24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Barbora Ondráčková & Voguehaus: Nejdůležitější je vložit do blogu kousek sebe a nebát se inspirovat

07.06.2018

Foto: Barbora Ondráčková
Jejím snem bylo mít svůj vlastní online "módní dům“. Psát články na různá témata a hlavně o módě. A tak vznikl Voguehaus.com. Dalším přáním Báry Ondráčkové, zřejmě nejúspěšnější české fashion blogerky, je navrhnout kolekci oblečení nebo založit vlastní značku. Od 12 let studuje v Německu a o módu se zajímala už od dětství. Její Instagram sleduje 487 tisíc lidí, nejen v Čechách, ale také v Německu, USA nebo Itálii. A Forbes již několik let řadí mezi TOP 10 Czech Fashion blogerek a 77 nejvlivnějších influencerů u nás. Zastav se a užij si rozhovor s českou fashion ikonou sociálních sítí! ;-) 

Ahoj Báro, ty jsi velice úspěšná módní blogerka, žiješ v Česku, ale také v Německu a svoji cestu sis prošlapala zdárně sama. Momentálně máš na svém profilu @fashioninmysoul na Instagramu 487 tisíc sledujících. Wow. 
Můžeš nám prozradit, co je podle tebe tvým klíček k úspěchu, který ti pomohl se takto úžasně vypracovat?

Myslím, že mně osobně pomohlo to, že blogování mě opravdu baví a také naplňuje. Díky tomu mi nevadilo do blogu investovat prakticky všechen volný čas, který mám. Přes týden jsem byla na internátě v Německu a o víkendu jsem vždycky musela předfotit fotky na další týden. Stojí za tím opravdu hodně úsilí, času a práce.

Foto: Barbora Ondráčková

Kde se vzal impuls založit si vlastní blog? A proč právě módní s názvem Voguehaus?
Já jsem měla k módě blízko již od malička, takže pro mě bylo přirozené, aby můj blog byl převážně o módě. Před Voguehaus.com jsem byla aktivní na svém blogu na Tumblr, kde jsem sdílela fotky od ostatních lidí, kteří mě inspirovali. Čím dál tím více lidí mi psalo, jestli bych si nechtěla založit svůj vlastní blog – a tak jsem to zkusila. Název Voguehaus je spojení slov “Vogue”, tedy módy, a “Haus”, německy dům. Chtěla jsem mít svůj blog jako takový online “módní dům”, ve kterém se věnuji různým tématům, článkům a stránkám módy.

Kde pro svůj blog čerpáš inspiraci?
Nejvíce mě inspiruje cestování. Vždycky na svých cestách narazím na něco nového a inspirativního. Často se také nechám inspirovat street stylem, přehlídkovými moly i ostatními blogerkami.

A kdo tě ve tvé tvorbě nejvíc podporuje?
Jednoznačně rodiče, především maminka, která je součástí mého týmu a fotí 95 % mých fotek. Velmi mě podporuje i můj přítel, který mě na společných výletech a dovolených fotí místo maminky.

Foto: Barbora Ondráčková

Co na blogování tě nejvíc baví a jaká témata máš nejradši?
Nejvíc mě baví to, že jsem sama svým šéfem a můžu se sama rozhodnout, o čem budu psát, v jakém stylu, anebo co si obléknu. Zároveň jsem ráda, když někomu mohu pomoci nebo inspirovat. Nejvíce mě baví psát o módě a cestování.

Kromě toho, že jsi jednou z nejsledovanějších fashion bogerek v Čechách, jsi také studentka. Prozradíš nám, co studuješ? A jak tyto role zvládáš skloubit dohromady?
Momentálně dokončuji svoje bakalářské studium v Drážďanech. Rozhodla jsem se studovat International Business. Zvládnout studium i blogování rozhodně vyžaduje velkou dávku motivace a pevné nervy. Není to jednoduché, ale zvládnout se to určitě dá.

