24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Mathew a Klára: Náš čas tady se každým dnem krátí, měli bychom ho plně využít a být spokojení!

12.06.2018

Foto: M&K International
On je z Jihoafrické republiky, ona z vesnice za Prahou. Potkali se vlastně náhodou a zkusili vztah na dálku. A vyklubala se z toho láska, několikaletý vztah, společný blog Mnkinternational.wixsite.com a spousta plánů a snů. Oba milují cestování, poznávání zajímavých míst a sdílení střípků ze svého života. Jejich blog zaujal svým mezinárodním zaměřením, česko-anglickou podobou a také videi na YouTube. V rámci květnové výzvy jsme je vybrali jako tváře Blogerky.cz! Kdo je tahle dvojka, kde v Praze zažili "nebe v hubě" a kde ve světě se jim nejvíc líbilo? Inspiruj se jejich tvorbou a rozhovorem. ;-)

Ahoj Kláro a Mathew, vy jste vyhráli naši výzvu o blogerku měsíce května a stali se po celý červen tváří webu Blogerky.cz. Váš blog M&K International přitom není úplně tradiční. Můžete nám ho představit a také svoji tvorbu?
Jedná se o lifestylový blog společně s recenzemi hotelů, restaurací a cestovními tipy. Lifestylový je proto, že píšeme o všem, na co v našem životě narazíme. Proto se nezaměřujeme pouze na recenze luxusních hotelů, ale také na zcela obyčejná, ale zajímavá místa v Praze. Můžete si u nás přečíst články o partnerském životě, o domově, o jídle, o přírodě, ale i o oblečení apod. Sdílíme s vámi střípky z našeho života, ne značky.

Co kromě blogování děláte, čím se živíte?
Já pracuji v administrativě a Mathew dělá pro mezinárodní softwarovou společnost. Klasická kancelářská osmihodinovka.

Foto: M&K International

Na svém blogu píšete, že jste se poprvé potkali v prosinci roku 2011. Co vás svedlo dohromady a jak se z vás stal pár?
Mathew letěl do severní Evropy navštívit kamaráda a já se nabídla jako průvodce Prahou, kdyby si chtěl dát jeden lowcostový let navíc a navštívit Českou republiku. Slovo dalo slovo a přiletěl na týden. Následně zkrátil pobyt u kamaráda a vrátil se na dva týdny. Sice to nezní romanticky, ale tady jsme se dohodli, že zkusíme vztah na dálku. Prostě to nešlo jen tak zabalit a říct si sbohem. Ostatně čtenáři si mohou více přečíst zde https://goo.gl/H8p57i

A co vás přivedlo k myšlence založit si společně blog?
Já odjakživa ráda píšu a čtu, blog byl zprvu něco jako můj malý deníkový projekt.

Máte rozdělené úkoly? Kdo z vás je ten, kdo vymýšlí nová témata, realizuje a kdo hlavně píše, fotí atd.?
Mathew dělá hlavně korekturu anglického textu a fotí, ale všechno je to v podstatě v mé režii. V tomhle jsem trochu generál. :-)

Je to podle vás výhoda blogovat v páru, navíc jako partneři? A co nevýhody? Jsou nějaké?
Výhoda to je, protože máte neustále fotografa u sebe, navíc ceny pobytů se dělí dvěma, takže je to dostupnější. O nevýhodách nějak nevím. :-)

Co vás na blogování nejvíc baví?
Že nás vždycky nějaký nápad zavede na místa, kde jsme ještě nebyli. Díky tomu rozhodně poznáme nebo vidíme víc.

Každý pocházíte z jiné země a většinu života jste prožili v jiném prostředí. Jak se vám ty dva odlišné světy podařilo skloubit? Byl to někdy ve vašem vztahu problém?
Naše kultury nejsou nijak rozdílné a tak to bylo poměrně jednoduché, jde spíše o lidské zvyky. Třeba že oni tam chodí doma normálně v botách a on mi to začal praktikovat i u nás. :D

Odkud konkrétně oba jste a proč jste zakotvili právě v Praze?
Mathew je z Jihoafrické republiky, bydlel asi hodinu cesty od Kapského města a já jsem vyrůstala na vesnici za Prahou. Praha pro nás byla jednoznačně jednodušší co se papírování, práce a dojíždění týče. Navíc jsme měli štěstí na byt.

