24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Několik dobře mířených rad pro výběr správné obuvi

12.07.2017

Milujete léto z toho důvodu, že se můžete spoře odít a obout si lehké vzdušné boty? Určitě, tyto a mnohé další důvody patří k vysoké oblibě tohoto ročního období. 

Výběr těch správných bot ale nemusí být vůbec jednoduchý. Jen si vezměte, kolik různých druhů dámské obuvi se na pultech obchodů nachází. E-shopy přitom také nejsou nijak pozadu. Právě proto je vhodné přečíst si mnohé články, které se věnují vhodné volbě dámských bot pro letní období. My se pokusíme soustředit na mnohé aspekty, které k této nelehké volbě bezesporu patří. Je jich bohužel poměrně hodně a všechny jsou nesmírně důležité.

Boty si musíte vyzkoušet!
U každého páru bot je pochopitelně uvedena velikost. Ne vždy se dá ale výrobci věřit. Velikosti se mohou mnohdy poměrně markantně lišit. Jestliže si boty vyzkoušíte přímo v kamenné prodejně, máte vyhráno. Když vám prostě nebudou, jednoduše je odložíte a nekoupíte. U e-shopů je tomu trochu jinak. Boty vám po zakoupení přijdou domů, vy si je vyzkoušíte, a následně je lze poslat zpátky prodejci. Ten vám je vymění za jinou potřebnou velikost. Počítejte ovšem s tím, že se celý proces hodně protáhne a na svou novou obuv budete čekat hodně dlouhou dobu. V každém případě se vyplatí vyzkoušet obě dvě, jelikož se mnohdy mohou lišit velikostí. Stává se to sice výjimečně, nicméně náhoda nikdy nečeká.

Boty je lepší nakupovat odpoledne
Noha do určité míry během dne mění svůj tvar. Nejedná se sice o nějaké extrémní převratné změny, nicméně odpoledne je objemnější než ráno. Pokud tedy ráno zakoupíte těsnější boty, může se vám stát, že s nimi následně nebudete spokojeni, jelikož objem nohy se v průběhu dne poněkud zvětší.

Důležitý prostor pro prsty
O tom, že prsty musí mít své místo, není pochyb. Pamatujete si na své rodiče, když neustále zkoušeli, jestli máte prostor pro palec a další prsty? Dělali dobře! U dospělých by měla být vzdálenost stanovena na 1 cm. U dětí může být prostor poněkud nižší, obecně se uvádí zhruba 12 až 15 mm. Dávejte si ale také pozor, jestli nejširší část nohy v botě skutečně sedí a zdali bota padne na nárt. Z paty nemůže žádná obuv sklouzávat.

Na přizpůsobivost boty zapomeňte
Obecně se tvrdí, že některé boty se dokážou noze přizpůsobit. Někdy tomu tak být může, a to především u čistě kožené obuvi. V drtivé většině na to ale zapomeňte. Jestliže vám bota sedí při zkoušení, budete se v ní cítit pohodlně i v případě, že ji budete mít na noze každý den. Obuv vyrobená z umělých materiálů nepovolí ani o milimetr. Tím pádem vás při nevhodně zvolené velikosti bude stoprocentně tlačit. Tvar boty by měl korespondovat s vaším pocitem. Někomu vyhovuje špička. Mnohým ženám ale více padnou oblé tvary. Vše je individuální a odvíjí se i od příležitosti nošení bot.

Podpatek a jeho výška
Optimální výška podpatku se odhaduje poměrně složitě. Brát v potaz je zapotřebí hned několik aspektů. Tím prvním je především věk konkrétní ženy. Jinak byste měli brát v potaz také délku obutí takovýchto bot na podpatku. U pánských bot by neměla výše podpatku překročit hranici 2,5 cm. U žen je hranice stanovena na 3 až 4 cm. Pozor si dejte i na nášlapnou plochu podpatku. Čím je větší, tím samozřejmě budete mít v dané obuvi vyšší stabilitu.

Pevná podešev
Některé boty jsou dnes vyrobeny tak, že se podešev v určitých partiích prohýbá! Tomu je nezbytné zamezit. Jestliže je bota měkká, hrozí samozřejmě velmi nepříjemný výron kotníku. V místech ohybu kotníku musí být bota naopak nejpevnější. Míru ohybu podpatku poznáte už pouhým pohmatem.

Chcete si nakoupit boty levně? Zkuste to se slevovými kupony, jež najdete na Buykers.com.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.