24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Eva Havelková: Naplňuje mě to, co dělám a jaký život žiju

24.5.2018

Miluje zdravou stravu a především pohyb. Patří k ženám, které o sebe každodenně pečují a nebojí se na sobě tvrdě makat. Díky tomu dokázala vybojovat i nejeden úspěch ve fitness soutěžích. Vloni to bylo absolutní vítězství na Diamond Cup Ostrava, díky čemuž jako teprve 4. Češka v historii mohla přestoupit do profesionální divize IFBB! Eva Havelková je inspirativní žena, kterou naplňuje to, co dělá a jaký život žije. Spolu se svým partnerem Jakubem Krausem motivují tisíce lidí k aktivnímu způsobu života. A díky Instagramu jim to jde skvěle. Jak to vypadá, když je pro tebe Instagram koníčkem, zábavou, úžasnou inspirací i deníčkem zážitků? Inspiruj se rozhovorem s Evou a na @fitnessevisek. ;-)

Ahoj Evo, ty jsi velká vyznavačka fitness, trenérka, jsi úspěšná v soutěžích a se svým partnerem Jakubem Krausem tvoříte díky zdravému životnímu stylu, který prosazujete, inspirativní pár. Byla jsi ale vždycky nadšenou milovnicí fitness? Jak ses k němu dostala?
Ahoj všichni! 😊 Vždycky úplně ne. I když jsem celý život nějakým způsobem sportovala, byla v mém životě i etapa plná párty, večírků a diskoték, kde samozřejmě byl i alkohol a nezdravé jídlo. Bylo to období kolem maturity na střední škole a následně první ročníky na vysoké, kde jsme měli úžasnou partu.
K činkám jsem se dostala postupně. Když jsem skončila se sportovním aerobikem, kde jsme také hodně posilovaly, ale především s vlastní vahou těla, tak to byl takový přirozený přechod. Vypracovaná těla „fitnessek“ mě vždy fascinovala. Kupovala jsem si tehdy všechny časopisy o fitness, které zde v té době vycházely a hltala všechny články o tréninku a jídle. Měla jsem takové sešity, do kterých jsem si vystřihovala a lepila všechny možné příklady jídelníčků, recepty a cviky od zahraničních fitnessek a potom to všechno zkoušela.
Vždycky jsem byla spíš hodně hubená, a tak jsem si snila o tom, že silovým tréninkem na sobě vytvořím nějaké ty křivky.

Foto: Eva Havelková

Na Instagramu máš více než 85 tisíc odběratelů. Co pro tebe znamenají sociální sítě a možnost jejich prostřednictvím ovlivňovat a inspirovat svoje fanoušky?
Instagram je pro mě koníček, zábava a úžasná inspirace. A ten můj je takový můj deníček, moje album, které zaznamenává všechny důležité momenty mého dosavadního života. Instagram mi přijde úžasně pozitivní. Máme naprosto ve svých rukách, co na něm vidíme. Každý si vlastně vyfiltruje různé oblasti, které ho zajímají, a tím se pak plní jeho obsah. Sledujeme jen to, co nás baví.
To, že já sama mohu ovlivňovat a inspirovat tolik lidí, je pro mě velký závazek, a tak s tím i pracuji. Ostatní sociální sítě používám mnohem méně. Facebook už téměř vůbec, jen Messenger. Na YouTube občas mrknu na nějaký zajímavý tréninkový videolog a čas od času si s Kubou pustíme nějaké zajímavé přednášky o rozvoji osobnosti, k tomu mě pár let zpátky přivedl.

Co tě přivedlo k myšlence založit si Instagram? Splnil tvoje očekávání?
Instagram jsem si založila pro mou vlastní inspiraci, líbí se mi krásné fotky z cestování, tipy na cvičení nebo zdravé recepty.
Moje prvotní očekávání to rozhodně předčilo. Když jsem vkládala svoje první fotky, rozhodně mě ani ve snu nenapadlo, že je jednou budou sledovat desítky či stovky tisíc lidí. A také, že se z toho globálně stane takový business.
V poslední době mě nadchla možnost vkládat Instastories. To mi přijde jako úžasný nápad. Umožňuje nám to ještě o trošku víc nahlédnout do životů lidí, kteří nás inspirují. Více prožívat zajímavé okamžiky s nimi. Těším se, co bude dál.

