24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Makyna016: Až když je člověku špatně, dojde mu, jak se krásně vlastně předtím měl

12.07.2018

Vlastním jménem Markéta Poláková, ale v on-line světě ji dobře známe jako Makynu016. Talentovanou beauty a fashion youtuberku, jejíž videa baví přes 197 tisíc fanoušků. Uhádneš, jaké je její nejpopulárnější video, které má přes 700 tisíc zhlédnutí? Jak se dostala k natáčení vlastních videí a jaký nejsilnější zážitek ji v životě potkal? V rozhovoru s Makynou se také dozvíš, jak prožívala svoje první setkání s hatery a jaké jsou její sny a plány do budoucna. Užij si rozhovor. 😉

YT: Makyna016
IG: @makyna016
FB: Makyna016

Ahoj Makyno, ty patříš k velice mladým, ale také úspěšným youtuberkám. Na Instagramu máš 224 tisíc sledujících a na Youtube máš skvělých 197 tisíc odběratelů. Prozraď nám, kdy jsi začínala s Instagramem a natáčením videí pro svůj vlastní kanál? Jaké byly začátky a co tě k tomu přivedlo?
Sama jsem na videa koukala, takže to pro mě byl takový přirozený průběh, že jsem to chtěla zkusit sama. Instagram byl trend jako třeba Facebook, tam jsem ani nečekala, že by se z toho mohla stát někdy nějaká propagační platforma. Vše to bylo úplně přirozené a vlastně tak ani nejde říct, jak jsem se k tomu dostala.

A proč jsi vlastně Makyna016?
Žádný velký význam to nemá. Jednoduše když jsem si svůj kanál zakládala, nikdy jsem nečekala, že jednou videa budu točit. Tak jsem si něco napsala, a to mi zůstalo až do teď.

Jaká témata tě nejvíc baví? A máš radši focení, nebo natáčení?
Momentálně se mnohem více přikláním právě k tomu focení, na Instagramu jsem teď aktivní každý den, takže focení k tomu neodmyslitelně patří. Jistě že stále ráda i točím, ale focením strávím více času.

Jaké je tvoje nejpopulárnější video? Kolik má shlédnutí a o čem je?
Moje nejsledovanější video je o tom, že mě srazilo auto. Fanouškům jsem chtěla vysvětlit situaci, ale stalo se to dost populární, takže se to dostalo k lidem, kteří mě vůbec neznali. Video teď má skoro 700 000 shlédnutí.

Kdo nebo co je pro tebe největší podporou a motivací pokračovat dál a pracovat na sobě?
Určitě to jsou právě lidé, kteří na mé videa koukají a baví je. Bez nich bych to už dávno nedělala, protože přeci jen točit pouze pro sebe bez ohlasů by nikoho nebavilo věčně. Určitě to jsou tedy právě lidé. 😊

Už na začátku své tvorby ses jako velice mladá youtuberka potýkala s nepříjemnou kritikou diváků. Jaké to bylo? A jak se s negativní kritikou vyrovnáváš dnes?
Určitě to nebylo nic jednoduchého, ještě když jsem byla tak malá. Bylo mi tak 13-14, když jsem se potýkala s tím nejhorším. Mladí lidé dokážou být v tomhle zlí, protože v tu dobu jsem byla jiná než ostatní. Teď je to věčný trend, ale v tu dobu jsem byla spíš divná, že si mluvím do kamery o kosmetice.
Všechno se to ale potom obrátilo a já se přestala zajímat o takové lidi. Teď si to nebudu už vůbec k srdci. Za tu dobu jsem se naučila to filtrovat a za minutu už ani nevím, že jsem nějaké nadávky nebo jiné ošklivé věci četla.

Foto: @makyna016

Kde čerpáš inspiraci pro svá videa a fotky?
To je takhle asi těžké říct, určitě beru inspiraci ze zahraničí, ale stále se snažím být svá.

Co je podle tebe v životě nejdůležitější?
Určitě štěstí, zdraví a moje rodina. Jednoduchá odpověď.

Jaká nejsilnější životní zkušenost tě potkala a co ti to dalo do života?
Asi to byla už zmiňovaná nehoda, kde mě v Americe před 4 lety srazilo auto. Dalo mi to opravdu hodně a uvědomila jsem si plno věcí. Až když je člověku špatně, dojde mu, jak se krásně vlastně předtím měl.

