. Děkujeme všem za veškeré poskytnuté informace. Pomohlo nám to vytvořit produkt, který pomůže mnoha tvůrcům," uvádí produktový manažer Fabio Magagna na blogu YT.

Pokud objevíš nějaké video se svým obsahem a chceš požádat o jeho smazání, oznam to prostřednictvím webového formuláře.

Pokud Copyright Match zaznamená shodu, máš na výběr: Buď nic neuděláš, kontaktuješ tvůrce, který tvé video znovu nahrál, anebo požádáš YouTube o odstranění videa.

Žádosti o smazání budou přezkoumávány pro ujištění, že jsou v souladu s pravidly YT týkajících se autorských práv.

"Než podnikneme nějaké kroky, požádáme vás, abyste vše pečlivě vyhodnotili a potvrdili, že vlastníte práva k danému obsahu a že porušují autorská práva. Neměli byste podávat žádost na zastavení šíření obsahu, který výlučně nevlastníte, jako je například obsah na veřejných doménách,“ píše Magagna na blogu YT.

Informace o autorských právech na YouTube získáš ZDE.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.