24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Exkluzivní rozhovor s Carrie Kirsten: Přišla jsem o Instagram!

15.07.2018

Carrie Kirsten zmizela z Instagramu. Proč? A co se ve skutečnosti stalo? Může za to nevhodná fotka, nebo nepřejícnost lidí? Přečti si speciální rozhovor s Carrie a dozvíš se, jak celou situaci řeší a jak se k tomu staví přímo Instagram. Má naději, že svůj profil získá zpět a s ním i statisíce fanoušků? Nebo si raději založí nový?

Nový Instagram: @iamcarriekirsten

Ahoj Carrie, Tobě se právě v životě děje poměrně dost věcí. Ale teď se Ti stalo něco, co je pro většinu influencerů a lidí aktivních na sociálních sítích noční můrou. Přišla jsi o svůj profil na Instagramu. Co se vlastně stalo? Někdo Ti ho ukradl?
Kéž bych věděla. Nejdřív mi zmizela jedna fotka, na které jsem s přítelem u moře. Jsme normálně oblečení, stojíme u hradní zdi, v pozadí moře a palmy - nepřišlo mi na ní nic divnýho, ani nevhodnýho. Ale zmizela a já si myslela, že jsem ji omylem smazala nebo skryla.
Zanedlouho mi na obrazovku telefonu přímo v Instagramu přišla zpráva, že byl post vymazán, protože obsahoval obtěžování nebo šikanu. Myslela jsem si, že je to omyl, prostě nějaká blbost. Tak jsem tu fotku přidala znova a čtvrt hodiny na to mi bylo napsáno, že uživatel změnil heslo účtu, nebo profil odstranil. To mi bylo hrozně divný. Ani jsem nehledala spojitost se smazáním fotky, protože na ní fakt nic nebylo, a tak jsem začala řešit, jestli mi účet někdo heknul. Snažila jsem se přihlásit zpátky, ale napsalo mi to, že účet neexistuje a zadaný e-mail neodpovídá žádnému účtu.

Foto: Carrie Kirsten

A jak to probíhalo dál? Víš, proč se to stalo?
Řešila jsem to celý ten den a nic jsem nezjistila, až 24 hodin na to, když jsem se snažila přihlásit, Instagram mi při pokusu o přihlášení napsal, že můj účet byl zablokován, protože porušuje podmínky. Řekla jsem si, že je to blbost, že jsem na stopro nic neporušila a dohledala si, o jaké podmínky jde – bylo tam, že jde konkrétně o nahrávání obsahu se sexuálním podtextem atd.
Přemýšlela jsem, o co by mohlo jít ve spojitosti zrovna s touhle fotkou, protože jsem tam měla i dost fotek v plavkách s mým obdařenějším pozadím a ani ty nikomu nevadily….Jediný, co mě pak napadlo, byly emoji (smajlíci) v popisku fotky. Často k fotkám přidávám uplně náhodné emoji, prostě někde je krab, někde kokos, někde ananas a tady jsem přidala broskev a lilek. Lidi si to nejspíš vyložili jako sexuální podtext, nebo měl někdo nějakou potřebu mi uškodit, protože si nemyslím, že by na těch emoji bylo něco nevhodného. Je to ovoce a zelenina a každýho věc, jestli v tom vidí dvojsmysl, nebo ne. Konec konců, ten když chceme, můžeme vidět úplně ve všem. A další věc je, že si nemyslím, že by na tohle Instagram přišel sám, musel to někdo nahlásit. Ale podle mě je to fakt absurdní, aby smazali kvůli takové blbosti lusknutím prstu profil se 350 tisíci sledujícími.
Ve výsledku stejně nevím, co byl ve skutečnosti ten problém…

Foto: Carrie Kirsten

Jak jsi to řešila? Kontaktovala jsi správce Instagramu? Udělali s tím něco?
Neměla jsem v podstatě kam napsat. Podpora Instagramu je úplně nemožná, nikomu se tam člověk nedovolá ani nedopíše. Řešila jsem to tedy s odborníky na sociální sítě, kteří s Instagramem pracují a rozumí mu. Spojilala jsem se dokonce s majitelem SocialBakers, napsala jsem do USA lidem přímo z IG, volala jsem i na jejich telefonní linku, vyzkoušela všechny možný kontakty, který jsem měla. Všichni mě odkazovali na ten blbej Help Center a oficiální cestu pomocí odvolání aj. No, nejhorší stejně bylo, že nikdo mi nedokázal nic říct, jen to, že to vypadá spíš na ukradený profil, než deaktivaci od Instagramu…

Pro člověka, který se Instagramem v podstatě živí, je to asi dost nepříjemná situace…
Nejvíc mě na tom mrzí, že ani nevím, co se přesně stalo. Nepřišel mi jediný e-mail, jediná zpráva... Nikdo mi z Instagramu zatím neodpověděl a nikdo ani nedokázal zjistit důvod. Zkoušela jsem skrze to “porušení podmínek” poslat několik odvolání – na Instagramu je k tomu přímo určený formulář, když člověku zablokují účet, ale ani na to jsem nedostala odpověď a už je to týden. Ale slyšela jsem od spousty lidí, že když jim účet zablokovali i třeba omylem, trvalo to třeba půl roku, než se to celý vyřídilo.

