24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Sen není mít samé jedničky ve škole a být ve stresu, ale užít si ten nejhezčí věk, říká Andy Coconut

5.4.2018

Andy je sedmnáctiletá youtuberka, tanečnice a studentka, která si plní své sny. Natáčet na YouTube začala už v 9. třídě základní školy, nenechala se odradit počátečními neúspěchy, reakcemi kamarádů ani komentáři haterů. Od té doby získala na svém kanále přes 161 tisíc odběratelů, na Instagramu pak 206 tisíc! Už teď dostává nabídky od řady firem, je NikeWoman a nejvíc ji baví točit sketche. Zajímá tě, jaké jsou její sny, čím chce být, kdo ji inspiruje a podporuje a jak si rozumí se svojí úspěšnou sestrou Carrie Kirsten? Dozvíš se v rozhovoru. ;-)

Andy, jaké to je být sedmnáctiletá studentka a zároveň vlivná influencerka na sociálních sítích? Především jsem moc ráda, že můžu dělat něco, co mě baví. Nedokážu si představit, že bych musela dělat práci, která mě nebaví, stresuje a nenaplňuje. Já studuji už druhým rokem na gymnáziu a závodně tančím, takže je pro mě všechno více časově náročné. Chodím domu pozdě večer a vstávám v brzkých ranních hodinách.

Foto: Andy Coconut

Je to podle tebe zodpovědná role?
Myslím, že určitě. Tím, co dělám, jak se chovám a jak vystupuji, ovlivňuji lidi/fanoušky, kteří mě sledují. Takže si kolikrát musím dávat pozor na to, co veřejně řeknu nebo jak se zachovám. Často, když třeba přidávám fotku na Instagram, tak se rozmýšlím, jestli ji opravdu zveřejnit nebo si ji nechat pro sebe.

Na Instagramu máš 205 tisíc odběratelů a na svém kanále YouTube přes 160 tisíc. Vnímáš, že ti kariéra youtuberky nějak změnila život?
Myslím, že je to každého sen, vyzkoušet si aspoň na chvíli být známější. Když jsem na YouTube začínala, nikdy mě nenapadlo, že mě bude jednou sledovat takový počet lidí a že je bude zajímat, co dělám. Každé začátky jsou ale těžké. Já jsem začínala v době studia 9. třídy na základní škole. Tím, že jsem dělala něco úplně jiného, než dělali ostatní, začala jsem dost vyčnívat a třeba ti, co byli mými blízkými přáteli, se se mnou najednou nebavili.


Dostáváš díky těmto číslům fanoušků nabídky od různých firem a značek na spolupráci?
Ano, dostávám a jsem za to moc vděčná.

A s kým konkrétně spolupracuješ?
S nějakými firmami spolupracuji jednorázově, s některými dlouhodobě. Spolupráce, které si ale velice cením, je se značkou Nike. Před rokem jsem se stala NikeWoman a díky projektům, co jsem s nimi dělala, jsem na sobě hodně pracovala, co se týče výstupování a komunikace s lidmi.

Foto: Andy Coconut

Co tě přimělo stát se youtuberkou a začít točit?
Já jsem začala natáčet dva roky poté, co začala moje sestra – Carrie Kirsten. Ze začátku jsem se jí smála a moc nechápala, proč to dělá, ale potom když chtěla, abych točila videa s ní, začalo mě to zajímat. Vždycky jsem se těšila na výsledné video a bavilo mě se na to dívat. Vlastně mi pak nic nebránilo v tom začít taky.

Proč jsi Andy Coconut? Jak tahle přezdívka vznikla?
Vznikla vlastně úplně náhodou. Ještě než jsem začala na YouTube přidávat videa, měla jsem channel, abych mohla ostatním youtuberům komentovat videa. Jenže jsem to nechtěla mít pod svým pravým jménem, tak jsme tam se sestrou daly z legrace Coconut. A to už mi pak zůstalo.

Jaká videa tě nejvíc baví točit?
Nejvíce mě baví točit asi sketche. Při natáčení je u nich největší legrace, ty videa mají určitou message a diváci se u toho zasmějí.

Foto: Andy Coconut

Co, nebo kdo tě inspiruje? A jak vymýšlíš nová témata pro videa?
Inspirují mě lidi a přátelé kolem mě. Nová témata většinou vznikají z běžného života. U sketche například z chování, které na ostatních zpozoruji nebo ze situací, co se mi staly. Vzhledem k tomu, že tančím, tak ráda vymýšlím i videa, kde zapojuji právě tanec.

Jak moc tě v tomto směru ovlivnila tvoje starší sestra, také úspěšná youtuberka Carrie Kirsten?
Když jsem začínala, tak jsem ji měla dlouho jako vzor a dělala hodně věcí stejně jako ona. Teď se ale už snažím být svá a nebýt někdo, kdo nejsem. Carrie mi na začátku hodně pomáhala s natáčením a radila mi, jak bych videa měla udělat, aby byla zajímavá.

Rozumíte si s Carrie jako sestry a kolegyně youtuberky, nebo se názorově rozcházíte? J
Tím, že máme společný zájem a řešíme podobné věci, tak si rozumíme hodně. Snažíme se navzájem si pomáhat a podpořit se v různých aktivitách.

Foto: Andy Coconut

V čem jste s Carrie jiné?
Myslím, že ani ne tak vzhledově, jako právě spíš povahově.

