24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Proč investovat do značkových slunečních brýlí?

25.03.2019

Sluneční brýle mnozí z nás považují na naprosto nezbytnou pomůcku, bez které se za slunečného počasí neobejdou. Spousta lidí ale bohužel nakupuje nekvalitní modely, jež spíše pomohou k poškození zraku než k jeho ochraně. V současné době lze sehnat také značkové sluneční brýle, které představují jistotu. Váš zrak bude v bezpečí, a navíc získáte skvělý módní doplněk. To ovšem nejsou jediné důvody. My všechny nejznámější uvedeme v následujících řádcích.

Investujete do svého zdraví a komfortu

V první řadě je třeba zmínit ochranu očí, ale také jejich okolí. Sluneční brýle chrání také víčka a pokožku v okolí očí před škodlivým UV zářením. Ostré sluneční paprsky také nejsou ničím příjemným. Stačí pouhých několik pohledů a dojde k oslnění. Tmavá clona zajistí maximální komfort i při velmi slunečném počasí.

Nejen UV záření je značně škodlivé

V souvislosti se slunečními brýlemi se hodně mluví o UV záření. To není viditelné, jelikož má kratší vlnovou délku než zrakem patrné světlo. Oči jsou prakticky nejnáchylnějším orgánem. Vzniknout může jak šedý zákal, tak i nepříjemné popáleniny oblasti očí.

Optimální adaptace na tmu

Dámské i pánské sluneční brýle slouží jako optimální prostředek pro adaptaci na tmu. Pokud své oči vystavíme silnému slunečnímu žáru po dobu dvou až třech hodin, sníží se jejich schopnost adaptace na tmavé prostředí. Třeba takové řízení v noci se tak stává značně rizikovým.

Efektivní ochrana proti rakovině kůže

Silné sluneční záření má za důsledek mnohdy i poškození kůže a vznik rakoviny. Brýle s UV ochranou jsou vynikající volbou, jelikož pokryjí i oblast pokožky okolo očí.

Kde značkové brýle nakupovat?

Pořídit si kvalitní značkové sluneční brýle můžete i online. Například známý eshop Eyerim nabízí spousty značkových modelů. Jen namátkou můžeme jmenovat značky, jakými jsou Ray-Ban, Tommy Hilfiger, Michael Kors a mnohé jiné.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.