24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Lásky mezi kapkami Říma uměleckým okem Liběny Novákové

25.03.2019

Foto: Petr Novák
Na letišti Fiumicino hráli koledy a na náměstí sv. Petra se připravovali na první adventní neděli a stavěli vánoční stromek, ale ani jedno se tam nehodilo… Jak dopadne výlet do Říma, když ho zalévá listopadový déšť a nezbývá než vysedávat po kavárnách? 😊 Dopřejte si pět minut Itálie s Liběnou Novákovou, umělkyní a jednou z blogerek měsíce.   
 

IG: @libena_novakova.art 
BLOG: www.libenanovakova.cz

Foto: Liběna Nováková

"Hele, ale v listopadu dost prší“, říkám Petrovi, když jsme kupovali letenky. "Prší?“, povídá. "To znamená vysedávat celý den po kavárnách, cukrárnách a restauracích a popíjet víno? Jo, to je taky dobrej plán“. A byl. :)

Foto: Liběna Nováková

Ze 4° C na pražském letišti bylo za dvě a půl hodiny 16 a na mě sedla euforie jako klíště. "Tvl, tady je krásně! Takový teplo, to je super!“, prohlašuji nadšeně jen v roláku a lehkém trenčkotu. Kolem se choulí zmrzlí Italové v šále, ulice jsou prázdné a Petrovi teče do bot. Lezeme pro rezervní obuv do obchoďáku a máme skvělou náladu.

Foto: Liběna Nováková

Ubytování v centru bylo boží. Všechno je dostupné pěšky a dojíždění nekazí atmosféru nahuštěnosti historické krásy na metr čtvereční. Řím je taková velká Malá Strana. Koukneš doprava, barokní kostel, koukneš doleva, další kostel. Otočíš se za sebe, kašna, podíváš se dopředu, malebná ulička. Jsem přesvědčená, že kdybych vzala krumpáč a začala na kterémkoli místě, kde stojím, kopat, najdu nějaký historický artefakt.

Foto: Liběna Nováková

Celý jeden den strávíte jen ve Vatikánském muzeu a v chrámu sv. Petra. Natřískané to tam je tolik, že v takových depozitářích Vatikánských muzeí to musí vypadat jako v obřím letištním hangáru, kam se ty vykopávky házejí na hromadu a postupně se to třídí...

Papež má celkem fajn zahradu.

Foto: Liběna Nováková

Jo a taky jsem se definitivně zamilovala do Michelangela. Ale o tom třeba příště…

Plán vysedávání po restauacích vyšel taky hezky.

Usměvavý pan vrchní mě prokoukl brzy. Když jsme přišli potřetí, už hlásil:
- Signora! Tiramisù e Lasagne!
- Si, prego!
Blbý bylo, když v sobotu došlo tiramisu...

Foto: Liběna Nováková

Když není dezert, nevadí. Přestože Petr radši prosciutto crudo než sladký krémy, kopečku pistáciové neodolá. Základ je najít si v Římě svou nejlepší zmrzku a tak jsme si tu nejlepší našli u Pantheonu. Protože nej věci patří k sobě! Je to Della Palma, mají přes sto příchutí a skutečně jsem napočítala 120 druhů.

Foto: Liběna Nováková

Každý den město prošlapou miliony turistů, nadělají miliony selfíček, ale stačí pár maličkostí, díky kterým se z obyčejného výletu stane takový, který si člověk zapamatuje na dlouho… Třeba jen krásně pršící střecha Pantheonu, barokního kostela po setmění se svíčkami a nebo jen nejlepší zmrzlina na světě. To za výlet stojí, tak vyrazte, ať je to Řím, Malá Strana nebo Barcelona.

Konec konců... prší všude stejně. :D
Mějte krásný den, ať jste, kde jste. :)

 Liběna Nováková

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.