24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Kate Rezková: Miluju, když můžu někomu ukázat nový úhel pohledu

19.07.2018

Zpívá, píše, maluje. Veršuje a ráda tancuje. Ukazuje svoje city a ráda inspiruje druhé. Napsala knížku, kterou si vydala sama a právě chystá další. A taky patří k těm lidem, kteří si svobodně dělají, co právě chtějí. Zdá se, že si žije svůj vlastní sen. Jak se jí to podařilo? Nedávno jsi ji mohla slyšet také v reality show Souboj Coverů. To je inspirativní Kate Rezková, kterou baví ukazovat, jak být "Sama sobě majákem“. Užij si rozhovor s ní. 😉

BLOG: Katerezkovaeshop.cz
IG: @katerezkova
YT: Kate Rezková
FB: Kate Rezková

Ahoj Kate, Ty patříš k inspirativním blogerkám a youtuberkám, které si našly v social světě svou osobitou cestu. Napsala jsi knihu Sama sobě majákem, točila jsi videa, zpíváš, píšeš verše a zároveň otvíráš lidem svoje nitro. A vyslovuješ myšlenky, o kterých my lidi často ze strachu nemluvíme. Co Tě přimělo vydat se touhle cestou a sdílet svoje pocity veřejně na sociálních sítích? Byl to těžký krok?
Těžký krok to nebyl. Dělám to, protože to jednoduše cítím. Že (se) chci sdílet. Když mi přijde téma, o kterým chci (veřejně) mluvit, pošlu to tam. Baví mě ta zpětná vazba. Miluju, když můžu někomu ukázat nový úhel pohledu. Když mi lidi na druhý straně všech těch telefonů a obrazovek píšou, jak díky mně udělali kroky, kterých by se předtím báli, a jak si díky tomu třeba plní sny. Sociální sítě nám dávají neskutečnou možnost se navzájem inspirovat a posouvat, a to je úžasný!

Foto: Kate Rezková

Co tě přivedlo a inspirovalo k napsání knihy Sama sobě majákem? Kde jsi pro ni načerpala inspiraci? Jsou to všechno tvoje zkušenosti, myšlenky nebo jsi čerpala z jiných knih a autorů?
Jednou jsem seděla u počítače a psala příspěvek na facebook, jako obvykle. Bylo to už ale šíleně dlouhý a text se nevešel do počtu povolených slov. A v tu chvíli jsem si řekla: Aha. Tak jo. Já asi píšu knížku. No, trvalo to půl roku a na světě bylo moje papírový já. Inspiraci jsem brala čistě ze svýho života a toho všeho co si nosím uvnitř za názory, myšlenky, přesvědčení a příběhy.

Jak úspěšná je tvoje kniha? Víš, kolik se prodalo jejích výtisků? A proč ji nenabízíš v běžných knihkupectvích?
Vzhledem k tomu, že jsme šla čistě svojí cestou a vydala si knížku sama, protože jsem nechtěla jen předat svou práci a jméno nějakému nakladatelství, nedávám ji ani nikam do knihkupectví. Knížku mám jenom na svém e-shopu a nepotřebuju to nějak tlačit dál i přesto, že mi chodily nabídky od různých prodejců. Je to moje mímo a ten kdo si ho má přečíst se k němu dostane i tak. Vždycky říkám, že si nehledáme knihy my, ale oni si nás najdou samy. V každý knížce je minimálně jedna věta, která nám má něco říct. Někam nás posunout.

Foto: Kate Rezková

Píšeš a chystáš právě teď něco nového? Třeba další knihu?
Ano. V září bude vycházet sbírka pocitátů (krátkých myšlenek plných pocitů vystihující různý situace, vztahy, trable a životní příběhy), která bude zároveň propojená s obrazy, který jsem pro ni vytvořila.

Kromě psaní se ale také věnuješ malbě a zpěvu. Co z toho Tě přitahuje nejvíc?
Je to v různých vlnách. Střídá se to a mění. Jednou chci malovat, pak týden zpívat anebo měsíc v kuse jen psát. Nechávám tomu volnost a dělám to, co zrovna cítím, že chce pozornost.

Co Tě k této další tvorbě přivedlo? Kdy a jak jsi začala malovat a zpívat?
Provází mě to od malinka. Od šesti let jsem začala zpívat, prolezla spoustu ZUŠek, hrála jsem v divadle, jezdila na letní herecký školy, milovala psaní slohovek do školy. Nějak to tam bylo všechno vždycky.

Nedávno jsi také prošla hudební reality show Coca-Cola Souboj Coverů, kde ses probojovala do semifinálové čtyřky. Co ti to přineslo? Jsi spokojená se svým umístěním?

Jaké na tu soutěž máš vzpomínky?
Soutěž byla hlavně skvělá v tom, že jsme dopředu nevěděli, co nás přesně čeká, kdo bude výkony posuzovat, pro koho zpíváme. Sešla jsme se fajn parta lidí, a tak na natáčení byla moc hezká atmosféra. Nejsem soutěživý tip, takže o umístění mi vůbec nešlo. Hlavně si to užít. Což se povedlo na jedničku.