Už několik let patříš mezi TOP 10 Czech Fashion Blogs a Forbes tě řadí mezi 77 nejvlivnějších osobností na sociálních sítích v ČR. Co to pro tebe znamená mít takový vliv a být influencerem?
Pro mě je to jak velká čest, tak také velká zodpovědnost. Mým hlavním cílem je inspirovat moje followery nejen co si obléknout, ale i kam třeba jet na dovolenou nebo kam se jít najíst. Na svých sociálních sítích se snažím šířit i pozitivní zprávy, jako například “women empowering” nebo boj proti šikaně. Já si své role moc vážím a jsem hrdá na to, že právě já mám takovou příležitost.

Foto: Barbora Ondráčková

Co považuješ za svůj doposud největší úspěch?
Již od malička jsem snila o tom být jednou v časopisu Vogue. Tohle se mi podařilo nejen jednou, ale hned 3x. Za svůj úspěch ale považuji i to, že jsem jako jedna z mála v ČR, kdo měli tu čest spolupracovat se značkami jako je Dior, Cartier, Bvlgari, Chloé nebo například Louis Vuitton. Myslím, že to se u nás jen tak nepoštěstí – a já si toho moc vážím!

Nakolik jsou pro tebe módní trendy důležité a nakolik se naopak řídíš svým vlastním vkusem?
Samozřejmě mají módní trendy vliv na to, co nosím – jelikož to je to, co je většinou sezónně k dostání v obchodech. Pro mě samotnou je ale důležitější, abych se v dané věci cítila dobře a sebevědomě. Rozhodně bych si na sebe nevzala něco, v čem se úplně necítím svá.

Co chceš dělat, až dostuduješ? Máš nějakou vysněnou práci?
Já jsem již našla práci, která mě baví a naplňuje – proto nevidím důvod se po studiu věnovat něčemu jinému. Plánuji se věnovat blogu tak dlouho, jak to půjde a hlavně jak dlouho mě to bude naplňovat tak, jako teď. Jako malá jsem ale snila o tom se stát módní návrhářkou, a tak bych si tento dětský sen chtěla jednou splnit a navrhnout alespoň kolekci oblečení nebo v budoucnu například založit vlastní značku.

Foto: Barbora Ondráčková

Jaká je tvoje největší módní vášeň? Do čeho jsi ochotná nejvíc investovat?
Myslím, že každý, kdo mě zná, moc dobře ví, že módní doplňky, konkrétně kabelky jsou mojí největší slabostí. Mám doma již slušnou sbírku a stále jich ještě mám několik na svém “wishlistu”. Myslím, že designérská kabelka dokáže krásně doplnit a obohatit i ten nejobyčejnější outfit.

Kde nejraději nakupuješ a jaké obchody či e-shopy bys doporučila našim čtenářkám?
Já osobně nejradši nakupuji online, jelikož mi to šetří čas a na internetu je většinou i větší výběr. Mám ráda například e-shopy, jako jsou Storets, Topshop, Revolve nebo Reserved. Z luxusnějších e-shopů mám ráda Luisa Via Roma, Net-a-Porter nebo Mytheresa, kde mají i moje oblíbené značky Self Portait, Needle and Tread, Grlfrnd Denim, Zimmermann, Chloé a Balmain!

Inspirují tě také jiní blogeři, youtubeři a influenceři? Kdo konkrétně z domácí a zahraniční scény?
Ano, určitě! Ze zahraničí mám ráda například @tamara, @pilotmadeleine, @amelialiana nebo @queenofjetlags. Českých účtů moc nesleduji, ale mám ráda třeba @brixinka nebo @beha_ngyuen!

Máš za sebou spolupráci s řadou předním značek, a to nejen z oblasti módy. Cartier, Dior, Chanel, Bulgari, Air France, HTC, Sony, Bulgari a řada dalších. S kým spolupracuješ dlouhodobě?
Dlouhodobých spoluprací nemám tolik jako krátkodobých. Jsem ale moc pyšná, že mezi mé dlouhodobé spolupráce patří například značky, jako je Dior, Shangri-La Hotels, Guerlain, Luisa Via Roma, The Ritz Carlton a Kapten&Son.

