24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Představujeme blogerku ledna LifeStyle Birdie: Od začátku jsem věděla, že chci psát lifestylový blog

09.02.2018

Zapojila se do výzvy o blogerku ledna a povedlo se. Představujeme ti sympatickou blogerku LifeStyle Birdie, kterou baví nejen módní témata, ale také ráda objevuje nové a dělí se o to se svými čtenáři. Z prostředí pražských podniků, svých cest, osobních radůstek i DIY projektů. Říká o sobě, že je typický blíženec, ale zároveň stydlivá a citlivá, proto se založením blogu dlouho váhala. Už jako malá ale ráda psala a měla i vlastní "redakci". Odvahu skutečně psát ji dodal až přítel. Seznam se v našem rozhovoru s talentovanou LifeStyle Birdie, blogerkou měsíce ledna a aktuální tváří Blogerky.cz! ;-) 

Terezo, celý únor teď budeš nám a našim čtenářům na Blogerky.cz dělat společnost. Stala ses pro tento měsíc jejich tváří. Prozraď nám něco o sobě. Kdo jsi a co děláš?
Jsem Pražačka s italskou krví a kreativní duší, která se v loni stala magistrou a která po tomto světě běhá od roku 1993. :) Jsem jedináček a typický blíženec, jenž má více tváří, ráda zkouším nové věci a přitom jsem v určitých ohledech velice konzervativní.

Co tě přivedlo k psaní a k tomu dělat vlastní blog?
Už jako malá jsem ráda psala, měla jsem dokonce svoji "redakci“, která vydávala časopis Bundová beruška :D a ve škole mě slohy také bavily. Myšlenku založit si blog jsem měla v hlavě dlouho, ale jsem hodně stydlivá a citlivá, takže jsem se velmi bála reakcí ostatních. Nakonec mě ale přemluvil přítel, ať to s blogováním zkusím a musím říct, že jsem za to vážně ráda! :)

Tvůj blog se jmenuje Lifestyle Birdie? Proč? A můžeš nám ho představ? Čemu se na něm věnuješ?
Birdie je anglický překlad pro ptáčka a jelikož mi s blogem pomáhal přítel, který mi tak říká, a ptáčky mám obecně velmi ráda, bylo to jasné. :) Od začátku jsem věděla, že chci psát lifestylový blog, kde je podle mě největší pole působnosti a můžu psát o všem, co mě baví. Takže název vznikl kombinací těchto dvou slov.
Blog je zaměřený na to, aby čtenáře v první řadě inspiroval a dělal mu radost! Proto se na něm dočte všelijaké tipy, ať už na to, jak si zpříjemnit den, jak vyzdobit byt na Vánoce nebo jak se vkusně obléknout. Mám ale také na spoustu témat vlastní, kritický názor, proto u mě najdete i recenze na profláklé podniky, satirické články o sociálních sítích nebo o blogerském světě atd.

Jaké byly tvoje blogerské začátky?
Jelikož bloguji jen něco přes rok, stále si přijdu na začátku své "blogerské kariéry"! :D Na toto téma jsem psala dokonce již dva články a faktem je, že je to náročné jak časově, tak psychicky. Každý by byl rád známý ze dne na den, ale chce to vážně hodně píle, disciplíny a motivace, která někdy chybí... Vztah s mým blogem je trochu jako na houpačce, ostatně jako se všemi vztahy! :D Někdy se raduji z nového komentáře, jindy mám pocit, že blog čtu jen já... Ale snad se to bude jen zlepšovat! 

Kde čerpáš inspiraci? Jak si vybíráš témata?
Pravdou je, že inspirací je mi většinou jen můj život. Píši o tom, co baví mě a co by mohlo bavit a zajímat i ostatní. Věřím totiž, že pokud se blog píše s láskou a s vášní pro dané téma, čtenář to okamžitě pozná, bude se mu líbit a nechá se inspirovat. Články také přizpůsobuji ročnímu období, takže přidávám tipy, jak hezky oslavit různé svátky, co můžeme pro danou příležitost vyrobit atd. Nápadů mám spoustu, jen jejich realizace je pak trochu náročnější! :D

Vztah s mým blogem je trochu jako na houpačce, ostatně jako se všemi vztahy! :D Někdy se raduji z nového komentáře, jindy mám pocit, že blog čtu jen já...

Přemýšlíš o svých tématech pro blog každý den?
Musím říct, že jsou období, kdy nad blogem opravdu přemýšlím každý den, ať již jde o téma na článek, nebo jen o doplňující fotografie, či o správu sociálních sítí. To jsou dny, kdy pak nemohu ani usnout! :D Jindy si dávám trochu pauzu, abych se z toho celého nezbláznila! 

Máš nějaké blogery nebo youtubery, kteří tě inspirují? Koho sleduješ a kdo se ti líbí, jak pracuje? A koho obdivuješ?
Od té doby, co sama píši blog, již blogery a youtubery nesleduji jako dřív. Volný čas nyní trávím svojí tvorbou a na tu od ostatních již nezbývá tolik času. Nejraději ale sleduji blogy a Instagramy těch blogerů, se kterými se navzájem podporujeme. Je jich ale více a je vážně těžké vybrat jen některé. Často se o nich ale zmiňuji v článcích nebo různých příspěvcích. 

Máš nějaké zahraniční inspirátory?
Jak jsem zmínila výše, dříve jsem měla spousty oblíbených blogerů a youtuberu a to právě hlavně ze zahraničí. Mezi moje oblíbené patřila Mariannan, Kenza, Carli Bybel a další. Co se fotek týče, nejvíce se inspiruji na Pinterestu a Instagramu. Takto z patra mě napadá např. tvorba: Rosie Hardy, Irene Rudnyk nebo Leonie Hanne.

