24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Malá, nebo velká změna? Instagram testuje ve stories emojis jako odpovědi

15.08.2018

Na Facebooku představují smajlíci základní způsob, jak vyjádřit svůj názor a emoce. Vybereme vztyčený palec, srdíčko nebo naštvaného emoji a hned je všechno jasné. Teď by tuhle možnost měly získat také stories na Instagramu. Byl by to nejen rychlý, ale také jednodušší způsob, jak reagovat. Instagram zatím tuto aktualizaci testuje.

A význam? Smajlíci by měly pomoci zapojit do stories více diváků a umožnit jim i jinou reakci, než jen prostřednictvím Directu.

Momentálně jsou totiž reakce ve stories omezené. Komunikovat můžeme jen s tím, kdo příspěvek zveřejnil, a to je škoda. Díky smajlíkům by se tedy komunikace nejen výrazně usnadnila, ale také urychlila. A to otevírá velkou příležitost pro podstatně bohatší komunikaci ve stories.

Zatím tady ale Instagram nenabídne žádný smajlík pro vyjádření negace nebo rozhořčení. Jednoduše proto, že chce působit pozitivně.

A stejný nástroj připravuje také Facebook pro svá stories.

Protože jsou emoji nejsnadnějším a nejrychlejším způsobem komunikace, dá se očekávat, že si i ve stories na Instagramu získají svoji popularitu. Výhodou také je, že mají univerzálně srozumitelný význam a umožňují vyjadřovat emoce a tím si i tvořit vzájemný vztah mezi tvůrcem a divákem. A to z nich dělá důležitý nástroj také z hlediska reklamy, protože umožňují sledování efektivity stories, zapojení a chování publika. :-)

Takže zdánlivě malá aktualizace může mít poměrně značný dopad. ;-) I když se může zdát, že se jedná o malou aktualizaci, zdání může klamat. Pokud by totiž využívání emoji jako odpovědí na Stories uživatele zaujalo, naskytl by se nový způsob sledování výkonu Stories a chování publika.

Zdroj: newsfeed.cz

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.