24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Tamara Klusová: Začátek s Tomem byl velmi těžký. Oba jsme procházeli velkými zkouškami

19.08.2018

Foto: Tamara Klusová
Máma tří děti, zpěvačka, nově autorka blogu, kde se dělí o své niterné myšlenky i rodinný život, a pro mnohé především manželka Tomáše Kluse. Navzdory tomu, že jejich vztahu málokdo věřil. Paradoxně právě ten těžký začátek jim pomohl jejich vztah opravdově posílit. S Tamarou jsme si povídali o její válce s médii, chystané knize i nejtěžších momentech jejího života. A samozřejmě taky o Tomášovi, dětech a o tom, co ji dělá šťastnou. Užijte si tenhle krásný rozhovor, který je jako balzám na duši s příchutí inspirace. 😉

BLOG: www.taktojenassvet.cz
IG: @tamara_klusova
FB: Tamara Klusová

Ahoj Tamaro, jsme moc rádi, že s Tebou můžeme udělat tenhle rozhovor. Ty jsi podle všeho akční žena. 😊 Manželka oblíbeného zpěváka, během 4 let se z Tebe stala máma tří dětí, kromě toho stíháš ještě psát blog, kde píšeš o své rodině, postřehy ze života a sdílíš inspirativní myšlenky a také jsi dost vlivnou osobností na Instagramu. 91 tisíc followerů je velice slušné číslo.

Foto: Tamara Klusová

Co pro Tebe, Tamaro, znamená Instagram? A to že jsi influencerka?
Když jsme spolu začali s Tomem žít, smazala jsem všechny své sociální sítě. Chtěla jsem tak utišit celou virtuální realitu a zjistila jsem tak, kdo opravdu patří do mého reálného života a kdo ne.
Po narození Josefíny jsme se dostali do války s médii, kdy jsme za žádnou cenu nechtěli, aby kdekoliv v mediích byla její fotka. Bylo to snad nejvíc vyčerpávající období, kdy nám ale došlo, že Tomáš jako tatínek bude vždy obsahovat i složku Tomáše Kluse, a že je důležité najít kompromis.
A tak jsme odemkli náš svět zcela. Od té chvíle přestali před domem paparazzi lovit v autech s černými skly… Přestaly vycházet lživé články a nastal mír. Když jsem svůj Instagram založila, nečekala jsem takovou míru odezvy.
Snažím se nevkládat jen fotky z mého života. Snažím se psát o svých myšlenkových pochodech a vzbuzovat tak v lidech různé otázky. To mě dělá šťastnou.
Jako influencer se však necítím. Doporučuju spíš věci, které mi dávají smysl a chci ty projekty podpořit, protože si to zaslouží. Na oficiální spolupráce kývám jen velmi málo.

Jak zvládáš skloubit rodinu, svoje koníčky, blog a ještě si udržet v životě nadhled a žít to, o co se se svými fanoušky na blogu a Instagramu dělíš? Pomáhá Ti někdo?
Pomáhá mi moje maminka. Když je Tomáš třeba i 14 dní v kuse pryč, je se mnou. Jsem za to moc ráda. V dřívějších dobách to takhle bylo normální, ženy kolem sebe měly ženské kruhy. Tohle je trochu nemoc dnešní doby. Ženy sedí v bytech se svými dětmi samy… Je na ně kladen veliký tlak společnosti, aby všechno zvládaly samy… Péče o děti, o svůj zevnějšek, domácnost a nejlépe aby k tomu ještě v něčem podnikaly. Protože být "JENOM MÁMA” je málo.
Dřív ženy držely spolu. Jedna hlídala děti, jedna šla prát prádlo a třetí uvařila hrnec polévky. U toho zpívaly a byly si oporou. Je fajn nebýt sama. A je fajn si připustit svou křehkost a umět přijmout pomoc. Taky se to učím.

Foto: Tamara Klusová

Kde se zrodil impuls založit si vlastní blog?
Tu myšlenku jsem v sobě nosila celkem dlouho. Nebyl však pořád ten správný čas. Až s příchodem Jenovéfy jsem do toho měla najednou energii. Důvod byl ten, že mi Instagram neposkytoval dostatek místa na moje myšlenky. Teď však zase nemám dostatek času na psaní blogu, protože pracuji na knize, která by měla na podzim spatřit světlo světa. Nebudu jí však psát já, ale lidi, kteří si jí koupí.

A kdy a jak vlastně svůj blog tvoříš a věnuješ se sociálním sítím? Co si budeme povídat – obojí vyžaduje dostatek času…
Tvořím zásadně v noci. Až když se děti prohání po loukách ve snech, jsem schopná se zafokusovat na moje myšlenky a převést je na bíle stránky.

Co Ti to do života přineslo – založení Instagramu, blogu a sdílení vašeho rodinného života? Přineslo to nějakou změnu?
Odezvy lidí, které mi každý den plní můj inbox nebo e-mail jsou obrovským hnacím motorem. Že sdílení má smysl. Že lidem pomáhá se zastavit ve svých vlastních myšlenkách a uvědomovat si tu křehkost přítomnosti a štěstí.

