24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Pro mě je hlavním cílem inspirovat lidi, říká blogerka s vášní pro ruštinu Michaela Synková

17.4.2018

Foto: Michaela Synková
Miluje módu, zdravý životní styl a přírodní kosmetiku. A i když naplno pracuje a nemá času, kolik by chtěla, jejím největším cílem je inspirovat lidi. Na svém blogu se ráda věnuje péči o vlasy, hlavně v přírodní podobě. A přitom svoje medovo-zrzavé vlasy kvůli posměškům dřív nenáviděla. Co ale dřív považovala za svou slabinu, je teď její přednost. Proč začala blogovat, co jí nejvíc inspiruje a proč používá v postech azbuku? Seznam se s naší sympatickou blogerkou měsíce března Michaelou Synkovou. Inspiruj se v rozhovoru s "redheaded girl in love with all russian and italian"!  ;-)

Ahoj Míšo, můžeš se nám nejprve na úvod představit? A co děláš kromě psaní blogu?
Ahojky, jsem obyčejná holka, která miluje módu, zdravý životní styl a přírodní kosmetiku. Kvůli práci, ve které jsem kromě víkendu každý den, nemám na blogování tolik času, kolik bych chtěla, ale na druhou stranu se už téměř 3 roky motám okolo krémíků a doplňků stravy, díky čemuž jsem si hodně rozšířila obzory a poznala spoustu zajímavých lidí.

Co tě přivedlo k tomu založit si svůj blog?
S myšlenkou mít nějaké své místo na internetu jsem si pohrávala dlouho. V létě 2013 jsem založila blog, který zprvu sloužil spíš jako "uložiště“ fotek, které se mi líbily a které jsem neměla kam dávat + takový menší deníček. Později u mě došlo k velkým změnám životního stylu, kdy jsem začala více řešit, co člověk jí a co si na sebe maže, což zas trošku pozměnilo témata, která se na blogu objevovala. Moje kamarádky, které jsem kolem sebe v tu dobu měla, tyhle věci nezajímaly, takže pro mě byl blog dokonalým místem k tomu se "vykecat“. Postupem času jsem díky psaní narazila na holčiny, které se zajímaly o stejné věci, vzájemně jsme si radily, co stojí třeba za vyzkoušení atd.

Spolupracuješ jako blogerka s nějakými firmami? Pokud ano, s kým?
Za těch pár let jsem několik spoluprací absolvovala, ale nikdy za vidinou zisku. Firma mě musí zaujmout, musím si v ní najít to své, to, proč bych ji zrovna já používala. Jednou jsem se zařekla, že nikdy nezpropaguji to, co bych si nikdy sama nekoupila. Jako nejzdařenější považuji tu s českou značkou VOONO, kde jsme si báječně sedly s majitelkou Katkou nejen po pracovní stránce.

Foto: INST @michaelasynkova 

Chtěla by ses stát profesionální blogerkou? Kterou živí její tvorba a spolupráce s firmami a značkami?
Určitě bych chtěla, ale spolupráce by mě nesměla nutit jít proti mým zásadám.

A jaké cíle jako blogerka máš? Byla by to spolupráce s někým konkrétním? Nebo realizace vlastního projektu?
Pro mě je hlavním cílem inspirovat lidi. Vždy mě potěší jakákoliv pozitivní odezva na článek nebo fotku, ať už je to přes vlasy, oblečení, kosmetiku, jídlo nebo sport.
A jestli s někým spolupracovat nebo se věnovat něčemu vlastnímu, tak zvolím realizaci něčeho vlastního. Mám v hlavě minimálně dva nápady, které by mě bavilo zrealizovat.

Na svém Instagramu máš v biu napsáno "redheaded girl in love with all russian and italian". Proč?
Jsou to 3 symboly, které mě charakterizují, a lidé, kteří mě znají, by to jednoznačně potvrdili. Ačkoliv jsem svoje medovo-zrzavé vlasy jako malá nenáviděla kvůli posměškům, které asi každá zrzka za svůj život pozná, s přibývajícím věkem se od ostatních ráda odlišuji. Mimo jiné se v nich cítím nejvíc svá.
Ruštině jsem propadla ve třeťáku na střední škole a do teď je se mnou prakticky každý den. Pokud neposlouchám písničky, tak si čtu články na internetu, sleduji jejich pořady, filmy, nakoupila jsem si i knížky a od letošního února jsem se rozhodla chodit na kurzy. Kolikrát se mě i rusky mluvící lidé ptají, jestli nejsem Ruska nebo jestli nemám nějaké ruské kořeny.
Co se týče Italštiny, té teprve postupně propadám, ačkoliv zemi miluji už odmalička. Na podzim chci začít chodit na kurzy a trošku tu mou "úchylku“ posunout na vyšší level.

