24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Už jsi vyzkoušela novinku Instagramu IGTV? A může ohrozit YouTube?

11.07.2018

Specialitou téhle apky jsou videa výhradně na výšku a fakt, že představuje dost možná zásadní konkurenci pro YouTube. Má tahle apka budoucnost a už jsi ji vyzkoušela?

Videa na Instagramu už známe, teď ale apka IGTV přináší několik zásadních novinek – můžeme na ní sledovat a nahrávat videa i hodinu dlouhá. A to je zbraň, kterou ocení zejména youtubeři. A může pomoci propojit tvůrce obsahů a jejich fanoušků opět na vyšším levlu.

"Nabízí delší videa a snadné vyhledávání v kanálech. Podporuje přitom formát na výšku, který je pro obrazovky mobilních zařízení jako dělaný," píše Instagram na svém webu.

IGTV je samostatná aplikace pro Android a iOS, ale dostanete se k ní i přes klasický Instagram prostřednictvím nové ikonky v pravém horním rohu. Videa přehrává automaticky hned po spuštění a další si vybereš buď pomocí šipek, nebo vyhledáváním. 

Výhodou IGTV je to, že narozdíl od YT přináší živá videa, která sice nejsou dokonalá, ale o to jsou často zajímavější, rychlejší a během chvíle je můžeme zveřejnit. Zatím zde Instagram nenabízí žádnou reklamu a ani za nahrání či shlédnutí nic neplatíme. I když je možné, že to se v budoucnu změní. Mluví se o tom, že reklamu časem bude zobrazovat a platit také tvůrcům.

"Jdeme s dobou. Lidé dnes už tolik nesledují televizi, ale o to víc času tráví sledováním digitálních videí. Do roku 2021 budou videa pro mobily tvořit 78 % celkového mobilního datového provozu. Ze získaných poznatků jsme zjistili, že u okruhů mladších uživatelů se těší větší oblibě obsah amatérských tvůrců než profesionální tvorba,“ píše dále Instagram.

Další výhodou je interakce, která je na Instagramu rychlejší, než na YT. IGTV ale počítá s tím, že si nahrajete už finální podobu videa, takže nenabízí možnost videa upravovat. 

Na téma IGTV nás zaujalo video Petra Máry, který pomáhá podnikům začlenit nové technologie do stávajícího firemního prostředí a při vyškolování zaměstnanců jak s technologiemi pracovat a být tak efektivnější. 

IGTV je něco jako nekonečná televize, která nabízí video jedno za druhým, podle toho, co tě baví. A obecně se tady doporučuje natáčet videa v rozměru 16:9.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.