24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Moje práce mi dává pocit, že nic není nemožné, říká blogerka měsíce Maky ve světě

15.1.2017

Jaký je život letušky? Co je na něm nejlepší a co naopak nejtěžší? To a mnohem více nám prozradila Markéta, která se stala se svým blogem Maky ve světě objevem ledna.

Markét, jsi letuška. Jak tahle myšlenka vlastně vznikla. Co tě k tomuto rozhodnutí nejvíce nakoplo?
Vždy mě lákalo cestování, když jsem byla malá, seděla jsem u fotoalba maminky a ptala se odkud dané fotky jsou, byly černobílé a vesměs jenom z Rumunska nebo Ruska, mamka mi říkala, že tenkrát cestovat moc nemohla a tak se snažila podpořit v cestování alespoň mě a já novým krajinám přišla na chuť.

Po střední škole jsem nevěděla, co by mě bavilo a zkusila jsem se přihlásit do různých leteckých společností, ale mé pokusy byly neúspěšné-skoro jsem to vzdala. Našla jsem si práci na letišti, kde jsem zůstala dva roky a pokaždé, když jsem viděla procházet letušky, tajně jsem snila, že tam budu jednou procházet i já v té krásné uniformě.UniformaZvrat přišel, když jsem tomu dala další šanci a přihlásila se znovu a tentokrát mi přišla kladná odpověď, celý život se mi změnil. Po půl roce létání v Česku jsem dostala nabídku od zahraniční letecké společnosti a opět jsem uspěla a v říjnu 2015 jsem už seděla v letadle napříč nové práci.

Co je na téhle práci nejtěžší a co na ní naopak nejvíce miluješ?
Nejtěžší je odloučení od rodiny a přátel a pak taky ten režim, kolikrát se stane, že do práce vstávám ve 2 ráno a to i 3x týdně, to už pak člověku dá zabrat. Nejvíc miluji ten pocit svobody, moje práce mi dává pocit, že nic není nemožné. Jeden den se opaluji na pláži v Africe a druhý se klepu zimou pod Eiffelovkou v Paříži.Francie Život letušky není jednoduchý. Co tvůj osobní život? Plánuješ se někdy usadit?
O osobním životě se ani moc mluvit nedá, s kolegy si děláme neustále legraci, že osobní život nemáme. Osobní život a tato práce se dle mého názoru moc skloubit nedá, i když nějaké ty případy znám, nikdy to ale není procházka růžovou zahradou. Po většinu roku doma nejsem, to bych si přítele musela sbalit s sebou do kufříku, jinak si nedovedu představit, jak by to fungovalo. :D Usadit se momentálně neplánuji, chci toho ještě spoustu vidět a zatím mi můj životní styl naprosto vyhovuje.

Jak často jezdíš za rodinou? Stalo se ti někdy, že si zůstala na Štědrý den nebo Nový rok sama v zahraničí?
Doma bývám zhruba jednou za 3 měsíce. Zrovna minulý rok jsem strávila Štědrý den v Kosovu. Upřímně jsem si myslela, že to zvládnu hravě, šla jsem na let a říkala si, že je mi to všechno přeci jedno. Když jsem večer dorazila na pokoj tak to na mě dopadlo, věděla jsem, že moje rodina je pospolu a tráví krásný Štědrý večer, zatímco já si můžu tak leda pustit film a usnout. Letos se mi poštěstilo a svátky jsem trávila doma.Kosovo Co bys poradila lidem, kteří o tomto stylu života také uvažují?
Moje rada zní, aby to určitě nevzdávali, jedno nebo dvě odmítnutí nic neznamenají, jedné letecké společnosti se líbit nemusí a druhá se o ně bude prát, takhle to prostě chodí. Je to obrovská zkušenost do života, člověk si hodně uvědomí, a hodně se naučí, jak o sobě samém tak o světě.

Jistě ses na cestách setkala s mnoha zapeklitými situacemi. Co Ti dalo naposledy nejvíce zabrat?
Když zapátrám v paměti tak se mi vybaví jedna velice nepříjemná situace z Izraele. Když jsem zemi opouštěla, byla jsem díky svým razítkům v pase docela dlouze vyslýchaná a držená na pasové kontrole, musela jsem hodně vysvětlovat. Když jsem zmínila, že jsem letuška a razítka mám z práce tak se pán trochu uklidnil, nicméně to byl moment, na který jsem vůbec nebyla připravená a hodně mě to tenkrát vyděsilo.KapverdyPlánuješ také natáčet vlogy?
Vlogy natáčet zatím neplánuji, nemyslím si, že krom mé práce je můj život tak zajímavý jako holek, které vlogy natáčejí. :)

Řídíš se v životě nějakým mottem?
Řídím, moje motto je „everything happens for a reason“ neboli vše se děje z nějakého důvodu. Když se mi něco nepovede, nebo něco nevyjde, snažím se nezoufat, většinou se nakonec ukázalo, že se to stát mělo. Jsem teď šťastná tam kde jsem a vím, že bez spousty trápení, zklamání a selhání bych tu nebyla.ŠpanělskoDěkujeme za rozhovor a vy se nazapomeňte podívat na blog Maky ve světě. :)

Komentáře

Gustavo Woltmann 20.1.2017 15:50

Fandím ti Markéto! Je hezky číst jak si někdo plní sny.

PajuleHravá 10.2.2017 14:02

ahoj, celý život lituji toho, že jsem byla srabík a nešla za svými sny a na tu letušku jsem se nepřihlásila
Fandím Ti a určitě časem bude i osobní život, vždyt i v práci lze potkat muže svých snů. A pilot a letuška by byly dobrý pár
Užívejte si cestování a svobody dokud to jde

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.