Co kromě YouTubu děláš? Co studuješ a jak to zvládáš skloubit dohromady?
Ano, studuji a teď už půjdu do maturitního ročníku, což asi bude náročné, ale konečně bude střední za mnou. Jinak se na 100 % věnuji Youtube, příteli, rodině a přátelům.

Kolik času denně věnuješ sociálním sítím a YouTube?
To asi nechci ani vědět, několik hodin to bude.

Foto: @makyna016

Jak ti YouTube a to, že jsi známá, změnilo život?
Určitě bych neříkala, že jsem nějaká známá, ale život mi to změnilo jednoznačně. Nevím, kde bych teď bez něj byla. Asi bych neměla vůbec takové kamarády, jaké mám teď a vydělávala bych si jako ostatní vrstevníci třeba někde v kavárně.

Můžeš nás uvést do obrazu, jak vypadá tvůj běžný den – studentky a úspěšné influencerky? 😊
Teď mi začaly prázdniny, takže to je dost odlišné. Jinak jdu do školy, pak jdu třeba na schůzku, někam s přítelem, řeším denně e-maily a odpovídám fanouškům, dokumentuji jim den. Na konci dne se vždycky ráda sejdu s přítelem a uvaříme si něco dobrého.

Máš nějaký svůj tvůrčí sen, čeho bys chtěla dosáhnout a kam se vyvíjet?
Určitě mám nějaké cíle, čeho bych chtěla dosáhnout, protože kdybych je neměla, neměla bych se ani kam vyvíjet.

Máš své životní motto, kterým se řídíš, nebo které tě nejvíc vystihuje? Jaké? 😊
Zajímavá otázka, ale asi nemám. Jen je fajn si někdy uvědomit, že žijeme jen jednou, a proto je důležité podnikat spontánní věci a užívat si ho.

Kdo tě inspiruje z jiných blogerů, youtuberů, instagramistů? Z domácích i zahraničních? Koho sleduješ?
Z domácích asi nemám nikoho, jinak mám moc ráda @aspynovard, ale jinak jak jsem říkala se snažím být sama sebou a inspirovat se jinde.

A s kým by sis chtěla natočit společné video? Z domácí i zahraniční scény?
Jé, no tak to je zajímavá otázka. Ze zahraničí asi právě Aspyn a z českých mě nikdo nenapadá...

Chystáš nějakou akci pro svoje fanoušky, kde se s tebou teď mohou setkat?
V tuto chvíli se nikam přímo nechystám, ale vždycky když se něco naskytne, tak to ihned sděluji právě na svém Instagramu.

Jaké máš plány pro letošní rok? Na co se mohou tvoji fanoušci těšit?
Určitě se pokusím být aktivní, jako jsem bývala dřív a stále posouvat kvalitu kupředu.

Dostáváš díky své tvorbě na YouTube a Instagramu hodně pracovních nabídek? S kým momentálně spolupracuješ?
Není jich málo, ale nevím, co pro každého znamená hodně. Spolupracuji s více značkami, teď jsem například dělala velkou kampaň pro Bebe dobré ráno, kde jsme natáčeli i reklamní spot.

Podle čeho si takovou spolupráci vybíráš?
Podle toho, co mám já sama ráda. Co mně samotné vyhovuje a co mohu s klidným svědomím propagovat.

Jaké jsou tvoje dlouhodobé cíle a sny? Kde se vidíš třeba za pět nebo deset let?
Určitě jednou chci mít barák, děti a být šťastná a úspěšná v oboru, který si vyberu. Ale nejsem konkrétní. Nechám se sama překvapit, jak to dopadne. :) Za 5 let děti nechci, ale za těch 10 už třeba ano, teď jak to píšu, si to ale nedovedu představit.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám a poradit těm, kdo s vlogováním začínají a narážejí na překážky?
Určitě to nevzdávat, protože pokud to vzdáte hned na začátku, nikdy nezjistíte, jak to mohlo dopadnout, kdybyste to nevzdaly a natáčeli dál.

Blogerky.cz Ti, Markét, děkují za rozhovor a přejí pohodové prázdniny a spoustu letní inspirace. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.