24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Mathew a Klára: Náš čas tady se každým dnem krátí, měli bychom ho plně využít a být spokojení!

12.06.2018

Foto: M&K International
On je z Jihoafrické republiky, ona z vesnice za Prahou. Potkali se vlastně náhodou a zkusili vztah na dálku. A vyklubala se z toho láska, několikaletý vztah, společný blog Mnkinternational.wixsite.com a spousta plánů a snů. Oba milují cestování, poznávání zajímavých míst a sdílení střípků ze svého života. Jejich blog zaujal svým mezinárodním zaměřením, česko-anglickou podobou a také videi na YouTube. V rámci květnové výzvy jsme je vybrali jako tváře Blogerky.cz! Kdo je tahle dvojka, kde v Praze zažili "nebe v hubě" a kde ve světě se jim nejvíc líbilo? Inspiruj se jejich tvorbou a rozhovorem. ;-)

Ahoj Kláro a Mathew, vy jste vyhráli naši výzvu o blogerku měsíce května a stali se po celý červen tváří webu Blogerky.cz. Váš blog M&K International přitom není úplně tradiční. Můžete nám ho představit a také svoji tvorbu?
Jedná se o lifestylový blog společně s recenzemi hotelů, restaurací a cestovními tipy. Lifestylový je proto, že píšeme o všem, na co v našem životě narazíme. Proto se nezaměřujeme pouze na recenze luxusních hotelů, ale také na zcela obyčejná, ale zajímavá místa v Praze. Můžete si u nás přečíst články o partnerském životě, o domově, o jídle, o přírodě, ale i o oblečení apod. Sdílíme s vámi střípky z našeho života, ne značky.

Co kromě blogování děláte, čím se živíte?
Já pracuji v administrativě a Mathew dělá pro mezinárodní softwarovou společnost. Klasická kancelářská osmihodinovka.

Foto: M&K International

Na svém blogu píšete, že jste se poprvé potkali v prosinci roku 2011. Co vás svedlo dohromady a jak se z vás stal pár?
Mathew letěl do severní Evropy navštívit kamaráda a já se nabídla jako průvodce Prahou, kdyby si chtěl dát jeden lowcostový let navíc a navštívit Českou republiku. Slovo dalo slovo a přiletěl na týden. Následně zkrátil pobyt u kamaráda a vrátil se na dva týdny. Sice to nezní romanticky, ale tady jsme se dohodli, že zkusíme vztah na dálku. Prostě to nešlo jen tak zabalit a říct si sbohem. Ostatně čtenáři si mohou více přečíst zde https://goo.gl/H8p57i

A co vás přivedlo k myšlence založit si společně blog?
Já odjakživa ráda píšu a čtu, blog byl zprvu něco jako můj malý deníkový projekt.

Máte rozdělené úkoly? Kdo z vás je ten, kdo vymýšlí nová témata, realizuje a kdo hlavně píše, fotí atd.?
Mathew dělá hlavně korekturu anglického textu a fotí, ale všechno je to v podstatě v mé režii. V tomhle jsem trochu generál. :-)

Je to podle vás výhoda blogovat v páru, navíc jako partneři? A co nevýhody? Jsou nějaké?
Výhoda to je, protože máte neustále fotografa u sebe, navíc ceny pobytů se dělí dvěma, takže je to dostupnější. O nevýhodách nějak nevím. :-)

Co vás na blogování nejvíc baví?
Že nás vždycky nějaký nápad zavede na místa, kde jsme ještě nebyli. Díky tomu rozhodně poznáme nebo vidíme víc.

Každý pocházíte z jiné země a většinu života jste prožili v jiném prostředí. Jak se vám ty dva odlišné světy podařilo skloubit? Byl to někdy ve vašem vztahu problém?
Naše kultury nejsou nijak rozdílné a tak to bylo poměrně jednoduché, jde spíše o lidské zvyky. Třeba že oni tam chodí doma normálně v botách a on mi to začal praktikovat i u nás. :D

Odkud konkrétně oba jste a proč jste zakotvili právě v Praze?
Mathew je z Jihoafrické republiky, bydlel asi hodinu cesty od Kapského města a já jsem vyrůstala na vesnici za Prahou. Praha pro nás byla jednoznačně jednodušší co se papírování, práce a dojíždění týče. Navíc jsme měli štěstí na byt.

