24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak si bělily zuby naše babičky?

26.05.2017

Krásně bílé a zářivé zuby symbolizují zdraví, čistotu a úspěch. Kdo by je nechtěl? I naše babičky se snažily nad nažloutlým odstínem vyzrát a my jsme jednu z nich vyzpovídali. Jak to dopadlo? No, posuď sama. 

Bůh žehnej jedlé sodě
Jestli máš v kuchyni jedlou sodu, zkus bělení zubů s ní. Nanes si trošku na kartáček a jemně přejížděj po zubech. Odstraníš plak a díky bělicím účinkům sody budou tvé zuby pravděpodobně o pár odstínů světlejší. Jen si dej pozor, abys to nepřehnala a nezničila si zubní sklovinu. To by byl pořádný průšvih. Zuby sodou čisti velmi jemně a citlivě. Proceduru zopakuj jednou za dva měsíce.

Tip: Samotnou sodu nedáváš? Smíchej si ji se zubní pastou. Chutná to lépe.

Umíchej si zázračný lektvar
Pojď se na chvíli změnit v čarodějnici a umíchej si zázračný lektvar, který pak použiješ na bělení zubů. Co budeš potřebovat:
● půl čajové lžičky jedlé sody
● půl lžičky octa
● špetku soli

A taky vlas a nehet člověka, který má ve tvém okolí nejbělejší zuby. Neboj, děláme si legraci. Položky v seznamu bohatě postačí. Až všechny tyto ingredience smícháš, vznikne ti pasta, kterou aplikuješ na zuby. Pár minutek ji tam nech působit a pak ji můžeš smýt.

Pozor na šílenosti
Jestli máš hodně radikální babičku, možná ti bude vyprávět, jak si za mladých let vyplachovala ústa čistým octem a citronem. A to fakt nedělej. Dost ošklivě by sis mohla narušit sklovinu a ta by byla následně hodně citlivá a křehká. Stejné to je také s kypřícím práškem nebo popelem. Jo, některé babičky to myslely s bělením zubů smrtelně vážně.

Nech to na profících
Úplně nejlépe uděláš, když se svěříš do rukou profesionálů. Jasně, my víme, stojí to balík peněz, ale nebudeš riskovat své zdraví. Když doma podstoupíš různé procedury, nikdy nevíš, co už je příliš. Čím už si škodíš. Až budeš něco slavit, řekni všem známým, ať ti místo kytek a čokoládiček přidají nějakou kačku a zajdi si třeba na Dentální kliniku Jana Stuchlíka. To je sázka na jistotu, prohlédni si jejich stránky Drstuchlik.cz a sama uvidíš, že tam pracují odborníci, kteří moc dobře vědí, co a jak.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.