Foto: Eva Havelková

Přináší ti úspěch na Instagramu nabídky na spolupráci? Jak si mezi nimi vybíráš?
Já to asi stále nedokážu vnímat jako nějaký úspěch. Svoje úspěchy vidím spíš v jiných hodnotách. Ale opravdu moc mě to baví, můžu denně sledovat inspirativní profily, nebo naopak sdílet s ostatními svoje zajímavé okamžiky.  To jsem vlastně celou dobu dělala. Sdílela jsem svoji cestu cvičením, vařením zdravých receptů, které miluji, svoji závodní kariéru v bikini fitness, ať už se jednalo o průběh přípravy nebo cestování do zajímavých destinací za soutěžemi. Cestování sdílím vlastně úplně nejraději!
Nemám to ale tak, že bych na Instagramu soustavně usilovně pracovala. Jsou i období, kdy se třeba nic zajímavého neděje nebo člověk nemá náladu něco sdílet, a tak si dám pauzu a svět se nezboří 😊. Můj život a většina příjmů na Instagramu závislá není a za to jsem moc ráda!  
Nenutí mě to totiž kývnout na každou nabídku spolupráce… Když mi chodí nabídky, velice o nich přemýšlím a nikdy nespojuji svoje jméno s něčím, čemu bych nevěřila, sama nepoužívala, nebo se mi to nelíbilo. Nepřišlo by mi to fér vůči lidem, kteří mě sledují a pro které jsem inspirací.
Spolupráci hodnotím podle firmy a produktu, který bych měla propagovat, podle jejich představy o propagaci a samozřejmě i podle nabídky finančního plnění. Firmy s influencery chtějí spolupracovat, protože věří, že jim to pomůže v jejich podnikání. Ti by za to tedy měli dostat adekvátní odměnu.

Prozradíš nám, s kým právě spolupracuješ?
Vedle přirozené propagace vlastní krabičkové firmy @vitalbox.cz spolupracuji přes sociální sítě s Coca Colou, konkrétně s jejich Zero variantou, kterou piju od doby, co dorazila do České republiky. Když nás Coca Cola na začátku tohoto roku oslovila, měli jsme z toho velkou radost, je to nejznámější značka na světě a jejich Zero varianty nápojů pomáhají s redukcí kalorického příjmu, krásně nám to tedy zapadá do našeho životního stylu.
V "beauty“ sféře spolupracuji se Salonem Yes VIP (prodlužování a zahuštění vlasů) a na veškeré kosmetické procedury, manikúru i pedikúru chodím do Medical Esthet & SPA Bilogique Recherche Institut k báječné Jaroslavě Valentové.

Co nebo kdo tě v životě inspiruje?
I díky sociálním sítím máme dnes možnost nahlédnout do života stovek úspěšných lidí a od každého si můžeme kousek inspirace vzít. Vedle fitness světa ráda sleduji i úspěšné osobnosti z jiných odvětví a v mnohém mě inspiruje např. Leoš Mareš, kterého znám osobně, je totiž naším klientem.

Foto: Eva Havelková

Co je pro tebe hnacím motorem? Co nebo kdo ti dodává energii a motivuje tě?
Naplňuje mě to, co dělám, jaký život žiju. Posledních pět let obzvlášť, mám totiž vedle sebe úžasného partnera, který mi je oporou a občas velmi dobrým psychologem a motivátorem. Život není Instagram, nejsou tam jen světlé chvilky, o to víc si vážím toho, že mě Kuba v takových chvílích dokáže podržet. Společně si pak s nadšením a pokorou užíváme báječných okamžiků!

Jaký je tvůj recept na zdravý životní styl?
Snažím se být aktivní. Pro mě je ideální mít pět dní v týdnu alespoň hodinku nějakého sportu. Teď když nejsem v přípravě na soutěže, tolik nedbám na přesný tréninkový plán, prostě si 1–2x v týdnu zacvičím nohy a zadek a 1x vršek těla. K tomu přidávám i kardio. To miluju, když se pořádně zpotím! 😊 Udržuje mě to v kondici a ještě tím podpořím metabolismus. Z trenažerů mám nejraději schody, které do Čech dorazily teprve před nedávnem.
Ostatní dny je to buď funkční trénink, brusle, squash, fit box, nebo se třeba jdu jen proběhnout.
Ráda bych ale zdůraznila, že správná výživa je vším. 70–80 % našich výsledků odpovídá tomu, co jíme! To znamená, že bez ohledu na to, jak tvrdě makám, bych nikdy nevypadala, tak jak vypadám, kdybych tomu nepřizpůsobila stravu. Pro mě je správná výživa jednou z hlavních priorit. Velice dbám na to, abych svému tělu dopřála zdravou vyváženou stravu.

