24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

10 tipů, jak naplánovat svatbu a na co důležitého rozhodně nesmíte zapomenout

20.11.2019

Svatba je jeden z životních okamžiků, na který rozhodně nezapomenete. Asi každý z nás si přeje, aby svatební den proběhl přesně tak, jak si ho naplánujeme. Právě plánování a přípravy zaberou dost podstatnou část času, financí a hlavně energie. Jak svatbu naplánovat a na co nezapomenout se dozvíte v následujícím článku

1. Rozpočet

Než se pustíte do veškerého plánování, je dobré propočítat si, kolik financí jste schopni si na svatbu vyčlenit. Náklady se odvíjí především od toho, kolik hostů budete na svatbě mít a jak nároční jste na např. na detaily, jako je výzdoba nebo občerstvení.

2. “Styl” nebo “klasika”?

Chcete svatbu v klasickém duchu nebo soutěžíte o nejstylovější svatbu roku? I při výběru tématu/duchu, ve kterém se svatba ponese, rozhodně nezahálejte a promluvte si o vašich představách. Je dobré pročíst si různé svatební magazíny nebo prolustrovat internet, který se inspiracemi na svatební den jenom hemží. Dobře sladit výzdobu, občerstvení, doplňky, květiny, svatební šaty, svatební oblek i snubní prsteny je základ, zabráníte tak tomu, aby vaše svatba nebyla ve stylu “každý pes jiná ves”.

3. Termín a místo

Takže už víme, kolik si na svatbu chceme vyčlenit peněz a také už víme, v jakém duchu se naše svatba uskuteční. Teď jen vybrat to správné místo a termín, kdy si řekneme vytoužené “ANO”. Je potřeba si u vytipovaných míst zjistit kapacitu a také volné termíny/oddávací dny. Při výběru místa je dobré vzít v potaz také to, kolik lidí bude muset dojíždět z větší dálky a zda je možnost je někde blízko ubytovat, nebo alespoň zajistit odvoz.
 
Stejně tak je tomu u datumu onoho dne, někdo dává přednost zimním měsícům, jiný zase dává přednost letním měsícům. Někdo na to jde úplně jinou cestou, a tak se zaměřuje třeba na oblíbená čísla (datum první schůzky, datumy narození apod.).

4. Svědkové, družičky a další důležití hosté

V životě každého z nás jsou lidé, bez kterých se neobejdeme a bez kterých se obejdeme. Mezi “hlavní role” patří ženich, nevěsta ale také svědkové a družičky. Neméně důležitou roli zaujímají hosté. Zde si ale dobře promyslete, koho pozvete a koho ne. Konečný seznam hostů si jednoduše sepište, popřípadě seznam poškrtejte nebo někoho dopište. Seznam hostů totiž velmi úzce souvisí se svatebním rozpočtem.

5. Oddávající, kameraman, fotograf

Určitě by bylo rozumné si v dobrém časovém předstihu domluvit oddávajícího. Pokud toužíte po církevní svatbě, tedy svatbě v kostele nebo i mimo něj, oddávajícím je ve většině případů kněz nebo reverend. U civilní svatby, tedy svatby na úřadě ale i mimo něj je oddávajícím úřední osoba, z pravidla to pak bývá starosta, místostarosta nebo pověřený člen zastupitelstva.

Dlouho neváhejte ani s výběrem kameramana a fotografa. U oblíbených kameramanů i fotografů musíte počítat s tím, že jejích kalendář je plný minimálně rok dopředu. I tyto osoby nezapomeňte započítat do seznamu hostů!

6. Láska prochází žaludkem

Krájení svatebního dortu nebo vzájemné krmení vývarem patří ke tradicím, co se jídla týče. Co ale budou jíst hosté? Zajištění cateringu je další z důležitých bodů svatebního dne. Zajistit by se měl již zmiňovaný svatební dort, svatební menu a také občerstvení, které se povětšinou podává formou švédských stolů, každý si tak může vybrat, na co má zrovna chuť.

S cateringem opět souvisí i zmiňovaný seznam hostů, raději si zjistěte, zda někdo netrpí špatnou snášenlivostí na určitou potravinu (laktóza, lepek apod.) a zda někdo není třeba vegan/vegetarián. Abyste nekoupili “zajíce v pytli”, raději vše důkladně konzultujte a hlavně ochutnávejte!

7. Květiny, výzdoba a zábava

V neposlední řadě je potřeba zajistit květiny, výzdobu, potřebnou aparaturu, dopravu veškerých věcí na místo konání svatby a také zábavu, zde se jedná především o zajištění kapely nebo svatebního DJ. Při výběru květin si rozhodně nechejte poradit od floristky.

8. Svatební šaty/svatební oblek

Každá žena si přeje, aby ve svatební den byla právě ona ta nejkrásnější. Výběr šatů někdy znamená navštívit spousty svatebních půjčoven, nebo v případě zhotovení vlastních svatebních šatů/svatebního obleku i hodiny u švadleny/krejčího strávené výběrem látky, detailů a střihu. Dokonalý svatební look se neobejde ani bez zajištění kadeřníka, líčení a doplňků.

https://www.instagram.com/bisaku/  

9. Snubní prsteny

Bez nich by vaše “ANO” nemělo žádný smysl. Snubní prsteny jsou symbolem lásky a zpečetěním svazku manželského. Výběrem prstenu se toho dá hodně pokazit, pozor si dejte hlavně na správnou velikost. Snubní prsteny BISAKU patří k jedněm z nejoriginálnějších a nejkvalitnějších prstenů vůbec. Vybrat si můžete buďto ze široké nabídky různých druhů a stylů nebo prsteny vyrábíme na přání zákazníka.

10. ...Aby každý věděl!

Závěrem nezapomeňte rozeslat svatební oznámení a cca 2-3 měsíce před svatbou i svatební pozvánky. Tím dokončíte i finální seznam (zúčastněných) hostů a můžete jejich počet potvrdit cateringové společnosti.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.