Co je podle tebe pro blogerku a její práci nejdůležitější?
Myslím, že nejdůležitější je to, zda své čtenáře motivuje a inspiruje. Pro blogerku je důležité být sama sebou a na nic si nehrát a i když mohou být začátky těžké, svoje publikum postupně najde. Ale články, které se stále dokola objevují na různých blozích a jsou jako přes kopírák, podle mě nemohou nikoho oslovit! A v neposlední řadě je důležitá zpětná vazba v podobě komentářů. Blogerka získá pozitivní ohlasy i konstruktivní kritiku, a to vše ji pohání dál a její tvorbu neustále zlepšuje.

Jaké máš cíle jako blogerka? Kam by ses chtěla dopracovat? Byla by to třeba spolupráce s někým konkrétním, nebo vlastní projekt?
Mým cílem je mít co nejvíce pravidelných čtenářů, kteří se budou na můj blog rádi vracet a kterým blog něco dá. Nepíši sice food blog, ale jídlo je jednou z mých velkých radostí a i např. dovolená se u mě pojí s ochutnáváním výborného jídla, takže by se mi velmi líbilo dostávat i pozvánky do restaurací na různé degustace! Vždyť jednou z mých dřívějších vysněných prací byla kritička jídel! :) Mým dalším zájmem je móda, takže by se mi líbilo mít i vlastní značku nebo butik s krásným oblečením, který bych si zařídila přesně podle svých představ, popř. mít značku kosmetiky, když už jsem ta chemička. :D Ale to jsem se teď možná trochu zasnila...

Čím fotíš svoje fotky a jak si je upravuješ?
Fotím na zrcadlovku Nikon D5000 s portrétovým objektivem a také iPhonem 6s. Fotky upravuji ve Photoshopu a poté hlavně v mobilních aplikacích jako Snapseed nebo Vsco.

Co nebo kdo ti dodává motivaci a energii tvořit a pokračovat v blogování?
Jednoznačně pozitivní ohlasy od kohokoli, kdo na můj blog zavítá! :) A pak také přítel, který mě velmi podporuje a se vším pomáhá.

Co ti v životě, ale i při práci dělá největší radost? A co tě nejvíc baví?
Umím se radovat z úplných maličkostí (a naopak mě úplná maličkost dokáže rozhodit!), takže to může být vážně úplně cokoliv. No a co mě baví nejvíce... To je trochu těžká otázka, protože jsem celkem nestálá, leccos mě začne brzy nudit a přelétnu na něco dalšího. :D

Jaká témata právě chystáš, případně o jakých uvažuješ?
Plánuji konečně dopsat svoji cestu po americkém západě a napsat další cestovatelské články z minulých let. Kromě nich také plánuji sepsat další díl "papírových vzpomínek“ a základů šatníku pro každý den. Také jistě přibyde v pořadí již třetí článek s recenzemi na podniky a další články, je toho zkrátka spousta! :D

Jak trávíš svůj volný čas?
Můj volný čas hodně zabírá právě blog a vše kolem něj, často říkám, že je to nejen koníček, ale také práce na plný úvazek! :D Kromě něj svůj volný čas ale ráda trávím doma u dobré knihy nebo hezkého filmu, psaním deníku, kreslením, zpíváním nebo tancováním a hlavně s rodinou, přítelem nebo kamarády! 

Na svém blogu píšeš také o cestování. Máš plán, kam bys letos chtěla vycestovat? A máš svoji destinaci snů, kam ses ještě nedostala, ale jednou bys chtěla?
Na mém tzv. "bucket list! je momentálně velmi vysoko Lisabon a moc bych se chtěla podívat také do Irska. Obě to jsou dostupná místa, tak snad se mi poštěstí! :) A také jsem od mala chtěla na Hawaii, kam jsem se měla podívat za samé jedničky ve druhé třídě! :D Samé jedničky jsem sice měla až do nástupu na gymnázium, ale tento ráj jsem zatím nenavštívila ! :D Letos ovšem možná pojedu do Japonska! :)

Zatím jsi studentka. Co studuješ? Chceš se tomu věnovat i v životní profesi? Nebo si umíš představit, že by ses stala blogerkou na plný úvazek?
Jsem postgraduální studentka na PřF UK obor analytická chemie. Stále ale přesně nevím, co by mě v životě naplňovalo, a tak chci během studia vyzkoušet více pracovních pozic jak v oboru, tak třeba v úplně jiném odvětví. Navíc bych ráda ještě někam na delší dobu vycestovala, což je při studiu stále možné. :) Stát se blogerkou na plný úvazek bych si představit uměla a myslím, že by mě takový život i moc bavil. Ráda bych totiž dělala něco kreativního, kde je méně snadné sklouznout do stereotypu! Ale uvidíme, kam mě nakonec vítr zavane! 

Děkujeme za milý rozhovor. :-)

Terezin blog Lifestyle Birdie si můžeš prohlédnout zde a za návštěvu a sledování určitě stojí také její Instagram.

Zaujala tě naše blogerka měsíce ledna? Napiš nám to do komentářů. :-)

A právě teď také běží výzva pro měsíc únor, kde můžeš navrhnout další zajímavé a zatím ne příliš známé blogerky a blogery, ale také sama sebe. ;-) Výzvu najdeš zde.

 

 

Komentáře

Elizabeth Lore 09.02.2018 17:58

Dokonalá.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.