24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Facebook už má plány na léto: chce přidat videoobsah, a to i na Instagramu

13.06.2018

Facebook přichází s dalším novým trendem. A dost možná se z něj stane jedna z nejlepších cest, jak si získat podstatně víc diváků. Dohodl se s předními americkými zpravodajskými médii, která pro něj a jeho platformu Facebook Watch bude tvořit exkluzivní videa. Nastartovat ji chce v létě. A pozadu nemá zůstat ani Instagram.

Poté, co Facebook nejprve přišel s tím, že ruší svou nepříliš úspěšnou sekci Trendujících zpráv (Trending News), která měla přinést rychlé přehledy dění ve světě, přišel s novou podobou exkluzivního zpravodajství pro formát Facebook Watch, který vznikne díky jeho spolupráci s médii jako ABC News, CNN, Fox News Channel, Univision, Advance Local, ATTN: and Mic.

Údajně s nimi jedná už celé měsíce a honoráře pro ně by se měly pohybovat mezi 1 až 3 miliony dolarů za smlouvy na rok.

"Jednotlivé pořady budou uvádět jak renomovaní žurnalisté, tak úplně nové tváře. Jednotlivé formáty budou rozmanitější a budou kombinovat jak každodenní souhrny, tak podrobnější týdenní reportáže i živé zpravodajské videopřenosy v případě mimořádných událostí,“ uvádí Facebook. 

Tahle novinka by měla obohatit ale také Instagram, který Facebooku rovněž patří. Podle serveru TechCrunch se Instagram chystá zavést novou sekci vytvořenou pro delší videa, která mají konkurovat hlavně YouTube a Discoveru na Snapchatu. Nová videosekce by měla uživatelům přinést například hudební videa nebo exkluzivní přenosy a show, a to ve vysokém rozlišení 4K přes celou obrazovku.

Na straně Instagramu právě teď probíhají jednání s populárními hvězdami a influencery sociálních sítí a vydavateli o možnostech spolupráce, ale také o testování novinky v praxi. Možnost využívat tato delší videa by měli dostat ovšem i ostatní uživatelé. Zatím ale není jasné, jakou podobu dostanou obchodní možnosti, které by autorům zajistily příjmy z využívání tohoto formátu. U Instagramu by měla být možnost připojit k videu odkaz na vlastní stránky, což by přilákalo uživatelům nové návštěvníky a fanoušky a mohla by to být zajímavá varianta i pro ty, s nimiž firma přímo nepodepíše smlouvu o spolupráci.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.