Natočila jsi také svůj vlastní singl Rozlétám, který má na YT už 237 tisíc zhlédnutí. Jak tahle píseň a klip k ní vznikly?
Tu pro mě napsal můj kamarád a muzikant Jan Nedvěd. Naprosto vystihl všechny moje požadavky a já jsem se do ní zamilovala, hned jak mi ji poprvé zahrál. Spolu jsme ladili text, natáčení klipu, který měl na starost Kuba Mahdal, bylo taky naprosto báječný i přesto, že jsem trochu mrzla – přeci jen je to zimní atmosféra a točili jsme dva dny v kuse, ale je to srdcovka.

A chystáš teď hudebně něco dalšího? Nový singl?
Momentálně je venku můj druhý naopak zase letní singl Jediná. Klip jsme natáčeli v Lisabonu a naprosto miluju ty barvy a energii, kterou jsem chtěla předat letní pohodu a bezstarostnost.

Co Ty a sociální sítě? Na YouTube Tě už příliš vidět není. Chceš v natáčení pokračovat?
Miluju přetvářet svoje texty do videí. To je jediný, co u mě na kanále ještě můžou diváci čekat. Poslední dobou přemýšlím ještě nad podcasty se zajímavými lidmi na různá témata. To mě taky láká. Tak uvidíme. Je to ve hvězdách. Můj problém je to, že bych chtěla dělat nejlíp milión věcí najednou a nějak si neumím vybrat, čemu dát přednost.

A co pro Tebe znamená být influencerem a Tvůj Instagram, kde Tě sleduje přes 53 tisíc fanoušků?
Influncer je pro mě člověk, který může nějakým způsobem inspirovat. V čemkoliv. Uvědomuje si zodpovědnost, kterou to s sebou nese a předává pozitivní message. Sdílí sebe a svůj život a tím na sebe nabaluje lidi, kteří vidí věci a obecně život stejně nebo minimálně je baví jeho cestu a tvorbu pozorovat a něco si z ní odnášet i pro sebe do offline reality.

Koho sleduješ mezi blogery, na YT a Instagramu? V Česku či v zahraničí? Je někdo, kdo Tě inspiruje?
Já sleduju hlavně svoje kamarády. Lidi, který uznávají stejný hodnoty jako já a jejichž tvorba ve mně vzbuzuje hezký pocity. Takhle jednoduchý to je. Vymazala jsme si ze sledování všechny, ze kterých cítím jakoukoli pózu. Snahu o dokonalost. O iluzi. To, co je podle mě nejvíc potřeba (a zároveň děsně těžký v pozici influencerů udržet), je autenticita a přirozenost.

Foto: Kate Rezková

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?
Svoboda.

A co Tě opravdově dělá šťastnou?
Když můžu být stoprocentně svá. Když se směju k slzám. Snídaně. Nový místa. Všechny druhy knedlíků. Hlavně teda kynutý s ovocem nebo bramborový. Změny. Londýn. Doteky. Nekonečný sledování seriálu Přátelé. Západy slunce. Kinder Maxi King. Drbání ve vlasech. Nový, ještě úplně čistý, bílý Conversky. Filmy podle skutečných událostí. Zamilovanost. Místo v letadle u okýnka. Umění. Děti. Pocit vděčnosti. Večery u kyvadla na Letný. Dlouhá horká sprcha. Gify na Facebooku. Chvíle, kdy myslím na to, co všechno mě vlastně dělá šťastnou, a uvědomění si, že je toho děsně moc na to, abych vám to tu všechno vyjmenovala.

A jaké jsou momentálně Tvoje sny?
Sny se mi často mění. Spoustu už jsem si jich splnila. Vlastně si je plním tak rychle, že musím pořád vymýšlet nový a nový. Fakt opruz! :-D Ty, který teď mám si ale nechám pro sebe. Jsou hodně osobní.

Co Tě čeká letošní rok, jaké máš plány?
Teď se chystám hodně cestovat. Cítím, že potřebuju dobrodružství. Koupím krosnu, kompas, napeču buchty a vyrazím do světa. :-) Hledat nevěstu. Nebo ženicha?

Foto: Kate Rezková

Chystáš teď nějakou akci, kde Tě Tvoji fanoušci mohou potkat?
V září bude křest mojí druhé knížky. Tak až budu vědět přesné datum, určitě o tom budu dávat vědět u sebe na Instagramu.

A kde se vidíš za pět nebo deset let? Máš nějaké další plány, které bys chtěla realizovat? Kniha, cestování, nová země?
Plánů a snů je spousta. Už jsem se ale naučila na nich tolik nelpět a hodně poslouchám intuici. Momentálně je to cestování, ale už se taky těším na vlastní rodinu, takže je dost možný že se za půl roku rozhodnu se usadit a jen tak si existovat. Určitě budu pokračovat v tom co dělám doteď. Budu psát, zpívat, fotit (se), cestovat, číst, tancovat, smát se a tak.
Uvidíme, co všechno se z toho ještě vyklube. :-)

Blogerky.cz ti děkuji za rozhovor a přejí ti hodně úspěchu a spokojenosti. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.