24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nežij život podle očekávání ostatních, říká vlogerka Where is Lucy

21.05.2016

Video objevem měsíce května se stala Lucka z kanálu Where is Lucy, na kterém najdeme spoustu úžasných travel vlogů. Nové zážitky, neznámá místa, nádhernou přírodu a hlavně jedno dobrodružství za druhým. Kde všude už Lucka byla? Je stopování nebezpečné? A kam na letní dovolenou?

Lucko, životní stereotyp nebyl nic pro Tebe, a tak ses rozhodla cestovat a sdílet své zážitky na kanále Where is Lucy. Kde je Lucy právě teď a co tam dělá?
Přesně tak. Cestovat jsem chtěla vždycky, ale chvíli jsem bojovala sama se sebou a s tím, co od nás okolí očekává. Pak jsem si ale řekla, že nejdůležitější je dělat to, co chci já a že práce servírky na mě klidně počká a odjela jsem žít do Irska. Od té doby uplynuly čtyři roky. Momentálně jsem už přes rok v Anglii, kde pracuji jako au pair. Tedy hlídám děti v rodině, se kterou žiji. Vnímám to jako skvělý způsob jak poznat danou zemi. Nemusíte se nijak moc starat o finance a vydělané peníze můžete s klidným svědomím 'bouchnout' za cestování. Přesně tímhle způsobem jsem právě procestovala Irsko, Finsko a teď Británii. FinskoKolik zemí jsi už navštívila a kam se chceš určitě ještě vrátit?
Nejsem úplně na počítání navštívených zemí, myslím si, že nejde o to číslo. Protože jsem třeba byla ve Francii, kde jsem ale zatím navštívila jen Paříž, ve Španělsku Barcelonu nebo v Dánsku Kodaň, a proto bych je určitě nezařadila na seznam procestovaných zemí. Pokud po mně ale opravdu chcete číslo, tak by to mohlo být...16? Kam bych se určitě chtěla ještě znovu podívat je Finsko. Rozhodně si musím zopakovat Lapland. Jízda se psím spřežením, snowboarding v jednu odpoledne za úplné tmy nebo všudypřítomní sobi. To byl neuvěřitelný zážitek. FinskoKde byli lidé podle tebe nejmilejší? Se kterou národností se nejvíce ztotožňuješ?
Podle mě to nejde úplně kategorizovat. Lidé jsou různí všude po světě, člověk od člověka. Já věřím v to, že pokud já budu milá na ostatní, budou se lidi chovat hezky ke mně. V případech, kdy to tak nefunguje, beru jako osobní výzvu jejich chování otočit. :D Když si ale tak vzpomínám na Irsko, je pravda, že tam na mě byli lidé extrémě milí. Všichni úsměv na tváři, všichni si neustále chtěli povídat, radit a pomáhat. Někdy až moc, haha.

Když se rozhodneš pro spontánní výlet do zahraničí, co si obvykle zabalíš s sebou? Už jsi někdy na cesty zapomněla něco opravdu důležitého?
Většinou je to krosna, spacák, fotopříslušenství, pas, telefon, peníze a pár kousku oblečení. Musím se přiznat, že já jsem hlava děravá a zapomínám pořád něco. Nikdy ale nic, bez čeho bych si nedokázala poradit. Můj myšlenkový pochod před cestou: Pas? Mám. Foťák? Mám. Tak jedem. IrskoCo ti nesmí chybět v letadle?
Přznám se, že jsem nikdy zatím neleťěla žádnou extra dlouhou trasu, většinou létám s nízkonákladovou společností a jediné, co mě tedy na létání stresuje je to, zda moje nadměrné příruční zavazadlo projde kontrolou. Co mi nesmí chybět v letadle tedy budou asi jen sluchátka a moje 'spací mikina' s obří kapucí.

Máš nějaké tipy pro lidi, kteří se létání bojí?
Pokud tedy nepomáhají statistiky let vs. jízda v autě, pak bych poradila nějakou povzbuzující hudbu do uší a myslet na všechny ty super dobrodružství, která nastanou po přistání.