Máte v Praze svou oblíbenou restauraci nebo kavárnu? Jaké místo byste nám doporučili?
Snažíme se vyhýbat centru, kde jsou ceny přemrštěné, podniky plné a chování personálu většinou velmi smutné. Máme však oblíbenou restauraci Agáve u Staromáku, kde nás vždy obsluhuje manager podniku a jídlo je prostě nebe v hubě (jestli to tady tak můžeme naplno říct :-)).
Svoji oblíbenou kavárnu stále hledáme, ale rádi chodíme tam, kam můžeme vzít i našeho chlupáče. Je to prostě náš parťák a neradi ho necháváme doma.

Kde na vašich cestách se vám nejvíc líbilo? Máte svou oblíbenou zemi, restauraci nebo hotel kdekoliv ve světě?
Naší srdcovou záležitostí je Itálie, konkrétně pak Bormio a Alpy celkově. Milujeme ty barvy, to ticho, ten čerstvý vzduch (a já se navíc vyžívám ve výškách). No a já propadla Jihoafrické republice, kam se určitě ještě vydáme.
Dosud nejlepším hotelem (kam bychom se ihned vrátili) je hotel Jagdhof v Rakousku. Luxus s rodinnou atmosférou a tím nejlepším wellness.

Máte vysněná místa, která chcete v nejbližší době procestovat?
Vysněných je spousta, jen si najít ten čas a zorganizovat to. :-)

A kde se vidíte třeba za 5 nebo 10 let? Co byste chtěli dělat a kde žít?
Přemýšlíme o stavbě domečku a asi si pořídíme i pár capartů. :-) Blogu bychom se však chtěli věnovat i nadále, dokud to půjde. Uvidíme, zda zůstaneme tady, nebo se nám podaří náš sen – žít v Alpách.

Jaké máte plány na léto? Chystáte nějaké cesty a nová témata pro své fanoušky apod.?
Nová témata určitě, máme rozepsaných asi pět článků momentálně, jen čekáme na ten správný moment vydání, případně si ještě hrajeme s fotografiemi. Na cesty se chystáme momentálně spíše tuzemské jako Morava, ale už máme naplánované i krátké Benátky například. Ve všem hrají roli nabídky, akce letenek apod.

Máte svůj blogerský sen, který si chcete splnit?
Naším absolutním snem jsou destinace jako Peru, Patagonie, Aljaška a za sebe si přidávám i Polynesii. Rádi bychom tyto destinace poznali z pohledu místních, ne jen ty turistické destinace a luxusní rezorty.

Kolik času svému blogu, YT a sociálním sítím věnujete?
Přibližně dvě hodiny denně bych řekla. Nechceme trávit příliš mnoho času online a zapomínat sami na sebe.

Kde čerpáte inspiraci pro svůj blog?
Hlavně v přírodě. Ticho a čerstvý vzduch na nás mají opravdu pozitivní účinky. Myšlenky a nápady se pak samovolně formují.

Inspirují vás také jiní blogeři, youtubeři a influenceři? Kdo konkrétně z domácí a zahraniční scény?
Na domácí scénu se přiznáme moc nekoukáme. Ale v zahraničí máme oblíbence LostLeBlanc, Travel in her shoes a Mimi Ikonn.

Foto: M&K International

S kým byste jako blogeři chtěli navázat spolupráci? Je takový influencer nebo značka?
Co se cestování týče, pak by to byl určitě hotelový řetězec Amán. Každý jejich hotel je jedinečný a zcela dech beroucí. Další hezkou spoluprací by mohla být Škoda Auto, Emirates či obchody s nábytkem jako například Westwing.

Co je vaše vysněná práce?
Stále přemýšlíme a hrajeme si s tou myšlenkou začít něco svého. Myslím, že nemáme vyloženě vysněnou práci, jakožto pozici nebo firmu. Rádi bychom pouze, aby nás tato práce jak bavila, tak i uživila. Nemá cenu brát deseti tisíce, když v práci trpíte a už ráno jste naštvaní, že se tam musíte vrátit.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?
Je nám jasné, že každý říká rodina a zdraví, jenže tak to opravdu je. Přidali bychom k tomu spokojenost a čas. Nechceme znít pesimisticky, ale náš čas tady se nám každým dnem krátí, a tak bychom ho měli plně využít a dělat věci, které nás učiní spokojenými.

Chtěli byste něco vzkázat našim čtenářkám?
Nenechte se pohltit internetem. Zkoukněte videa, olajkujte fotky, ale mějte stále svůj zdravý rozum a věnujte čas sobě a své rodině.

Blogerky.cz vám oběma děkují za rozhovor, těšíme se na vás v dalším článku a přejeme hodně úspěchů na vaší cestě. ;-)
 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.