24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Ejnets doporučuje: Místa, která jsem navštívila a měla by být na vašem bucket listu

27.03.2018

Foto: MACHU PICCHU (AUTOR: Ejnets)
Blogerka měsíce února je vášnivou cestovatelkou. A tak ani nemohl být článek, který si speciálně pro vás a Blogerky.cz připravila, na jiné téma než cestování a objevování nových míst. Udělejte si chvilku a vydejte se spolu s ní na cesty, za dobrodružstvím, do míst, která stojí za to! Její tipy se ti můžou skvěle hodit nejen při plánování letošní dovolené. ;-)  Průvodkyní je blogerka Ejnets, nebo-li Aneta Strohová.

Sice toho mám ještě hodně, co objevovat, ale jsou na světě určité země, města či místa, které neustále někomu doporučuji, až jsem s tím sama sobě protivná. Mám ale strašnou potřebu všem říci a donutit je, aby cestovali a jeli se tam podívat. Zde vám popíšu několik měst, za které bych dala ruku do ohně, že si je zamilujete a možná tam i najdete svůj budoucí domov.

LISABON

To by bylo, abych nezačala moji životní láskou. Už když jsem v Lisabonu byla poprvé pět let nazpátek, milovala jsem to tam, i když nám hrozně pršelo. Rok a půl nazpátek jsem se vrátila tam zkusit žít, a ačkoliv to bylo velmi krušné, podle mě je to nejlepší evropské město. Má všechno: slunce, barevné domy a street art, věčné teplo a oceán. Ve městě to žije kulturou a každá část Lisabonu je neuvěřitelná. V neposlední řadě je to město kopcovité, takže všude jsou výhledy a ty nejkrásnější západy slunce, co jsem kdy viděla.

Foto: LISBOA (AUTOR: Ejnets)

NEW YORK

Trošičku klišé a každý, kdo tam žil, vám řekne, že se tuto džungli nedá přežít. Přesto všechno bych se chtěla brzo vrátit, za jeden týden jsme to nestihli všechno. New York si získal moje srdce. Ta kombinace mrakodrapů, řeky, parků a rušného života je neodolatelná. Ty výhledy na Manhattanu jsou dechberoucí. Doopravdy doporučuji jako jednu z předních destinací. Neoblíbenější části? Rozhodně High Line a Brookly Heights.

Foto: NEW YORK (AUTOR: Ejnets)

BOGOTÁ

Hlavní město Kolumbie nám bylo všemi haněno. Mě si Bogotá absolutně získala. Je velmi urban, chic a alternativní. Najdete zde spousty barů, kaváren, koncertů a hlavně skvělé pivo, což se v Latinské Americe nelehce hledá. Sice leží ve velké nadmořské výšce, takže první dny mohou být obtížné a počasí je velmi proměnlivé. Mně se ale líbila a beru ji jako jedno z nejlepších měst při naší cestě po Jižní Americe.

Foto: BOGOTÁ (AUTOR: Ejnets)

MIAMI

Největších překvapení je určitě Miami. Absolutně jsem si toto místo zamilovala, i když má to pozlátko drahého, luxusního a namyšleného města. Alespoň toto jsem o Miami slyšela. Vůbec tomu tak není, v Miami se domluvíte spíše španělsky než anglicky, všichni jsou velmi milí a Miami Beach? To je naprostá nádhera, kde oceán není ledový jako třeba v Peru či Portugalsku. Má toho hrozně moc co nabídnout, snad pro každého. A navíc, od minulého léta jsou letenky z Evropy do Miami velmi levné. Tak možná příště zkuste zvolit slunnou Floridu!

SEVILLA

Španělsko miluji celé, je tam od všeho trochu, někdy možná až moc. V podstatě pro každého cestovatele něco. Moje nejoblíbenější část je Andalusie, kde jsem byla i na Erasmu ve městě Huelva, hned kousek od Sevilly. I když Sevilla neleží u moře, je to nádherné město plné památek a španělské kultury. Moje nejoblíbenější část je Plaza de Espaňa, kde se i natáčelo Star Wars, a mohla bych tam trávit celé dny jen sledováním té krásy, projížděním se na loďkách a zkoumáním neuvěřitelné architektury.

Foto: PORTUGAL (AUTOR: Ejnets)

PALERMO

Palermo jsem dostala jako dárek k 25. narozeninám a byl to zatím ten nejlepší. Procestovat Sicílii je můj velký sen a Palermo jsem měla dlouho na bucket listu, i když mě od toho spousty lidí odrazovalo kvůli velkému vedru a hodně turistům. Teplo sice bylo, ale na turisty uprostřed léta si nemůžu stěžovat. Je to jedno z nejmalebnějších měst, co jsem kdy navštívila a určitě mohu doporučit hlavně kvůli jídlu, což se samozřejmě od Itálie dá čekat. Určitě zkuste ty nejlepší Arancini na celém, celičkém světě.

Foto: PALERMO (AUTOR: Ejnets)

AREQUIPA

V Peru vám řeknou, že nejhezčí město je Cusco. Pro mě tomu tak nebylo, je to určitě Arequipa. Barevná, s krásným klášterem a spousty dobrého jídla. Oproti Cuscu je zde o něco méně turistů a atmosféra je také více pohodová, nikdo vás neustále nebude obtěžovat kvůli výletům. Nezapomeňte také zajít do restaurace Zig Zag. Zatím ta nejlepší, co jsem kdy navštívila. Pokud holdujete masu, dejte si steak z Alpaky. A pro nalákání vás do Peru, zkuste si vyhledat Monasterio de Santa Catalina, ta rudá vás omámí.

Foto: AREQUIPA (AUTOR: Ejnets)

SAN ANDRÉS OSTROV V KARIBIKU

Jedna z našich posledních zastávek na cestě po Jižní Americe byl tento ostrov patřící Kolumbii. Je to taková malá tečka kousek od Nikaragui, projdete ho za tři hodiny celý. V tu dobu, kdy jsme tam byli, občas pršelo, ale nebyla rozjetá sezóna, takže skoro žádní lidé. Je to ráj na zemi. Moc turistů, kromě Kolumbijců, tam nepotkáte. Budete mít svatý klid no a Karibik k tomu. Byla jsem poprvé na takovém místě, tři týdny byly ale dost. Rozhodně doporučuji, pokud se chcete podívat do těchto končin. Klidný a pohodový ráj na zemi s vodou tak průzračnou, že vám půjdou oči stranou.

Foto: SAN ANDRÉS (AUTOR: Ejnets)

TOULOUSE

Úplně jako poslední je francouzské Toulouse. Malinké městečko s přezdívkou Růžové měst, díky svým roztomilým domkům právě z růžového kamene. Moc toho zde nenajdete, je to výlet maximálně na jeden den, jeďte sem ale za atmosférou pravé Francie. Právě zde jsem zkoušela svůj třetí couchsurfing a prochodit toto město s místními je úžasné. Má zvláštní romantický vibe, dobré jídlo a samozřejmě víno. Je to ta pravá Francie, kterou chcete zažít. V neděli ráno jdou na víno a bagetu, přijedou na kole, mají baret, batůžek či plátěný košík a tam další pečivo. Nic není víc francouzského.

Foto: TOULOUSE (AUTOR: Ejnets)

Navštívili jste jedno z těchto míst nebo se tam chystáte? Určitě mi dejte vědět a nezapomeňte se kouknout i ke mně na blog, kde je vše podrobně popsáno.

BLOG: www.ejnets.com
INST: @ejnets

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.