24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jestli začnou veganství prodávat v H&M, tak to půjde rychle, říká veganka Linda

05.04.2016

Vybudovat kvalitní blog jak po obsahové, tak po designové stránce není nic jednoduchého a často trvá i roky, než si získá své čtenáře. Blogerka Linda z veganského blogu A co teda jíš? je důkazem toho, že když máte cíl a přesvědčení, je možné všechno. Třeba i večeře s ministrem zemědělství.

Lindo, když jsme spolu posledně dělaly rozhovor, byla jsi naším objevem měsíce. Od té doby se seběhla spousta zajímavých věcí. Byla jsi v Top 10 Blogerky roku v kategorii Objev a dokonce jsi byla divokou kartou Sabriny Karasové. Nyní jsi byla nominovaná v další anketě, a to food blog roku. Jak tyto události ovlivnily tvůj život?
V podstatě se staly dvě zásadní věci. Blog se hodně rozjel a pořídila jsem si antistresové omalovánky.

Píšeš recepty pro portál Proženy.cz, objevila ses v Apetitu... Máš i další podobné spolupráce?
Nabídek chodí hodně, ale dlouhodobě spolupracuju jen s Cosmopolitanem a Rohlíkem.Linda - prozeny.czZdroj foto: instagram.com/acotedajis

Někde ses zmínila, že by ses nechtěla živit vyloženě blogem. Proč? Nebylo by pak jednodušší přivést více lidí k veganství?
Nevím, jakým způsobem by musel blog fungovat, aby mě uživil. To spíš já živím jeho. Každopádně záchranu planety a přechod veškerého lidstva na veganství mám ve střednědobém plánu.

Už ti psali nějací čtenáři, že jsi jim změnila pohled na svět, životní styl?
Jen pár. Ten pytel děkovných dopisů se musel někde ztratit.

Myslíš, že je reálná možnost, že by vegani někdy převažovali nad „masožrouty“?
Až doopravdy zrovnoprávníme ženy, příslušníky etnik a handicapované, tak teprve přijdou na řadu zvířata. Do té doby to půjde dost pomalu. Teda pokud se veganství neprokáže jako nová zázračná dieta nebo ho nezačnou prodávat v H&M. Pak to půjde dost rychle. Linda MüllerováZdroj foto: instagram.com/acotedajis

S blogem ti pomáhá přítel. Jak je to s jeho stravováním? Je také vegan? Dokázala bys být s někým, kdo tvé přesvědčení nesdílí?
Přítel je vegetarián a na jeho veganství teprve pracujeme. Každopádně kdybych tady začala polemizovat nad tím, co by kdyby, tak by mi vypnul blog. Takže bez komentáře. S nikým jiným být nechci. :-)

Vznikly za poslední dobu nějaké další zajímavé veganské blogy? Koho teď sleduješ?
Znám jen Veganotic, Let’s Do Something Sweet, Minimalist Baker, Oh She Glows a Green Kitchen Stories. Nejsem moc dobrý sledovač.

Přemýšlela jsi nad tím, že by sis v budoucnu otevřela veganskou restauraci nebo bistro?
Ne, sama mám málo.

Může vegan nakoupit v běžném supermarketu, pokud chce vařit podle tvých receptů nebo musí navštívit nějaké speciální prodejny? Nakupuješ někdy potraviny na internetu?
Naprostá většina těch jídel se dá upatlat z běžně dostupných surovin. Na internetu nakupuju všechno a pořád, nesnáším supermarkety.

Jak to bylo s tím pozváním ministra zemědělství na večeři? Proběhlo to?
Bylo to poprvé, kdy jsem pozvala nějakého kluka na večeři a klaplo to. Prozradil mi něco ze svého soukromého života, probrali jsme pár věcí ohledně velkochovů, kožešinových farem a tak podobně. Výběr toho nejzajímavějšího jsem pak hodila na blog i s recepty na celé meníčko. 

Přečtěte si tady. :)Linda a ministr zemědělstvíZdroj foto: instagram.com/acotedajis

Chystáš teď pro své čtenáře něco nového?
Blog jsme nedávno redesignovali a stále ho ladíme. Je to nikdy nekončící proces. Sama nevím, co nového mi přinese.

Zdroj foto: instagram.com/acotedajis

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.