Co tě přitahuje na těchto kulturách? U svých postů dokonce používáš i azbuku.
Přitahuje mě asi jejich specifičnost. Obě země jsou kulturně neskutečně bohaté a jsou si podle mě i dost podobné, ačkoliv vím, že se úplně srovnávat nedají. Na Rusku se mi líbí jejich zdobnost, až místy kýčovitost, řekla bych. Stejně tak je to s azbukou – líbí se mi, že se ji nejdřív musíte naučit, abyste si mohli něco přečíst a pochopit, navíc je úžasně zvučná.

Foto: Michaela Synková

Co je podle tebe pro blogerku a její práci nejdůležitější?
Asi mít povědomí o tom, co se v "blogsvětě“ děje, ale přizpůsobit si to k obrazu svému, zůstat svá a nekopírovat zbytečně jedna druhou, což mi přijde, že se v poslední době děje.

Co nebo kdo tě motivuje vydržet a dál blogovat?
Jedním hnacím motorem je moje kamarádka Anet (Ejnets – Pozn.red. rozhovor s Ejnets najdeš ZDE), se kterou jsme se poznaly, když jsme pracovaly v Zaře a obě se snažily svůj blog a Instagram nějak rozjet. Druhým je moje potřeba něco tvořit. I když na blog nepřispívám tak jako dřív, zůstávám aktivní alespoň na Instagramu, který mě vždy nakopne k nějakému článku.

Kdo z domácích nebo zahraničních blogerů nebo influencerů jsou tví oblíbenci? Koho sleduješ?
Z domácích: Anetka (@ejnets), Zuzka Turková, Markéta Franková nebo Barča z Outfits by Barbora. Ze zahraničních mám ráda Magdalenu Frackowiak, Negin Mirsalehi, Julii z Maffashion, Chiaru Ferragni nebo Fionu Zanetti.

A kde čerpáš inspiraci pro svůj blog?
Nejčastěji na stránce tumblr, které jsem doslova propadla a kde jsem schopná vysedávat denně i hodiny. Dá se tam najít nejen inspirace na fotku, na outfit, ale i na dobrou kosmetiku.

Jak trávíš svůj volný čas?
Hodně se to odvíjí podle nálady. Pokud nejsem unavená, jdu courat po městě nebo cvičit, když na mě padne troška melancholie, zalezu si ráda do postele a pouštím jednu oblíbenou písničku za druhou. Také ráda maluji nebo čtu, ale v těchhle případech musím mít opravdu klid jak kolem, tak uvnitř sebe, abych se do toho naplno ponořila a nebyla ničím rušena.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Moci dělat, co mě baví a být obklopena lidmi, které mám ráda.

Co tě dělá šťastnou? 
Bude to znít asi jako otřepaná fráze, ale jsou to maličkosti, které když se spojí do jednoho, dokáží udělat divy, popřípadě když já udělám radost někomu jinému.

Máš nějaký nesplněný sen, který chceš zrealizovat? 
Pokud jde o sny, těch mám opravdu požehnaně a některé podle mě nejsou snad ani v tomhle životě realizovatelné. :D
V tuto chvíli je nesplněným snem cestování, konkrétně procestovat Itálii od severu až na jih.

Foto: INST @michaelasynkova 

Bez čeho se v životě neobejdeš?
Bez smíchu, lásky a dobrého jídla.

Čím fotíš svoje fotky a jak je upravuješ?
Fotky jsou ve většině případů focené iPhone 6S a upravuji je nejčastěji v aplikaci Rookie Cam popřípadě vylepšuji přímo na Instagramu.

Jaká témata právě chystáš, případně o jakých uvažuješ?
Chtěla bych se zase víc začít věnovat článkům o zdravém životním stylu a přírodn(ějš)í kosmetice. Právě ty mívají největší ohlasy, protože se snažím psát o věcech, které moc lidí nezná. Rozepsaný mám článek o jednorázových přírodních pleťových maskách, které ale není vůbec lehké sehnat, ve většině se vždy objeví něco, co tam být nemá nebo nemusí. :D

Jaké máš plány pro letošní rok? Co bys chtěla letos zvládnout? Něčeho dosáhnou, nebo třeba někam vycestovat?
Co se týče cestování, tak je pro mě povinností Karlovarský filmový festival na začátku července, zbytek je momentálně ve hvězdách. Ráda bych do Itálie, ať už někam po památkách nebo k moři, ke kterému tíhnu už odmalička a čím jsem starší, tak víc a víc.

Co bys chtěla vzkázat našim čtenářkám a čtenářům?
"Člověk musí vždy snít výš, než na co má“ – citát od Miloše Formana, který si myslím, vystihuje hodně. Protože co my víme, co zůstane snem a co se změní v realitu? Pokud to nezkusíme, tak to nezjistíme.

Děkujeme Ti, Míšo, za rozhovor. ;-)

BLOG: http://www.michaelasynkova.com
INST: @michaelasynkova 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.