A jak se ti ho daří dodržovat? Jsi na sebe přísná a důsledná, nebo si občas dovolíš nějaký ten "hřích“? :-) Případně jaký?
Dodržovat se mi to daří skvěle. Zvláště teď, když nesoutěžím, si dopřávám tolik různých druhů surovin a prostě všeho. Můj jídelníček je ohromně pestrý, rozhodně nemám pocit, že bych nějak trpěla. Nejsem na sebe nijak zvlášť přísná a hlavně zdravé jídlo mi opravdu chutná.  
V přípravě to bývá o mnoho těžší, ale to mě zase žene vpřed můj cíl, pro který když se rozhodnu, tak tomu dám 100 %.
Většinou jednou týdně si dopřeju nějaké „nezdravé“ jídlo. Nejčastěji to bývá večeře. A dám si buď pizzu, hamburger s hranolkami nebo jdeme na sushi. Pak následuje zmrzlina a nějaká sladkost. Nejraději mám košíčky z arašídového másla Reeses. Někdy si zajdeme na nějakou super snídani, ve které zase nechybí avokádový toast a nějaký dortík.

Máš svoje osobní tipy, jak být v životě úspěšná?
Mít sen. Utvořit si z něj cíl a plán. Věřit mu a udělat pro něj maximum, vystupovat pravidelně ze své komfortní zóny. Když jdete dost dlouho za něčím, na co myslíte, když usínáte, a přijde Vám to na mysl jako první věc po probuzení, tak na 99 % uspějete!

Foto: Eva Havelková

S Jakubem Krausem jste partnery nejen v osobním životě, ale také v tom pracovním. Jak jste se seznámili? Přišla první láska, nebo impuls k pracovní spolupráci? :-)
Seznámili jsme se na jedné víkendové akci mimo Prahu. První setkání bylo moc příjemné. Bylo to venku, poseděli jsme ještě s ostatními fajn lidmi a měli si toho spoustu co říct. Ale během večera s přemírou alkoholu se u mě Kubis zapsal tak, že s tímhle "frajírkem“ už nechci nikdy mít co dočinění. 😊
No a teď je to láska mého života. Poté až se rozjeli naše pracovní projekty. Začali jsme úplně od nuly. Neměli jsme vůbec nic. Vše, co máme, jsme si vybudovali spolu krůček po krůčku.
Neuvěřitelně se milujeme. Máme opravdu výjimečný vztah plný lásky a souznění postavený na velmi pevných základech a já si vážím každého dne, co mohu být po jeho boku.

Probíráte práci společně také doma?  A plánujete společně strategii, jak se například prezentovat na Instagramu?
Práci probíráme pořád. Je to absolutní součást našeho života. Děláme věci, co nás naplňují a kterými žijeme.
Strategii Instagramu ale nijak zvlášť neplánujeme. Spíše rádi s ostatními sdílíme nějaké zajímavé momenty, z kterých jsme nadšení my. Plyne to tak nějak přirozeně, ruku v ruce.  Máme ale samozřejmě rádi, když se fotka povede, takže jsme schopni udělat třeba dvacet fotek jen z trochu jiných úhlů a potom vybereme tu nejlepší, v tom jsme trošku blázni. 😊

Foto: Eva Havelková

S Jakubem jste společně vybudovali projekty Fitnessmiláčci a Vitalbox. Kde se vzal ten nápad a jaké s nimi máte další plány? Pomýšlíte také na nějaký další projekt?
Vitalbox
, tedy naše firma se zdravým a chutným jídlem v krabičkách, se zrodil vlastně proto, abychom našim klientům z fitka sebrali výmluvu, že na vaření našich jídelníčků nemají čas nebo to neumí. Začínali jsme v roce 2014 s patnácti klienty a za ty roky se nám jejich počet neuvěřitelně rozrostl, přitom prakticky nevyužíváme žádného marketingu, tedy kromě našich vlastních Instagramů. Máme obrovskou radost z toho, že spokojení klienti informaci o naší firmě předávají dál a tak získáváme nejvíc nových objednávek. 😊 Na podzim tohoto roku chceme začít kromě Prahy, Brna, Plzně, Kladna a Berouna rozvážet také do Pardubic a Hradce Králové, ve hře jsou i další města z Čech i Moravy, poptávka po Vitalboxu je veliká.
Fan page na Facebooku Fitnessmiláčci byl náš první společný počin a před nástupem Instagramu jsme tam přidávali spoustu zajímavého obsahu, teď nám to ale přijde zbytečné a musím přiznat, že o tuto stránku se moc nestaráme. Effort dáváme do podnikání a ze sociálních sítí do Instagarmu.