Foto: Tamara Klusová

Koho sleduješ mezi blogery, na YT a Instagramu? V Česku či v zahraničí? Je někdo, kdo Tě inspiruje?
Youtube mě nějak míjí. Ale na Instagramu mě inspirují Ellen Fisher, Kitchenettehome, Jodi Mockabee, Anie Songe, VeronikagPhotography, VeronikaBlaBlaHubka… S těmito ženami cítím propojení. Inspirují mě.

S Tomášem působíte na sociálních sítích jako duchovní inspirátoři. 😊 Těžko to popsat lépe. Myšlenky a postřehy, které tady sdílíte a životní styl, jaký vedete, působí lidsky a zároveň vědomě a inspirativně. Měla jsi to tak v životě vždycky? Nebo Tě něco/někdo v životě ovlivnil/lo, co změnilo Tvůj pohled na život?
Jé, to je moc milý. díky… To je velmi těžká otázka. Nevím. Člověk se neustále proměňuje. Je důležité ale vždy být sám sebou a nepopírat to, co cítím, v rámci toho, co žiju. Toho se držím celý život.

Jak se vyrovnáváš s negativními komentáři sledujících a haterů a s určitou ztrátou soukromí?
Aby bylo dobro, musí být zlo. Je to důležitý kontrast. Kdyby to tak nebylo, nikdy bychom nebyli schopni cítit i ty krásný emoce. Takže to vnímám jako součást celé té mozaiky mého života. Někdy to zabolí, ale spíš se prostě jen nadechnu a jedu dál. Přijde mi však neuvěřitelný, že na mém profilu je toho zlého velmi málo. Za to jsem moc moc vděčná.

Foto: Tamara Klusová

Ze začátku hodně lidí nevěřilo, že má váš vztah s Tomášem budoucnost. Dost lidí Tě mělo i ve škatulce, že jsi přítelkyně od slavného zpěváka, pak ale přišly postupně tři děti, manželství a hodně lidem to vzalo vítr z plachet… Jaké to pro Tebe bylo ustát si místo po Tomášově boku, před kritikou veřejnosti, nepřejícími komentáři a šťouráním médií?
Začátek byl velmi těžký. Oba jsme procházeli velikými zkouškami a kdyby ta Láska nebyla tak obrovská, neustáli bychom to. Jsem za to moc vděčná, protože jestli nějaké úsilí v životě mělo smysl, tak je to naše láska. Je díky všem těm bouřím silnější a silnější. Takže v duchu děkuju všem těm, kteří nám ji nepřáli. Posílili ji tak a zafoukali do našich plachet z bouře směrem k přístavu.

Co nebo kdo je pro Tebe v životě největší inspirací?
Tak v současné chvíli je to rozhodně můj kluk a naše děti. Jsou mým celým vesmírem a zároveň jsem skrze ně snad nejvíc sama sebou, co jsem kdy byla.

Jaká nejsilnější životní zkušenost Tě potkala a co Ti to dalo do života?
Byla to asi horečka Dengue, kterou jsem chytla na jednom ostrově v Indonésii. Tam jsem prožila do morku kostí větu: “Když nejde o život – nejde o nic…“ Tahle paní horečka mě naučila pokoře a přítomnosti. Paradoxně mě skrze ty mrtvolné stavy oživila na sto procent. Byla to ta největší zkouška a zároveň největší dar. Děkuju za ni.

S Tomášem jste se zapojili například do projektu Odvážlivci, který má podporovat lidi k odvážným životním krokům a změnám. Kdy Ty sama jsi musela být v životě nejvíc odvážná a překonat vlastní strach?
Já myslím, že každá životní zkouška a výzva vyžadují velikou dávku odvahy. Někdy je to jenom vylézt z postele a jindy zas vyšlápnout nějakou horu. Odvaha je vnitřní síla, která přemůže strach. A tuhle vnitřní válku vedeme každý den. Takže já myslím, že největší odvahou je vůbec to, být sám sebou…říkat pravdu a žít se srdcem na dlani.

Foto: Tamara Klusová

A pak je tady také myšlenka "Spolu“. Tak se jmenuje Tomášovo připravované album a hodně na ni narážíme na vašich profilech. "SPOLU můžeme změnit daleko víc, než každý sám za sebe... ale zároveň u sebe musíme začít...,“ píšeš na svém Instagramu, a to v souvislosti s vyjádřením Tomáše vůči proběhlému festivalu Colours podporovanému premiérem Babišem. Tomáš se netají svým postojem a bojkotem vůči našemu premiérovi. Jste v tomhle s Tomášem zajedno?
Absolutně. Hodně lidí píše, ať to radši neříkáme a jsme šťastní, že se máme hezky… Kdyby takhle ale přemýšleli naši rodiče, nikdy by v 89 nedošlo k cinkání klíčů a k oslavám demokracie a svobody. Chceme naše děti vychovávat v tradičních hodnotách svobody, pravdy a lásky. Nemáme strach mluvit o svých postojích. V tom bychom měli být spOlu zajedno my všichni. Ať už ty názory jsou třeba z odlišných břehů. Neměl by člověk mít strach je vyjadřovat.

