24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Začínáš podnikat? S pomocí odborníka hravě překonáš počáteční překážky!

13.06.2018

Vidina svobodného zaměstnání, kdy je člověk sám sobě pánem, sám o sobě rozhoduje a má možnost vydělávat sám na sebe je pro stále více lidí obrovsky lákavá. Snad každý by si přál zajistit sebe a svou rodinu a zároveň se nemuset dlouhé hodiny plahočit v práci. Možná i tebe taková představa nesmírně lákala, a proto ses rozhodla vydat na dráhu podnikání.

No jo, jenže podnikat není jen tak. Spousta lidí má bohužel velmi naivní představy, že se jim okamžitě začne dařit a penízky se budou jen sypat. Jenže takhle to v drtivé většině nefunguje. Naopak, začátky podnikání jsou plné nástrah a překážek, které na poměrně trnité cestě musíš zdolávat a pokud možno se stále snažit posunovat vpřed.

Chceš to překonat? Nebuď na to sama!

Je jedno, jaký obor nebo směr sis pro své podnikání vybrala. Nezáleží na tom, jestli si chceš otevřít vlastní kavárnu, jestli plánuješ spustit e-shop s oblečením nebo jestli chceš péct dorty na zakázku. Tak či onak bys na to neměla být sama. Možná totiž nerozumíš všem těm pojmům, které se teď na tebe valí ze všech stran, třeba si nevíš rady se všemi povinnostmi, kterých se na tebe nakupila celá řada, nebo jen nevíš, jaký krok bys měla udělat jako první.

Není ostuda nechat si pomoci. A tím máme na mysli pomoc někoho, kdo tomu opravdu rozumí – tedy profesionála na slovo vzatého. Ten ti může pomoci od samého začátku, například se založením společnosti, umístěním sídla nebo virtuální kanceláře. Co to znamená pro tebe? Především výraznou úsporu na výdajích, a to jak za pronájem kanceláře, tak i za administrativní infrastrukturu.

Společně to zvládnete

Spoustu začínající podnikatelů čeká spousta překážek. Některé jsou malé a stačí je překročit, jiné mohou představovat pořádný problém – a právě těm je potřeba se vyhnout. Mezi nejčastější úskalí začínajících podnikatelů patří nedostatek financí na pravidelné i nepravidelné provozní výdaje. Finance jsou na začátku často podceňované a začínající podnikatelé si myslí, že to nějak zvládnou. Dalším problémem může být množství papírování, které se k podnikání neodmyslitelně pojí a kterého je tolik, že toho mnohdy nezkušenému člověku jde až hlava kolem.

Chceš-li se podobným problémům úplně vyhnout nebo mít po svém boku někoho, kdo ti při problému pomůže překážku překonat, zamysli se nad spoluprací s profesionálem. Ten ti pomůže spoustu problémů hravě překonat, nebo společně mnohým z nich dokonce zvládnete předejít. A to je ten úplně nejlepší scénář, který může nastat.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.