Co považuješ za své poslední největší dobrodružství?
Každý můj výlet je dobrodružství. Většinou za to může, již výše zmíněná, moje hlava děravá. Když zapomenu včas natankovat, zabloudím nebo si spletu čas autobusů. Za takové to velké dobrodružství bych ale asi označila naši dvoutýdenní cestu Portugalskem, kdy jsme se ségrou, mým cestovatelským parťákem, přiletěly do Porta jen s baťohem na zádech a různými způsoby se dopravily až na jih do Fara. Cestou jsme spaly v hostelech, na plážích, v parcích a nebo taky nespaly vůbec. Měli jsme možnost poznat opravdové Portugalsko, bavit se s místními a zase o trochu víc posunout hranice naší komfortní zóny. Jestli se chcete podívat na celou naši cestu, můžete zde.   PortugalskoCo ty a stopování? Spousta lidí tento druh cestování stále považuje za nebezpečný…
Já jsem rozhodně fanoušek stopování. Je to nejen způsob dopravy zadarmo, ale hlavně skvělá příležitost, jak potkat zajímavé lidi, poznat danou zemi trochu jinak a zažít spoustu srandy. My jsme trochu stopovaly právě v Portugalsku, ale čekání bylo většinou celkem dlouhé, tak jsme to prokládaly autobusy a vlaky. Rok předtím jsme se ale vydaly na dvoutýdenní stop z Polska, přez Litvu, do Lotyšska a zpět do Prahy a tam se stopovalo jedna báseň. Jestli je stopování nebezpečný. No, asi trochu jo. Ale co dnes není? Ne každému, koho v životě potkáte, můžete věřit, ale pokud dáte na svou intuici a zdravý rozum, nemělo by se nic stát. Já sama si myslím, že stop je o dost bezpečnější než třeba večerní chůze Prahou. :)

Dostala ses na cestách do situace, ze které nebylo úplně jednoduché vybruslit?
Většinou jsem na cestách měla štěstí na dobré lidi a nenarazila jsem na situace, které by se nedaly vyřešit. Chce to nádech, výdech, zachovat klid a řešení se najde.

Jako au pair si jistě zažila zahraniční svátky a oslavy. Jaký byl tvůj největší kulturní zážitek? Pravděpodobně oslavy svatého Patricka v Irsku. Všichni a všechno je zelené, všude hraje hudba, atmosféra v ulicích parádní, a hlavně všichni popíjí Guinness, a ten já miluju. WalesNyní je ten nejvyšší čas pro výběr letní dovolené. Máš nějaký tip na ideální dovču? Kam nás pošleš?
Ideální dovolená bude pro každého asi jiná. Pro někoho slunění se v Egyptě s all inclusivě, pro mě třeba několikatýdení roadtrip po Islandu (letos se na něj ale ještě nedostanu). Já bych jen řekla, ať už je vaše ideální místo jakékoliv, užívejte si ho po svém, ale zkuste jít někdy mezi místní, mimo turistické atrakce, abyste viděli, jak se tam doopravdy žije.

Odkud bude příští vlog? Kam se v blízké době ještě chystáš?
V záloze mám videa hned dvě, která čekají na vydání. První je z roadtripu po Cornwallu tady v Anglii a druhé z víkendu ve Walesu, kam jsme se vydali vylézt na Pen-y-Fan, nejvyšší horu jižní Británie. Na co se ale ohromně těším je Kostarika, kam letím v létě na tři týdny. Už se nemůžu dočkat. Do té doby plánuji ještě pár výletů po Anglii a zároveň se snažím zařídit stěhování do USA, které by mělo vyjít začátkem nového roku.

Prozraď nám na závěr, jakým životním mottem se řídíš.
Nežij život podle očekávání ostatních. Žij ho podle těch svých! A naplno.

Lucko, děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších super zážitků. :)

Na dobrodružství z cest vlogerky května se můžete podívat na jejím kanále Where is Lucy.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.