Co obnáší takové projekty vybudovat a rozvíjet je?
Vitalbox je podnikání se vším všudy, hlavně Kuba se mu věnuje hodně intenzivně a úplně nevypne ani během pobytů v zahraničí, vždy s sebou má notebook a několik hodin denně firmě věnuje. Máme patnáct zaměstnanců, neustále rostoucí počet klientů a některá rozhodnutí a procesy se bez něj logicky neobejdou. To jsou třeba věci, které ale na Instagram moc nedává, protože mu přijde hloupé všem neustále podsouvat, že hodně pracuje… Musím říct, že ho obdivuji, kolik toho zvládá a zároveň v jaké formě a kondici se celoročně dokáže udržet!
Párkrát jsme si dokonce udělali takové zahraniční „soustředění“, kdy jsme na týden nebo i čtrnáct dní odletěli a plánovali další rozvoj a směřování firmy a celkově našeho pracovního i osobního života. To by měl občas udělat každý, odprostit se od každodenních starostí a podívat se na vše z odstupu. Dnešní doba je fantastická v tom, že můžete cestovat a pracovat zároveň, o tom se předchozím generacím ani nesnilo!

Jaké jsou vaše momentální plány do budoucna, pracovní i osobní? Máte v plánu také založení rodiny? :-)
Poprvé veřejně prozradím, že jsme vedle všeho dalšího poslední půlrok pracovali i na projektu vlastního Barber shopu, tedy pánského holičství. Kubu takhle oblast hrozně baví, a tak se dal dohromady s talentovanou kadeřnicí Nelly a během pár týdnů po velkých přípravách oficiálně otevřeme!
Co se osobního života týká, aktuálně zařizujeme svatbu, která nás čeká na konci září na řeckém ostrově Santorini. Moc se na ni těšíme a co bude potom, to se uvidí. 😊

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Štěstí, láska, životní harmonie a náboj. Chuť posouvat se vpřed, překonávat svoje limity a zároveň si tu cestu užívat. Neříkat si pořád "až jednou“… Protože na konci života bychom si potom říkali "kdybych tenkrát…“ Nechci litovat ničeho, co jsem neudělala!

Foto: Eva Havelková

Kde tě mohou fanoušci vidět nebo potkat? Chystáš nějakou akci pro veřejnost, nebo tě mohou vidět někde soutěžit?
Dostávám podobných otázek hodně i přímo na Instagramu, proto jsme se rozhodli v červnu udělat seminář s názvem Nejefektivnější hubnutí a tvarování postavy. Více se určitě zájemci včas dozví u mě na Instagramu. 😊 Soutěže mě aktuálně nelákají.

Chtěla bys vzkázat něco našim čtenářům a svým fanouškům?
Moc děkuji všem, kteří mě sledují a pomáhají mi na mém profilu vytvářet pozitivní atmosféru. Mám radost, kolik z Vás podle mých videí cvičí nebo se nechají inspirovat zdravými recepty! Budu ráda, když mi napíšete, co Vám třeba u mě na profilu chybí, i Vy jste moje inspirace. Mějte se krásně a nezapomínejte žít nejen na sociálních sítích, ale hlavně v reálném životě!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchu a spokojenosti. :-)

Zaujal tě rozhovor? Pak nám to napiš do komentářů a také s kým dalším by sis chtěla rozhovor přečíst. Budeme rádi a pokusíme se ti splnit přání! ;-) 

Komentáře

Corculum 24.5.2018 19:28

Skvělá ženská! Evu Havelkovou sleduji již zhruba dva roky a neuvěřitelně se vypracovala. Když mluví a píše, zdá se mi ten "absurdní a povrchní" svět fitness soutěží o něco víc smysluplný a pochopitelný. Kéž by takových, co si plní své sny (a právem), bylo víc. ) Krásný rozhovor, blogerky!
Štěpánka z Corcula
www.corculum.blogspot.cz

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.