Zmiňovala jsi, že chystáš knihu. O čem bude a kdy se na ni můžeme těšit?
Jmenuje se Kniha Života a brzy o ní budu na mém Intagramu mluvit…

A co tě opravdově dělá šťastnou?
Možná je to pro spoustu lidí cliché, ale mě fakt dělá šťastnou každý nový den.

A kde se vidíš za pět nebo deset let? Až děti povyrostou? Máš nějaké plány, které bys chtěla realizovat? Sama nebo společně s Tomášem?
Moje vodnářská povaha mi dala do vínku neklid. Dřív jsem si stále vytyčovala nějaké cíle a ve své mysli ilustrovala sny. Naučila jsem se však nekoukat se dopředu… Učím se číst stránku po stránce a nepřeskakovat kapitoly, které mě tolik nebaví. Takže se nechci zamýšlet nad tím, co bude za deset let. Těším se však na všechno, co mi život přinese.

S Tomášem a dětmi žijete v Mníšku pod Brdy. Jak se vám tady žije, přeci jen je to zásadní změna z hlavního města na venkov… a jak vás okolí přijalo?
Původem jsem z Dobřichovic, což je tady za kopcem. Takže já se vlastně vrátila do způsobu života, jaký jsem žila před 15 lety. Hlavním důvodem přesunu z města do přírody bylo vnímání času. Potřebovali jsme jej zpomalit. Užívat si ty nejkrásnější chvíle s dětmi v pomalejším tempu, a to se nám myslím podařilo. Nežijeme v Mníšku ale v jeho přilehlé oblasti… Defacto na samotě u lesa a je nám tu moc hezky. Mníšek je město plné úžasných lidí, kteří nás s láskou přijali.

Foto: Tamara Klusová

Chcete tady strávit celý život, nebo máte jiné plány? Třeba návrat do Prahy?
To se uvidí. V téhle fázi, ve které jsme teď, rozhodně chceme zůstat a tvořit tady.

Jak odpočíváš? Jde to vůbec se třemi dětmi?
Já neuměla odpočívat ani před dětmi. To se prostě ještě musím naučit. :) Každopádně nejvíc vypnu při pohybu… jakémkoliv.

Stíháš se se svými rodinnými povinnostmi a zájmy věnovat ještě sama sobě, ale i vztahu s Tomášem? Máte na sebe čas?
No upřímně zrovna nedávno jsme konstatovali, že se moc těšíme, až spolu strávíme nějaký relax víkend sami dva. Stýská se nám po sobě. Zároveň nás ale to bytí s dětmi dělá nejšťastnějšími lidmi na světě. Dokud kojím, neopouštím mládě na déle než pár hodin.. Takže to ještě chvíli vydržíme.

S Tomášem jste natočili společný duet. Chystáte společně další hudební projekty?
Necháváme to plynout. Zpívám na jeho nové desce ještě ve dvou písničkách vokály. Nic neplánujeme, ale tvoříme spolu rádi.

Píše se o vás, že jsi Tomáše změnila a ta změna je určitě znát i navenek. V Tomášově projevu, v sebeprezentaci i v duchovních myšlenkách, které šíří na sociálních sítích, nebo v písních, které zpívá… Jak to vidíš Ty?
Na tuhle otázku nerada odpovídám, protože podle mě to ze své pozice nemůžu hodnotit. Zároveň mi však přijde naprosto přirozené proměňovat se na základě lidí, kteří nás obklopují. Takže ano – určitě Tomáše náš vztah proměnil, stejně tak, jako proměnil mě.

Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?
Pravda a Láska.

Máš nějaký sen, který si chceš teprve splnit?
Sen je můj život. Moje teorie o životě je, že duše čekají dlouhou frontu, aby se mohly vrátit zpátky do nových těl…do nových příběhu, vědění, zkoušek, prožitků… Zkrátka do Života.
Moje volba je žít jej naplno. Usínat večer s myšlenkou, že pokud byl tenhle den tím posledním, stál za to…
Život je tím nejúžasnějším snem.

Je něco, co bys chtěla vzkázat našim čtenářkám?
Buďte co nejvíce samy sebou. Věřte s odvahou písni své intuice, dokud vám zpívá a mějte se v lásce bez jediné podmínky.

Blogerky.cz Ti, Tamaro, děkují za rozhovor a přejeme Tobě i celé rodině hodně úspěchu a spokojenosti. ;-)

A já děkuju vám za tolik zajímavých otázek. Hodně štěstí v dalším vašem úžasném počínání.

Autor: Martina Burýšková

Komentáře

Jenovéfa E 21.08.2018 12:16

Ten klip mi připomněl mý noční můry z dob počátku manželství, kdy jsem se několikrát vzbudila celá zpocená ze snu, kde jsem si vzala někoho jinýho, než svýho muže, nebo mu byla nevěrná, nebo jsem tomu, co jsem si ho vzala v tom snu, byla nevěrná s mym mužem a podobně...
Jinak díky za rozhovor, oni jsou oba sympatičtí a jejich krásný děti maj bomba jména

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.