24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nejčerstvější zeleninu hledejte v mrazicích boxech

04.05.2017

Jezte zdravě,  ideálně 400 gramů zeleniny v několika porcích denně, k tomu ještě nějaké ovoce… Každý z nás podobná doporučení zná. Ale uvést je do praxe, zvlášť když výběr čerstvé a lokální zeleniny zrovna moc není? Řešením je prvotřídní zmrazená zelenina a ovoce ryze české značky Dione.
 

Konzervování ovoce, zeleniny i bylinek pomocí mrazení má několik výhod: neztrácí se vitamíny, suroviny rostou a sklízí se v době, která je pro ně přirozená, a nemusí se k nim přidávat žádné konzervační látky.

Plody z nejúrodnější části Česka

Přírodní, lokální a sezonní, to je základ, na který bychom měli při výběru potravin myslet, když nechceme škodit sobě ani přírodě. A přesně na tyto aspekty pamatuje český výrobce zmrazené zeleniny a ovoce Dione.  Své sídlo umístil do Panenských Břežan ve středních Čechách, aby přesun surovin z Polabí a Litoměřicka nebyl zbytečně dlouhý. Díky tomu se plody mohou zamrazit už pár hodin po sklizni.

Dione vyvrací častou pověru, že do mrazené zeleniny se přidávají okrájené nahnilé či plesnivé kousky. Aby si výrobky zachovaly svou chuť, barvu, vůni i obsah výživných látek, musí být plody před zpracováním pečlivě vytříděny. A díky použití „pouze“ čerstvých a nepoškozených kousků není potřeba přidávat žádné konzervanty, barviva ani stabilizátory.

Na každý den jinou směs. A občas zmrzlinu za odměnu

S mrazákem plným sáčků zeleniny a ovoce Dione se vám nestane, že nebudete mít co vařit. Zdravé jídlo připravíte rychle, bez námahy a navíc ještě levně. Já už se v zimě regálům s čerstvou zeleninou vyhýbám obloukem. Kromě toho, že tím ušetřím dost peněz, mě těší, že se tak šetří i příroda.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.