24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Oživte dětský pokoj stylovými fototapetami

2.3.2018

Je vám v podstatě jedno, jak vypadá dětský pokoj vašich ratolestí? Že jim pouze necháte vymalovat a vybavíte jej potřebným nábytkem? Ano, i takto lze celou situaci řešit a nechat vše na dítěti samotném. Jeho smysl pro estetiku ale nemusí být nijak výrazný. Mnohé děti vůbec neví, co by měly v pokoji mít, aby byl vkusný, nepřeplácaný a mohly si sem zvát návštěvy. Často postačí k jeho oživení velmi málo. Třeba pořízení elegantní fototapety znázorňující zajímavé a pestré motivy není nijak náročné, a to jak časově, tak i finančně. Nevěříte? Pak vás o tomto faktu budeme muset přesvědčit. Nic složitého to ale nebude, jelikož motivů fototapet určených do dětských pokojů je prakticky nekonečné množství. Udělejme si tedy takovou malou exkurzi.

Berte v potaz, že děti rostou

Jestliže si myslíte, že výběr dětské fototapety na stěnu je jednoduchý, jste na omylu! Není tomu tak. Počítat byste měli především s tím, že děti rostou a vyvíjí se. Zapomeňte na to, že jim neustále vydrží v pokoji fototapeta s motivy ze studia Disney! Ano, princezny i tradiční hrdinové, kteří se udatně vypořádají s různými tradičními i nadpozemskými nepřáteli, do dětského pokoje patří. U starších dětí si ale najdou v pokoji místo spíše fototapety znázorňující úplně jiné hrdiny. Aktuálně bychom mohli mluvit o Star Wars a jiných filmech, jejichž hlavní hrdinové doslova zaplavili svět dospívajících dětí. Některé děti nejeví zájem ani o tyto trendy. Postačí jim třeba 3D zobrazení přírodních skvostů. Právě tady se mohou orientovat a pohled do pustin je pro ně mnohem lákavější než cokoli jiného. V každém případě berte v potaz individualitu jedince a pokuste se dítěti nebo teenagerovi co nejvíce vyhovět.

Mapa v mnoha variacích

Prstem po mapě se cestuje možná nejlépe a nejlevněji. Děti mají neskutečnou představivost a rozhodně není od věci se na ni soustředit. Vždyť mnohé země světa se vyznačují typickými podmínkami pro život a specifickou kulturou. Do dětského pokoje se náramně hodí velká mapa, které je pestrobarevná a má na sobě třeba právě znaky některých národů. Takový klokan jasně charakterizuje Austrálii. Protinožci se mohou pochlubit ale také mnohými jinými typickými znaky. Stejně tak není problém podívat se i na Egypt, který je typický pyramidami. Každá země má zkrátka to svoje a mapa zachycuje vždy obrázek něčeho zajímavého. Volit lze i variace s typickými zvířaty, jež žijí v jednotlivých zemích na všech světových kontinentech.

Oblíbená sportovní tematika

Máte doma malého šampióna či šampiónku a rádi byste svému dítěti vybavili pokoj v duchu jeho sportovního koníčka? Pak není problém volit i fototapety do dětského pokoje, které se vyznačují právě přítomností konkrétního sportovního náčiní nebo nástrojů. Nejoblíbenější kolektivní hrou je podle mnohých kopaná, a tak třeba fototapeta s fotbalovými míči jistě udělá malému fotbalistovi velkou radost. Jinak mohou ale úsměv vykouzlit i mnohá jiná témata. Výborný je kupříkladu i zelený střižený trávník z ptačí perspektivy. Už se jenom rozběhnout a nakopnout míč tím správným směrem, aby trefil branku.

Kostky jsou všude, kam se podíváš

Naším posledním tipem je tematika kostek. Právě z nich je možné poskládat spousty krásných a neotřelých obrazců, které se prostě a jednoduše budou líbit. Jen si vzpomeňte, jak především chlapci milují stavění hradů a jiných stavebních skvostů právě z kostek. Dokladem budiž třeba i slavný svět Minecraftu, jenž si v posledních letech získal doslova neskutečnou oblibu. Vybírat je možné fototapety, na kterých jsou velké kostky, jichž je méně, anebo i ty malé, kterých je naopak velké množství. Fantazii se meze nekladou. Pokud nejste příliš zatížení na kostky, pak lze volit i jiné malé opakující se obrázky. Zajímavé je provedení špiček pastelek. Ty jsou vyvedené v různých jemných barevných odstínech a vypadají hodně dobře. Podobně poutavý je i pohled na moře malých stromků. Ty jsou v animované podobě velmi zajímavé a do dětského pokoje se náramně hodí. Dětem se jistě budou líbit.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.