Máte v Praze svou oblíbenou restauraci nebo kavárnu? Jaké místo byste nám doporučili?
Snažíme se vyhýbat centru, kde jsou ceny přemrštěné, podniky plné a chování personálu většinou velmi smutné. Máme však oblíbenou restauraci Agáve u Staromáku, kde nás vždy obsluhuje manager podniku a jídlo je prostě nebe v hubě (jestli to tady tak můžeme naplno říct :-)).
Svoji oblíbenou kavárnu stále hledáme, ale rádi chodíme tam, kam můžeme vzít i našeho chlupáče. Je to prostě náš parťák a neradi ho necháváme doma.

Kde na vašich cestách se vám nejvíc líbilo? Máte svou oblíbenou zemi, restauraci nebo hotel kdekoliv ve světě?
Naší srdcovou záležitostí je Itálie, konkrétně pak Bormio a Alpy celkově. Milujeme ty barvy, to ticho, ten čerstvý vzduch (a já se navíc vyžívám ve výškách). No a já propadla Jihoafrické republice, kam se určitě ještě vydáme.
Dosud nejlepším hotelem (kam bychom se ihned vrátili) je hotel Jagdhof v Rakousku. Luxus s rodinnou atmosférou a tím nejlepším wellness.

Máte vysněná místa, která chcete v nejbližší době procestovat?
Vysněných je spousta, jen si najít ten čas a zorganizovat to. :-)

A kde se vidíte třeba za 5 nebo 10 let? Co byste chtěli dělat a kde žít?
Přemýšlíme o stavbě domečku a asi si pořídíme i pár capartů. :-) Blogu bychom se však chtěli věnovat i nadále, dokud to půjde. Uvidíme, zda zůstaneme tady, nebo se nám podaří náš sen – žít v Alpách.

Jaké máte plány na léto? Chystáte nějaké cesty a nová témata pro své fanoušky apod.?
Nová témata určitě, máme rozepsaných asi pět článků momentálně, jen čekáme na ten správný moment vydání, případně si ještě hrajeme s fotografiemi. Na cesty se chystáme momentálně spíše tuzemské jako Morava, ale už máme naplánované i krátké Benátky například. Ve všem hrají roli nabídky, akce letenek apod.

Máte svůj blogerský sen, který si chcete splnit?
Naším absolutním snem jsou destinace jako Peru, Patagonie, Aljaška a za sebe si přidávám i Polynesii. Rádi bychom tyto destinace poznali z pohledu místních, ne jen ty turistické destinace a luxusní rezorty.

Kolik času svému blogu, YT a sociálním sítím věnujete?
Přibližně dvě hodiny denně bych řekla. Nechceme trávit příliš mnoho času online a zapomínat sami na sebe.

Kde čerpáte inspiraci pro svůj blog?
Hlavně v přírodě. Ticho a čerstvý vzduch na nás mají opravdu pozitivní účinky. Myšlenky a nápady se pak samovolně formují.

Inspirují vás také jiní blogeři, youtubeři a influenceři? Kdo konkrétně z domácí a zahraniční scény?
Na domácí scénu se přiznáme moc nekoukáme. Ale v zahraničí máme oblíbence LostLeBlanc, Travel in her shoes a Mimi Ikonn.

Foto: M&K International

S kým byste jako blogeři chtěli navázat spolupráci? Je takový influencer nebo značka?
Co se cestování týče, pak by to byl určitě hotelový řetězec Amán. Každý jejich hotel je jedinečný a zcela dech beroucí. Další hezkou spoluprací by mohla být Škoda Auto, Emirates či obchody s nábytkem jako například Westwing.

Co je vaše vysněná práce?
Stále přemýšlíme a hrajeme si s tou myšlenkou začít něco svého. Myslím, že nemáme vyloženě vysněnou práci, jakožto pozici nebo firmu. Rádi bychom pouze, aby nás tato práce jak bavila, tak i uživila. Nemá cenu brát deseti tisíce, když v práci trpíte a už ráno jste naštvaní, že se tam musíte vrátit.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?
Je nám jasné, že každý říká rodina a zdraví, jenže tak to opravdu je. Přidali bychom k tomu spokojenost a čas. Nechceme znít pesimisticky, ale náš čas tady se nám každým dnem krátí, a tak bychom ho měli plně využít a dělat věci, které nás učiní spokojenými.

Chtěli byste něco vzkázat našim čtenářkám?
Nenechte se pohltit internetem. Zkoukněte videa, olajkujte fotky, ale mějte stále svůj zdravý rozum a věnujte čas sobě a své rodině.

Blogerky.cz vám oběma děkují za rozhovor, těšíme se na vás v dalším článku a přejeme hodně úspěchů na vaší cestě. ;-)
 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.