24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Petr Lexa a Celeste Buckingham přichází se společnou písní Na srdci

08.02.2018

Oblíbený český youtuber Petr Lexa, alias Hoggy, se svou kapelou Slza spojil síly se slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham a vznikl z toho československý duet s názvem Na srdci. Emotivní píseň dokresluje slow motion videoklip v režii Radima Věžníka. A už za pár dní můžeš tuto píseň slyšet naživo, protože Slza vyjede na své první halové turné, které odstartuje 28. února v brněnské hale Vodova a provázet ho bude také detailně propracovaná vizuální show.

Na srdci je po Létu lásky druhou písní, ve které kapela Slza oslovila ke spolupráci dalšího interpreta. Tentokrát se jím stala slovenská zpěvačka Celeste Buckingham. Autorem textu ke skladbě Na srdci je dvorní textař Slzy Ondřej Ládek a o přebásnění slovenské části se postarala písničkářka Mirka Miškechová.


Skladba Na srdci je o rozchodu dvou lidí, kteří se snaží svůj vztah ukončit tak, aby v jejich myslích zůstal jako krásná vzpomínka. Příběh je vyprávěný prostřednictvím jejich vzpomínek a má otevřený konec, tudíž má ve výkladu divák volnou ruku. "Hlavní dějová linie videoklipu se odehrává na terapeutickém sezení a točila se ve slow motionu, aby se následně docílilo temné a syrové nálady scén. A to vypadá tak, že se vše točí do písničky, která je ve dvojnásobně zrychleném tempu včetně zpívání. Když jsme takto museli zpívat a poslouchat písničku celý den, vypadalo to, že díky natáčení budeme všichni muset vyhledat terapii skutečnou," komentuje se smíchem Petr Lexa a Lukáš Bundil vznik klipu.

"Jedná se o textově i hudebně silnou skladbu, navíc ve formátu česko-slovenského duetu. Rovněž u samotného klipu jsme nechtěli nic obyčejného. Proto jsme Petra a Celeste zasadili do prostředí kruhové párové terapie, kde naplno proběhne jejich názorový střet,“ doplňuje autor původního námětu a režisér Radim Věžník.

Klip se natáčel převážně na Hradčanském náměstí v reprezentačních prostorách Martinického paláce, kam veřejnost běžně nemá přístup. Den natáčení exteriérů byl v té době jediným dnem, kdy v Praze sněžilo, což perfektně podpořilo celkovou atmosféru videoklipu.

"Práci na této úžasné písni jsem si moc užila, a to jak ve studiu, tak i při samotném natáčení videoklipu. O to více se těším, až si duet se Slzou budu moci zazpívat naživo. První příležitostí bude Holomráz Tour 2018, v rámci kterého vystoupím na koncertu v Praze, Brně a Ostravě," dodává závěrem Celeste Buckingham.

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportál.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.