24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak poznat dobrou kvalitu oblečení? Řiďte se několika tipy

25.08.2021

Záleží vám na tom, čím je vybaven váš šatník? Pak byste měli věnovat značnou pozornost jednotlivým charakteristikám kvalitně provedeného oblečení. Jak je rozpoznat? Poradíme vám, na co se zaměřit.

Někdy si vystačíte jen s obyčejnou oční prohlídkou, jindy budete muset s materiálem tak trochu „zacvičit.“ Ale nebojte se, vše se vám bohatě vrátí v podobě nákupu skutečně kvalitního oblečení, které opravdu něco vydrží.

Začněte u štítku se složením

Čtení textu uvedeného na visačce vašeho zvoleného oděvu je totiž tím nejlepším, čím můžete svou cestu za kvalitou začít. Informace o složení textilu vám pomohou rychle se zorientovat v tom, co vlastně kupujete. A pozornost věnujte i uvedené teplotě vhodné pro praní a žehlení. Čím vyšší je, tím lépe bude vaše oblečení snášet dotek pračky a žehličky. Naopak podezřele nízké hodnoty mohou rovněž poukázat na (ne)kvalitu složení.

Kvalitu bavlny poznáte snadno

Jak zkontrolovat použitý materiál u šatů nebo blůzy, které jste si v regálu obchodů právě vybrali? Trik je velmi jednoduchý. Stiskněte materiál a několik sekund ho podržte. Pokud se okamžitě zmačká, začne nepříjemně zapáchat, k prstům se přilepí apod., jde o jasnou známku toho, že byl napuštěn chemikáliemi. To dokazuje bohužel celkově nízkou kvalitu bavlny, protože jinak by se výrobci k této pomoci uchylovat nemuseli.

Jde o tzv. chemickou impregnaci bavlny, která ještě před použitím na první pohled pozitivně ovlivňuje vzhled a kvalitu oděvu. Rozčarování přijde až později. Po prvním praní se totiž může původně krásné oblečení zdeformovat nebo nenávratně poškodit. A to byste od svého nového kousku určitě nečekali, nebo ano?

Když si chcete být jistí, látku natáhněte

Tento trik lze použít jen u látek strečových – o to efektnější u nich však je. Jemně zatáhněte za látku oblečení, které si chcete koupit, a poté opět vraťte na místo. Ztratilo tvar? Pak jde o jasnou známku toho, že vámi požadovaný oděv nemá dobrou kvalitu. Jeho nákupu se tedy rozhodně vyhněte.

Dbejte i na drobné detaily

Všímejte si nejenom celkového zpracování oblečení, ale také nejrůznějších drobností. U šatů nebo sukně jde zejména o správně zapracovaný zip. Ten by měl vždy dobře přiléhat až ke konci látky. Jeho barva by také pokud možno měla co nejlépe odpovídat barvě oblečení. Pokud tedy původní nápad módního návrháře nebyl jiný...

Známé značky dávají jasně najevo, zda chtějí všitý zip výrazně odlišit nebo naopak spíše schovat. Nehrají si se špatně poskládanými odstíny barev a zip buď přiznávají, nebo ne. Leckdy u toho nepřiznaného nechybí ani elegantní krytí. Mezi takové profíky patří i Modivo. Pokud chcete nakoupit zdejší oblečení výhodně, využijte Modivo slevový kupon.

Pracovaly na oblečení pečlivé švadleny?

Dalším bodem, na který je dobré se zaměřit, je kvalita lemů. To je důležité zejména u šatů, sukní, kostýmků, kalhot, saka nebo kabátu. Ve všech těchto případech si ještě před samotným zkoušením oděvů důkladně prohlédněte lemy. Zaměřte se na estetiku a jedním dechem také zkontrolujte pečlivost švadleny. A jak? Zkrátka a dobře spočítejte, kolikrát byla látka složena. Jen jedno přeložení obvykle nestačí.

Ovšem ani více nemusí být právě výhra. Pokud totiž lze látku snadno odrolovat a oděv se začíná deformovat, znamená to, že použité šití není v žádném případě pevné a hladké, ale přesně naopak. A takové oblečení vám zkrátka nikdy perfektně padnout nebude. Na Orsay sleva se vám však nic podobného zaručeně nestane. Zdejší oblečení je opravdu kvalitní a rozhodně pro vás nemá připraveno žádné nepříjemné překvapení.

Zdroj obrázku: Alba-alioth / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.