24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Oživte dětský pokoj stylovými fototapetami

2.3.2018

Je vám v podstatě jedno, jak vypadá dětský pokoj vašich ratolestí? Že jim pouze necháte vymalovat a vybavíte jej potřebným nábytkem? Ano, i takto lze celou situaci řešit a nechat vše na dítěti samotném. Jeho smysl pro estetiku ale nemusí být nijak výrazný. Mnohé děti vůbec neví, co by měly v pokoji mít, aby byl vkusný, nepřeplácaný a mohly si sem zvát návštěvy. Často postačí k jeho oživení velmi málo. Třeba pořízení elegantní fototapety znázorňující zajímavé a pestré motivy není nijak náročné, a to jak časově, tak i finančně. Nevěříte? Pak vás o tomto faktu budeme muset přesvědčit. Nic složitého to ale nebude, jelikož motivů fototapet určených do dětských pokojů je prakticky nekonečné množství. Udělejme si tedy takovou malou exkurzi.

Berte v potaz, že děti rostou

Jestliže si myslíte, že výběr dětské fototapety na stěnu je jednoduchý, jste na omylu! Není tomu tak. Počítat byste měli především s tím, že děti rostou a vyvíjí se. Zapomeňte na to, že jim neustále vydrží v pokoji fototapeta s motivy ze studia Disney! Ano, princezny i tradiční hrdinové, kteří se udatně vypořádají s různými tradičními i nadpozemskými nepřáteli, do dětského pokoje patří. U starších dětí si ale najdou v pokoji místo spíše fototapety znázorňující úplně jiné hrdiny. Aktuálně bychom mohli mluvit o Star Wars a jiných filmech, jejichž hlavní hrdinové doslova zaplavili svět dospívajících dětí. Některé děti nejeví zájem ani o tyto trendy. Postačí jim třeba 3D zobrazení přírodních skvostů. Právě tady se mohou orientovat a pohled do pustin je pro ně mnohem lákavější než cokoli jiného. V každém případě berte v potaz individualitu jedince a pokuste se dítěti nebo teenagerovi co nejvíce vyhovět.

Mapa v mnoha variacích

Prstem po mapě se cestuje možná nejlépe a nejlevněji. Děti mají neskutečnou představivost a rozhodně není od věci se na ni soustředit. Vždyť mnohé země světa se vyznačují typickými podmínkami pro život a specifickou kulturou. Do dětského pokoje se náramně hodí velká mapa, které je pestrobarevná a má na sobě třeba právě znaky některých národů. Takový klokan jasně charakterizuje Austrálii. Protinožci se mohou pochlubit ale také mnohými jinými typickými znaky. Stejně tak není problém podívat se i na Egypt, který je typický pyramidami. Každá země má zkrátka to svoje a mapa zachycuje vždy obrázek něčeho zajímavého. Volit lze i variace s typickými zvířaty, jež žijí v jednotlivých zemích na všech světových kontinentech.

Oblíbená sportovní tematika

Máte doma malého šampióna či šampiónku a rádi byste svému dítěti vybavili pokoj v duchu jeho sportovního koníčka? Pak není problém volit i fototapety do dětského pokoje, které se vyznačují právě přítomností konkrétního sportovního náčiní nebo nástrojů. Nejoblíbenější kolektivní hrou je podle mnohých kopaná, a tak třeba fototapeta s fotbalovými míči jistě udělá malému fotbalistovi velkou radost. Jinak mohou ale úsměv vykouzlit i mnohá jiná témata. Výborný je kupříkladu i zelený střižený trávník z ptačí perspektivy. Už se jenom rozběhnout a nakopnout míč tím správným směrem, aby trefil branku.

Kostky jsou všude, kam se podíváš

Naším posledním tipem je tematika kostek. Právě z nich je možné poskládat spousty krásných a neotřelých obrazců, které se prostě a jednoduše budou líbit. Jen si vzpomeňte, jak především chlapci milují stavění hradů a jiných stavebních skvostů právě z kostek. Dokladem budiž třeba i slavný svět Minecraftu, jenž si v posledních letech získal doslova neskutečnou oblibu. Vybírat je možné fototapety, na kterých jsou velké kostky, jichž je méně, anebo i ty malé, kterých je naopak velké množství. Fantazii se meze nekladou. Pokud nejste příliš zatížení na kostky, pak lze volit i jiné malé opakující se obrázky. Zajímavé je provedení špiček pastelek. Ty jsou vyvedené v různých jemných barevných odstínech a vypadají hodně dobře. Podobně poutavý je i pohled na moře malých stromků. Ty jsou v animované podobě velmi zajímavé a do dětského pokoje se náramně hodí. Dětem se jistě budou líbit.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.