Foto: Carrie Kirsten

Jak to prožíváš?
Byla jsem i poměrně zklamaná z toho, že příčinou může být, že mě někdo nahlašoval – někdo z lidí, kteří mě sledují. Je to zarážející, jak lidi dokáží být v dnešní době hrozně nepřející a chtějí za každou cenu dělat druhým ze života peklo. A také z přístupu Instagramu, který se nedá zkontaktovat a přijdete tak ve vteřině o víc než čtvrt milionu fanoušků.

Kolik jsi tam měla sledujících a jak dlouho jsi svůj profil budovala?
Přibližně 350 tisíc fanoušků, kteří mě sledovali a podporovali. Mrzí mě, že jsem o ně přišla a taky o čtyři roky fotek svého života a práce spojené s tím, měla jsem tam všechny svoje vzpomínky, památku na různé životní události.

Foto: Carrie Kirsten

Je něco, co bys na základě svých zkušeností doporučila fanouškům, aby se jim něco podobného nestalo?
Poučení z toho je, že si přečtu přesně poučení o zásadách komunity a doporučuju to i vám všem, abyste si to přečetli. Zjistěte si, co se může a co ne, protože jestli mi účet smazali skutečně jen kvůli těm dvěma smajlíkům, tak mě to stálo nový Instagram, 4 roky práce a života, ztrátu všech sledujících a ještě ve výsledku, což je tak akorát pro zasmání – Instagram mi dal ban na můj telefon. Zablokoval mi celou aplikaci, která byla na moje Apple ID, takže jsem neměla možnost se ze svého telefonu na žádný účet (svůj ani cizí) přihlásit. Byla jsem s tím i v Applu, ale tam mi jen řekli, že jsem nejspíš dostala ban a že je to na nový telefon. Takže sranda za pětatřicet tisíc.

A co dál? Chystáš nový profil?
Mobil jsem si koupila a fotky mám naštěstí všechny zálohovaný, jenže teď budu muset začít zase od nuly. Některý fotky - ty nejhezčí, co jsem měla nejradši, budu dávat znova, ale doufám, že fanoušci, které jsem měla, zase přijdou na můj nový profil a budeme pokračovat tam, kde jsme skončili. Teď je ta chvíle, kdy je nejvíc potřebuju a kdy nejvíc ocením jejich podporu.
Natočila jsem k tomu také video, kde vysvětluji víc a ukazuju všechny screeny a informace, které jsem dostala.

V Tvém životě se toho teď hodně děje. Natočila jsi o tom i svoje poslední video – maturita, operace, stěhování, přijímačky na vysokou. Jak to zvládáš? Co to pro Tebe znamená?
Jsem dost pozitivní člověk a snažím se sama sebe rozvíjet, pozitivně myslet a říkat si, že všechno má svůj důvod, ale když se stalo už i tohle, říkala jsem si, co jsem komu udělala tak strašnýho, nebo za co mě karma tak dohnala. Nejsem si opravdu ničeho vědoma. Teď jen doufám v to, že přijde chvíle, kdy si budu říkat, že už chápu, proč se to stalo a že to je nakonec dobře.

A nakonec něco optimističtějšího – jaké máš plány na léto? A co právě teď chystáš pro svoje fanoušky?
Teď se budu hlavně věnovat Instagramu, chci ho dostat zpět tam, kde byl. Jinak jedu se ségrou Andy na dovolenou do Lisabonu a chystám knížku, která teď nakonec vyjde zhruba na moje narozeniny v únoru. Měla být dopsaná v srpnu, ale vzhledem k okolnostem jsem to všechno posunula, a tak se na ni fanoušci můžou těšit po novém roce. V nejbližší době také budu mít svoji aplikaci, která bude fungovat jako můj osobní blog, kam budu přidávat svoje tipy a triky, deníčky, poznatky… Hotová by měla být koncem července, nebo začátkem srpna.

Carrie, děkujeme Ti za tento mimořádný rozhovor a držíme Ti pěsti, ať je tahle nepříjemná epizoda brzy šťastně za Tebou...

Komentáře

v3ronikalife.cz 19.07.2018 10:45

Lidi jsou holt nepřející no :/

Elizabeth Lore 30.07.2018 17:05

Podle mě je jasné, že byl účet smazaný Instagramem, potýká se s tím teď i spousta youtuberů, sexuální obsah teď hledají ve všem. A ta broskev a lilek prý byla doplněná i stříkajícíma kapičkama. Maminky si stěžovaly, jak mají tohle vysvětlovat dětem apod. Děti mají sice spíš běhat po venku, ale doba je jiná. Každopádně je to hrozná buzerace a nedokážu si to ani představit, je to hrozné.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.