S Carrie často točíte společně videa. Je ale někdo další ze známých tvůrců, s kým toužíš video natočit?
Já videa točím ráda se ségrou nebo s kamarády a asi vyloženě někoho, s kým bych strašně toužila točit, nemám. Kdyby to ale měl být někdo ze zahraničí, tak Maddie Ziegler.

Víš, jaké tvoje video na YT a post na Instagramu byly v loňském roce nejúspěšnější a kolik získaly liků?
Na YouTube to byl letní sketch “problémy teenagerek u moře”, které nyní má skoro 800.000 zhlédnutí. A na Instagramu fotka s Carrie, která měla kolem 40.000 likes.

Kdo je tvým největším inspirátorem z osobností na internetu? Z domácí scény a ze zahraničí? Koho sleduješ?
Mou největší inspirací je americká tanečnice, herečka a modelka Maddie Ziegler.
Na sociálních sítích sleduji jak přátele, tak známé osobnosti (youtubery, zpěváky, tanečníky, herce, choreografy). Nejčastěji se na Instagramu dívám na taneční videa zahraničních choreografů.

Foto: Andy Coconut

Jak reagují lidi kolem tebe, že jsi známá a úspěšná na internetu? Například tvoje rodina, spolužáci, kamarádi?
Je těžké na takovou otázku odpovědět, protože já jim do hlavy nevidím a kolikrát si něco myslí, ale něco jiného také řeknou. Spolužáky bych rozdělila na takové 3 skupinky – ti, co mě nemají rádi a mají radost z mého neúspěchu, ti, co to neřeší a berou mě úplně normálně, a ti, co mě podporují a pomáhají mi. Hodně kamarádů jsem po tom, co jsem začala točit na YouTube a veřejně se prezentovat, ztratila. Za tu dobu, co na sociálních sítích vystupuji, jsem zjistila, že pro některé lidi jsem akorát čísla a rádi využijí mé osoby k tomu, aby se zviditelnili. Proto si dávám opravdu pozor na to, s kým se kamarádím a co komu říkám. Rodina mě podporuje, především babička s dědou, od kterých mě jejich podpora velice těší.

Setkáváš se i s kritikou a hatery? Jak se s tím vyrovnáváš?
Samozřejmě, že setkávám. Každý si může najít něco, co mu na mě vadí. Ale někdy nerozumím tomu, proč mě tedy sledují, když se jim nelíbí, co dělám nebo jak vypadám, a jediné co dokážou, je psát hnusné komentáře. Tyhle lidi nemůžou být se sebou spokojení, a proto si léčí komplexy tím, že se navážejí do někoho druhého, takže mi jich je spíše líto.

Foto: Andy Coconut

Užíváš si tu slávu známé youtuberky, nebo je to naopak náročné dospívat před kamerou a zraky svých fanoušků?
Je to vlastně krásný, že někdo sleduje, jak dospíváte a jak se měníte. Ale patří k tomu i to, že hodně lidí nemá rádo změny a kolikrát nedokážou překousnout, že se věkem a výstupem změníme a chtějí zpátky “starou Andy”.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Dělat takovou práci, abych byla šťastná a spokojená a být zdravá.

Kde tě mohou tvoji fanoušci teď potkat?
V nejbližší době se objevím 7.4. na 1. narozeninách Central Jablonec. O následujících akcích a srazech se fanoušci dozví na mých sociálních sítích.

Chystáš teď nějaká speciální videa, akce, projekty nebo spolupráci? ☺
Ano, během následujících dní se fanoušci mohou začít těšit na větší projekt, na kterém jsem pracovala půl roku. Nemohu teď bohužel více prozradit, ale mám z toho opravdu radost a splnila jsem si tím svůj sen.


Jaké máš plány pro letošní rok? Co tě čeká?
V první řadě budu ráda, když bez problému nastoupím do 3. ročníku, protože vzhledem k mým aktivitám je studium a docházka do školy o dost náročnější. O prázdninách bych chtěla letět do ciziny a hlavně si odpočinout. A pro mé sledovatele připravuji hodně nových konceptů, kterým se od léta začnu pořádně věnovat.

Jaké jsou tvoje vysněné cíle? Kým bys chtěla být za pět nebo deset let? ☺
Od mala jsem po mamce chtěla být lékařka a zatím mi to i vydrželo, takže budu moc ráda, když za dva roky nastoupím na Karlovu Univerzitu. Určitě ale nechci přestat tančit. Vím, že budu mít méně času, ale chci si to zařídit tak, abych pořád dál dělala, co mě baví. Mým snem je zatančit si na lekci choreografa Briana Friedmana.

Chceš vzkázat něco našim čtenářkám a svým fanynkám?
Chtěla bych jim moc poděkovat za jejich podporu, kterou mi dávají, za krásné komentáře a zprávy, co mi chodí. A také i to, ať dělají, co je baví a plní si sny. Sen není mít samé jedničky ve škole a být kvůli tomu ve stresu, ale především si ten nejhezčí věk užít. 

Děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně úspěchů! ;-)

Děkuji také.

YT: Andy Coconut
INST @andy_coconut

Líbil se ti rozhovor? Napiš nám to do komentářů a také, koho dalšího si přeješ, abychom vyzpovídali. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.