24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

YouTube spouští novinku: hudební službu YouTube Music

23.5.2018

YouTube je nevyčerpatelným zdrojem hudební inspirace a možností. Více než jedna miliarda hudebních fanoušků údajně navštíví YouTube každý měsíc, užívají si hudbu, inspiraci a objevují novinky. Přes 2 miliony umělců tady sdílí svou tvorbu, počínaje hudebníky až po youtubery. Teď ale YT přichází se zajímavou změnou. V úterý 22. května začal zpřístupňovat v některých zemích světa službu YouTube Music, novinku pro streamování i stažení hudby. Všechno, co YT nabízí, teď bude na jednom místě organizované v personalizovaných seznamech. A nejen to.

Pro hudební služby jako Spotify nebo AppleMusic je to velká konkurence. Zatím je služba spuštěna v několika zemích – v USA, Austrálii, na Novém Zélandu, v Mexiku a Jižní Koreji, kde se registrují první milovníci hudby: https://music.youtube.com/coming-soon. Do některých dalších zemí nabídne YouTube Music v dalších týdnech, ale Česká republika mezi nimi zatím nefiguruje.

Novinka YouTube Music bude obsahovat reklamy, a proto ji také bude možné nabízet uživatelům zdarma. Ten, kdo bude ochoten si připlatit měsíčně 9,99 dolarů (cca 217 Kč), si může pořídit verzi YouTube Music Premium bez reklam. Další verzí, a v podstatě vylepšenou variantou YouTube Red, bude služba YouTube Premium, která nové členy přijde na 11,99 dolarů, pro stávající klienty Google Play Music a YouTube Red zůstane cena stejná.

Jedná se v podstatě o přepracovanou mobilní aplikaci a zcela nový přehrávač určený pro streamování hudby, ke stažení i individuální doporučování, který obsahuje tisíce seznamů skladeb, oficiálních verzí milionů skladeb, alb, interpretů, hudebních klipů i speciálních playlistů, kterými YouTube disponuje.

Vyhledávání hudby má fungovat i v případě, že nevíš, co přesně hledáš. YouTube Music ji najde, pokud ji popíšeš, nebo uvedeš část textu.

Kdy se ale služby dočkáme v ČR zatím není jasné.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.