Foto: Barbora Ondráčková

A je mezi nimi někdo, kdo je tvojí "srdcovou záležitostí“?
Svoje spolupráce si pečlivě vybírám, takže všechny značky, se kterými spolupracuji, mám moc ráda a jejich spolupráce se mnou si moc vážím.

Je nějaká značka nebo jiní influenceři, s kým toužíš spolupracovat?
Samozřejmě je na světě ještě několik stovek značek, se kterými bych ráda začala spolupracovat. Mezi ně patří například Dolce&Gabana, Valentino, Emirates nebo například Fendi.

Kolik času svému blogu a sociálním sítím věnuješ?
Denně blogu a jiným sociálním sítím obětuji zhruba 6 až 7 hodin. Mezi moje “každodenní” úkoly patří odpovídat na emaily, sdílet fotky, odpovídat na komentáře a zprávy, psát články, upravovat fotky a ještě mnohem, mnohem víc.

Co je podle tebe pro blogerku a její práci nejdůležitější?
Být sama sebou a nebát se experimentovat.

Bez čeho se ve svém životě neobjedeš?
Rozhodně se neobejdu bez své rodiny, přítele a přátel. Všichni mě v mojí tvorbě podporují a moc si toho vážím. Jelikož jsem cestovala již od mala, také si nedokážu svůj život představit bez cestování.

Foto: Barbora Ondráčková

Je něco, v čem bys chtěla být lepší?
Samozřejmě. Myslím, že je vždycky něco, v čem se člověk může zlepšit. Chtěla bych se dál zlepšovat v kvalitě svých fotek a celkově v kvalitě svého contentu na blogu i na Instagramu. Osobně bych se pak chtěla zlepšit ve španělštině a být lepší v plánování.

Jaké jsou tvoje momentální plány? Máš nějaký sen, který si chceš splnit?
Momentálně je můj největší plán dopsat bakalářskou práci a ukončit tak svoje bakalářské studium. Dále bych chtěla pokračovat v blogování a cestování. Jak jsem již zmiňovala, ráda bych jednoho dne navrhla vlastní kolekci oblečení.

Kde tě můžou tvoji fanoušci v nejbližší době potkat? Chystáš nějakou akci?
Bohužel jsem momentálně opravdu časově vytížená. Každopádně bych ráda uspořádala na podzim akci v Praze – to již budu mít svoje studium ukončené.

Co kromě blogování a studia děláš? Jak trávíš svůj volný čas?
Bohužel volného času moc nemám. Když už ale nějaký mám, tak ho nejraději trávím s přítelem, rodinou a přáteli.

Foto: Barbora Ondráčková

Co bys poradila začínajícím blogerkám, aby tvořili kvalitní a přitažlivé fotky a úspěšný blog?
Myslím, že je nejdůležitější, aby do blogu vložili kousek sebe a nebály se inspirovat. Zároveň bych poradila, aby začaly blogovat, protože je to baví – myslím, že jenom tak se může stát blog úspěšným. Důležité je také být originální a najít si svůj vlastní styl.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám a svým fanouškům?
Ano, určitě! Moc děkuji všem, co mě sledují a co mě podporují v tom, co mě baví. Moc si vážím každého komentáře, každé zprávy a každé rady.

Děkujeme ti, Báro, za rozhovor a přejeme úspěšné pokračování tvé blogerské cesty. ;-)

Zaujal tě rozhovor? Fandíš Báře a baví tě její módní tipy a inspirace? Napiš nám to do komentářů! A pokud máš svého oblíbence, s kterým si chceš přečíst rozhovor a dozvědět se zajímavosti o jeho životě a tvorbě, piš nám do komentářů nebo na FB Blogerky.cz. Přidej i otázku, která tě zajímá a my se pokusíme ti splnit tvoje přání. ;-)
 

Komentáře

Elizabeth Lore 08.06.2018 5:20

Je skvělá. Bohužel jí moc lidí nepřeje, ale já jsem pyšná, že máme v ČR takové blogerky. Na takové úrovni. Moc se mi líbí.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.