24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Kde se vzal, tu se vzal Tangle Teezer

12.04.2013
FashionTasteShop
Jsem začínající blogerka věnující se hlavně podrobnému popisu složení kosmetických výrobků. Mám vystudovanou Potravinářskou chemii na VUT, ale vždy mě to více táhlo ke kosmetice. Moje bakalářská i diplomová práce se týkaly kosmetiky. Snažím se na svém blogu objasnit, co jednotlivé látky v přípravku znamenají, jaké jsou jejich účinky, jaký vliv mají na zdraví pokožky. Momentálně ještě studuji práva na MU, proto mě zajímá i problematika klamání spotřebitele, klamavá reklama a atd. Můj blog sdílí jméno mého eshopu s doplňky do vlasů, bižutérií a kosmetikou.

Článek o vynálezci světového hitu mezi kartáči Tangle Teezer. Jak kartáč vznikal, kdo je jeho tvůrcem.

Tahle novinka obletěla svět. Jedni ho vychvalují do nebes, jiní ho zatracují. Kde se vzal onen hřebínek, kartáč či jak to nazvat? Cílem tohoto článku je dozvědět se něco víc o kartáči, který mně bez pardonu připomíná kartáč na psa:-)

Mámou tedy spíše otcem této vecičky je Shaun Pulfrey.

Vše začalo neúspěchem v televizní "reality show" Dragon´s Den, jejíž 1. díl odvysílala BBC 2 4. ledna 2005. Tato show byla příležitostí pro několik vybraných podnikatelů k prezentování jejich nápadů před pěticí investorů tzv. "Dragons", kteří v případě, že by je nápad zaujal, by podnikateli poskytli finanční prostředky pro realizaci nápadu a to za asi 10-15% podíl na budoucím zisku. Náš pan Pulfrey však se svým kartáčem, který měl jemně rozčesávat zacuchané vlasy a který představil v pořadu v roce 2007 neuspěl. Cílem bylo, získat potřebných 80 000 liber pro výrobu kartáče a oplátkou měl být 10% podíl na zisku, investoři však o nápad zájem neměli a dokonce jedna z investorek o kartáči prohlásila, že podobný hřeben má její kůň - není jediná komu to připomíná kartáč na zvíře :-). Pulfreyův nápad sice nesklidil ovace, ale Pulfrey se naštěstí nevzdal a dál šel za realizací svého projektu.

 

Jeho snahou bylo vytvořit vlasové náčiní, které by kombinovalo vlastnosti hřebene a štětce. Zejména při rozčesání dlouhých čerstvě obarvených mokrých vlasů, které byly zacuchané a obyčejný hřeben vlasy kudlil a způsoboval bolest. Bylo potřeba nástroje, který bude mít štětiny plastové, aby byly dostatečně silné a vlasy rozčesaly, ale taky aby byly dostatečně pružné a vlasy neškudlily.

Jak sám autor v jednom rozhovoru uvádí, samotnému vzniku Tangle Teezeru předcházely dlouhé hodiny strávené v knihovně, studováním knih o designu, poté práce s návrháři a následná výroba kartáče, který se skládá ze 400 plastových štětin, které krásně kloužou po vlasech.

Na veletrhu The Clothes Show v Birminghamu, kde se s hřebeny prezentoval, koupil jeho výrobky  zástupce e-shopu Boots, který předstíral, že je obyčejným zákazníkem. Později s Boots navázal spolupráci a v jejich obchodech se začal prodávat černý Tangle Teezer. Ten však neměl takový úspěch jak si zástupci Boots představovali, proto zkusili prodávat růžový Tangle Teezer a to bylo terno! Zisky rostli a dokonce přišla i nominace na cenu královny Queenś Award za průmysl.

Musím se přiznat, že i já mám Tangle Teezer a to růžový Elite. Dostala jsme ho od kamarádky  k Ježíškovi a jelikož mám vlnité vlasy, které si češu jen po umývání, používám ho právě na rozčesávání vlhkých vlasů a na nanášení balzámu.

 

Používáte Tangle Teezer? Jste s ním spokojené?

Všechny druhy Tangle Teezerů najdete ZDE: http://shaunpulfrey.com/newSite/products.php
Dokonce i tento s mojí oblíbenou ovečkou Shaun

 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

FashionTasteShop

Jsem začínající blogerka věnující se hlavně podrobnému popisu složení kosmetických výrobků. Mám vystudovanou Potravinářskou chemii na VUT, ale vždy mě to více táhlo ke kosmetice. Moje bakalářská i diplomová práce se týkaly kosmetiky. Snažím se na svém blogu objasnit, co jednotlivé látky v přípravku znamenají, jaké jsou jejich účinky, jaký vliv mají na zdraví pokožky. Momentálně ještě studuji práva na MU, proto mě zajímá i problematika klamání spotřebitele, klamavá reklama a atd.
Můj blog sdílí jméno mého eshopu s doplňky do vlasů, bižutérií a kosmetikou.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.