24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Zpět ke svému tělu: kolagen vám může pomoci rychleji se zotavit po porodu

07.03.2022

Krátce po porodu maminky primárně zajímá, aby pro svého malého človíčka udělaly vše potřebné. Ale ruku na srdce, dámy: ty, co jste to zažily, alespoň v koutku mysli se vám zřejmě mihly i různé obavy a myšlenka: bude mé tělo někdy zpátky ve formě?

I když zdraví miminka je naprostá priorita, co si budeme nalhávat. Vysílené tělo po porodu není nic moc. Jak se na to co nejlépe připravit? Třeba i doplněním těch správných vitamínů a bílkovin.

Nevěřili byste, v čem všem vám může pomoci užívání kolagenu. Ten spojují spíše s krásou, ale zdaleka to není jen o tom. Stavební bílkovinu kolagen máme všude v těle, je to složka zajišťující elasticitu tkání, sliznic, kůže a pevnost kostí či zubů. Už v mladém věku jej však naše tělo nemusí stíhat produkovat tolik, kolik potřebuje. Proto jsou na trhu kolagenové hydrolyzáty, což je prakticky štěpený živočišný kolagen, a slouží k doplnění této esenciální a tak potřebné bílkoviny.

Důležité je vybrat si kvalitní doplněk: za studena hydrolyzovaný kolagen z kvalitních zdrojů. Za výborný zdroj kolagenu považují odborníci mořské ryby, kvůli jeho čistotě, vysvětluje biochemička, doktorka Dagmar Petrová: “Nejsnáze hydrolyzovatelný je proto, že u ryb nejsou (jako u savců) molekuly kolagenu spojené s takovými dalšími složitými strukturami, které hydrolýze kolagenu brání a současně se objeví ve výsledném hydrolyzátu jako znečištění, snižující účinnost hydrolyzátu v lidském organismu.”

Dále je velmi důležité, aby takový kolagenový hydrolyzát byl 100% čistý. Všechna tato kritéria kvality splňuje český produkt Inca Collagen. Je to mořský kolagen v prášku bez příchutí a přídavných látek, čistý a hydrolyzovaný jemně pomocí enzymů. Díky tomu je bioaktivní, při dlouhodobém užívání jej lidské tělo efektivně využívá k doplnění vlastního kolagenu.

Maminkám může po porodu pomoci mnoha způsoby. Například pomáhá při hojení porodních ran. A to jak vnitřně, tak na povrchu kůže. Kolagen je součástí povrchu orgánů, tedy i dělohy. Při užívání Inca Collagen jej tělo využívá i v kůži, kde napomáhá opětovnému spojení buněk a kožních membrán, regeneruje je, obnovuje strukturu kůže. Pomůže i během kojení na podrážděné bradavky. Samozřejmě pomáhá pohybovému aparátu, snižuje bolesti zad a kloubů, posiluje růst vlasů a zastavuje jejich vypadávaní, což je častý jev po porodu.

Může pomoci také posílit zuby a dásně. Pokračuje Dagmar Petrová: “Uložení zubů v dásních silně závisí na kolagenu, protože dáseň obsahuje kolagen jako mezibuněčné pojivo.”

Zkušenosti s užíváním Inca Collagenu má i maminka Lucie, která měla rizikové těhotenství a hrozila jí ruptura dělohy: “Celé těhotenství jsem kolagen užívala v běžných dávkách a poslední trimestr i ve zvýšených dávkách. A dopadlo to nad očekávání. Výsledky byly ohromující. Po třetí sekci doktorka zhodnotila, že tam nebyl ani náznak nějakého poškození.”

Přestože je kolagen tělu přirozená bílkovina, čistě z právního hlediska jej nelze doporučovat v těhotenství kvůli nedostatku studií. Avšak po porodu už nic nebrání užívání tohoto elixíru mládí a vitality. Takže maminky, kromě užívání vitamínů či zdravé stravy vám i Inca Collagen může pomoci vrátit se rychle zpátky do původní formy.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.