24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Co je to bezúročné období na kreditní kartě?

31.8.2018

Kreditní karta je poměrně oblíbeným a vyhledávaným platebním prostředkem. Nástroj, který vám přináší adekvátní finanční rezervu pro jakékoliv nákupy. Jestliže nemáte tušení, jak funguje kreditní karta nebo si ji často pletete s kartou debetní, vysvětlíme vám hlavní rozdíly.

Debetní vs. kreditní karta

Debetní karta je součástí bankovního účtu. Pokud s ní platíte, využíváte své vlastní peněžní prostředky. Jestliže jich máte málo nebo vůbec žádné, jednoduše kartou nezaplatíte.

Opakem toho je kreditní karta. V jejím případě čerpáte peníze od banky. Takový způsob novodobého úvěru, který vám bude předem stanoven v požadované výši. Takže, i když nemáte na svém osobním účtu ani korunu, s kreditní kartou bez problému zaplatíte. S tímto platebním nástrojem se pojí řada zajímavých výhod.

  • Slevy na nákupy u vybraných obchodníků
  • Při platbě v zahraničí docílíte lepšího směnného kurzu
  • Součástí kreditní karty může být i cestovní pojištění
  • Vstupy do letištních salonků
  • Bezúročné období

A právě poslednímu kladu z výše uvedeného seznamu se budeme věnovat podrobněji. Je to bezúročné období, které vám při správném používání kreditní karty může ušetřit nemalé množství finančních prostředků.

Jak funguje bezúročné období?

Jak už prozrazuje název této nadstandardní služby, každá kreditní karta je spojena s bezúročným obdobím, během něhož neplatíte žádný úrok za vypůjčenou částku. Potažmo jde o to, že když splatíte peníze v požadovaném termínu, nebudete hradit nic navíc.

Bezúročné období, respektive jeho délka se liší podle toho, jakého poskytovatele těchto služeb oslovíte. Někteří nabízí bezúročné období v délce trvání 45 dnů, jiní jsou svým klientům schopni nabídnout dobu až 60 dnů. A jak vlastně takové bezúročné období funguje? To si ukážeme na následujícím příkladu.

  • 1. ledna zaplatíte kreditní kartou částku 20 000 Kč
  • 1. února vám přijde vyúčtování s tím, že splatnost této částky je v rámci bezúročného období do 1. března
  • Pokud částku 20 000 Kč uhradíte do 31. února, nebudete platit žádné úroky navíc

Počítat samozřejmě musíte s tím, že při neuhrazení dané sumy v bezúročném období dojde k aplikování poměrně vysokých úrokových sazeb a teprve pak se vám používání kreditní karty trochu prodraží.

Kreditní karta jako revolvingový typ úvěru

Kreditní karta představuje efektivní typ platebního prostředku, a to hlavně v okamžiku, kdy se s ní naučíte správně platit a budete efektivně využívat bezúročné období. Kreditní karta je vlastně takový revolvingový úvěr. Čili ten krátkodobý, který můžete splácet bez sebemenšího problému po částech nebo celý najednou a zároveň jej lze opakovaně čerpat. Kreditní karta má zkrátka co nabídnout.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.