24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nickelback v Praze

18.03.2013
Hanaan
Ahoj, co bych o sobě mohla říct :) jsem pozitivní, optimistická, přátelská a jako každá holka mám ráda módu, kosmetiku, životní styl a další. Svůj blog mám krátce, původně jsme pracovala na bloger.cz momentálně se učím na blogspotu. Ráda píšu o čemkoliv co mě zaujme a co by mohlo zaujmout i jiné lidi. Moc ráda chodím na procházky se svým psíkem Corinkou a kochám se přírodou. Do budoucna plánuji koupi nějakého dobrého foťáku aby se mohla pochlubit také dobrými snímky :-)

Konečně :-)

Ahojda všichni, 

jellikož jsem obrovskou fanynkou kanadské skupiny Nickelback rozhodla jsem se vás informovat o jejich chystaném koncertu v rámci The Hits Tour u nás a taky vám přiblížit historii této úžasné rockové skupiny. 

Skupina vznikla v roce 1995 v městečku Hanna a do podvědomí posluchačů se tato čtveřice dostala díky hitu How You Remind Me, která obsadila první místo americké hitparády. Celosvětově se jim podařilo prodat 25 miliónů hudebních nosičů. 

Začátky této skupiny ovšem nebyly jednoduché současný frontman skupiny, Chad Kroeger byl docela problémovým členem. Společně s bratrem Mikem se vloupali do školy a strávili několik měsíců v polepšovně.  Po několika měsících hraní se hudba tehdejšímu frontmanovi skupiny (jeho jméno není důležité) začala zajídat a skupinu opustil, naštěstí pro nás vytrénoval Chada Kroegra (budoucího frontmana) co hudba vlastně obnáší a jak je těžké stát na prknech co znamenají svět. Skupina se na nějakou dobu rozpadla.

Chad neměl přílíš rád svůj hlas, ale i přesto složil a nazpíval několik písniček na staré lpíčko a vydal se přemluvit své tehdy bývalé spolučleny Ryana Peaka a staršího bratra Mikea, aby to s hudbou nevzdávali. Tehdy skupinu nově pojmenovali Nickelback, podle fráze, kterou Mike odříkaval v kavárně Starbucks, kde do té doby pracoval. První nahrávka vyšla v roce 1996 jen díky půjčce Chadova nevlastního otce. 

Současná kapela sčítá čtyři členy a to Chada Kroegera - frontman kapely, Michaela Kroegera - pětistrunová kytara, Ryana Peaka - kytara, doprovodný zpěv a Daniela Adaira - bycí (Daniel se ke skupině přidal v roce 2005 po odchodu Ryana Vikedala).

Nickelback vydalli již šest alb a to album Curb, The State, Silver Side Up, The Long Road, a nejnovější Dark House.

I přes těžké začátky se skupina drží na výsluní několik let, v ČR sice nepatří mezi nejznámější, ale své posluchače a fanoušky si skupina našla i zde. Pokud také patříte mezi fanoušky Nickelback a chcete je vidět naživo máte možnost, 7/11/2013 dorazí skupina do O2 Areny v Praze. Cena lístků se pohybuje od 990 kourn do 1490. Není to sice nejlevnější zálšžitost, ale podle videí na youtube si můžete být jistí, že i pro české fanoušky si Nickelback připraví velkolepou a nabitou show. 

A taky malá ochutnávka: http://www.youtube.com/watch?v=1cQh1ccqu8M

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Hanaan

Ahoj,
co bych o sobě mohla říct jsem pozitivní, optimistická, přátelská a jako každá holka mám ráda módu, kosmetiku, životní styl a další. Svůj blog mám krátce, původně jsme pracovala na bloger.cz momentálně se učím na blogspotu. Ráda píšu o čemkoliv co mě zaujme a co by mohlo zaujmout i jiné lidi. Moc ráda chodím na procházky se svým psíkem Corinkou a kochám se přírodou. Do budoucna plánuji koupi nějakého dobrého foťáku aby se mohla pochlubit také dobrými snímky


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.