24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Rodiče jako stroje na výrobu dokonalosti, jejich dcery obětní beránci

29.8.2015

Umělé řasy, umělé vlasy, výrazný make-up…

Z malých holčiček se jejich rodiče snaží udělat chodící dokonalost, ale vypadají spíše jako panenky Barbie.
Na choreografiích do volné disciplíny pracují i s profesionály několik hodin denně. Do jakých extrémů se ovšem dá zajít a je to ještě v mezích zákona?

Dětské soutěže krásy začaly v roce 1921. Jak jinak než v Americe. Pokračují dodnes a jejich obliba stále stoupá. Nejlépe jsou na tom dívky, kterým je pod 6 let a vypadají, co nejvíce uměle. Maminky jim stříkají na těla umělá opálení, třpytky, nasazují paruky, prodlužují vlasy i řasy. Nikde není daná hranice toho, co je normální. Tady přirozenost neexistuje. Pokud chcete přirozenost, jděte raději ven na dětské hřiště. Zde se hraje na to, aby měla holčička stále perfektní úsměv na vymodelované tváři a dokonalé pohyby, kterými okouzlí porotu. Dívky, jsou tak zdeformované svými rodiči, že sami tvrdí, jak je soutěžení baví. Mluví mnohdy jako dospělé a do soutěží dávají naprosto vše. Kde je ale pravda? Nepřipravují se o své dětství? Pokud děláte nějaký sport, můžete v něm být úspěšní i do padesátky a výš, ale v těchto soutěžích krásy přijde úpadek kolem 12 roku. Mají tedy rodiče tvrdící, že jde o budoucnost jejich dětí, pravdu?Každý detail je důležitý. I umělé nehty.V Americe se objevil případ, kdy maminka své dceři píchala sama do celého obličeje botoxové injekce. Soudy dívenku rodičům odebrali. Její matka argumentovala takto: „Dostali jsme se do soutěží krásy. Věděla jsem, že si Briteny stěžuje na svůj obličej, že má vrásky a takovéto věci. Když sem jí to navrhla, byla pro.“ Sama Britney, ale přiznala, že pláče: „Kamarádi si myslí, že je to skvělé, že mám všechna ta ošetření, chtějí být jako já. Dřív to bolelo, ale teď už tolik nepláču.“ O tom, co jí matka provádí, se svět dozvěděl ze známé show Good Moorning America, kam byla malá Britney pozvaná. Hned na to se v celých Státech rozezvonily telefony na lince bezpečí. Díky nim se zkontaktovaly úřady a ty dívenku matce odebraly. Celý případ se stále prošetřuje, jelikož se může jednat o týrání. Botox se nedoporučuje aplikovat dětem pod 18 let. Může ochromit obličej, způsobit dýchací potíže či znemožnit polykání.

Promenáda v plavkách je běžná rutinaDalší velmi kuriózní případ z Británie se stal minulý rok. Matka přihlásila svou dceru ještě před jejím narozením. Prý věděla jíž podle ultrazvuku, že bude její dcera krásná. Svou první cenu získala v 6 týdnech života.Důležité je oslnit porotuU nás v České Republice proběhla soutěž krásy minulý rok pod záštitou blogerky Dominiky Myslivcové. U nás se jednalo čistě o soutěž malých holčiček od 4 do 8 let, která se konala jednorázově v Ostravě. Naopak v Americe se soutěží pořád. Téměř každý týden se objeví v jednom ze států další soutěž a rodiče své dcery vozí křížem krážem. V ceně jsou i peníze. Za výhru dostanou rodiče tučné šeky, za které kupují stále honosnější kostýmy, paruky, příčesky a platí i zkrášlující procedury.Dominika Myslivcová a finalistky České Miss BarbieMyslíte si, že jsou tyto soutěže přes čáru? Napište nám vaše názory do komentářů. Budeme se těšit!

Zdroj fotek:
facebook.com/dominikamissprincess/timeline
facebook.com/pages/Child-Beauty-Pageants/169425656444605?sk=timeline

Komentáře

Bláža 29.8.2015 11:31

Z tohohle se mě chce zvracet.

AE style svět 29.8.2015 19:18

Před nějakým časem (tak rok zpět) dávali v tv reality show právě o takovýchto malých miss. Viděla jsem asi 2-3 díly, protože jsem si říkala, že snad nemohou být rodiče takoví blázni, jak vyznívalo ze sestřihaných ukázek. No klikrát to bylo naopak ještě horší. Nemám nic proti tomu, když dítě dělá něco, co ho baví, ale ve většině připadů byl vidět, že zde si matky vynahrazovaly něco, co nezažily, pomoci svých dětí a ono je to i kolikrát baví, protože vlastně ani nic jiného a normálně dětského neznají

Sonik.d 31.8.2015 6:22

Je to strašný...Matky si léčí své komplexy a ničí svým dětem život...

MonikaM 31.8.2015 7:03

Souhlasím s holkama. Je to děs a chce se mi z toho zvracet. Viděla jsem asi 5 min toho pořadu na Primě (pokud se nepletu) a měla jsem z toho husí kůži. Kača

Blogerky.cz 2.9.2015 14:29

Ano, je to přesně tak jak píšete . Děkujeme za Vaše názory, moc si jich vážíme!

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.