24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Vloupal se ti někdo do Instagramu? Má to řešení? A jak z toho ven?

25.4.2018

Tahle situaci si asi nikdo z nás nepřeje. Máš svůj účet na Instagramu, věnuješ mu péči a spoustu času, pak ale najednou zjistíš, že se ti do něj vloupal nezvaný host. Použil tvůj profil bez tvého vědomí a v horším případě tě o něj ještě připravil! Nejhorší scénář! Takže jak svůj účet ochránit a zbavit záškodníků dřív, než ti ho ukradnou?

Účty se bohužel nejen zneužívají pro sledování a komentování, ale také se kradou. 

1. První zásadou je hlídat si koho na Instagramu sleduješ. Pokud někdo tiše zneužívá tvůj účet, aby ho použil ke sledování a komentování, často dost nevhodných profilů – porno, fake atd., pak právě na seznamu sledovaných to poznáš. Profily, o kterých nevíš, jak se tam dostaly, smaž.

2. Hlídej si dobře svoje heslo, hlavně v případech, kdy jeden účet spravuje více lidí, se snáze stane, že uniklo a bylo zneužito. 

3. Důležité je také dvoufázové ověření, to jde ale těžko, pokud účet spravuje více lidí. Pokud to ale jen trochu jde, nastav si ho!

4. Pokud máš podezření, že tvůj účet sleduje profily, o nichž nic nevíš – změň si heslo, zkontroluj nastavení a jestli útočník něco nezměnil.

5. Je dobré podrobně projít seznam sledovaných. Některé úkony pohodlně uděláš i z počítače, něco ale jen z telefonu, bohužel. Ovšem můžeš přitom i narazit na omezení Instagramu, který si hlídá příliš aktivní uživatele, takže nejde zrušit sledování několikaset účtů, stejně jako jich příliš rychle hodně přidat. Na určitou dobu ti to znemožní a po kliknutí na Sledovat se prostě nic nestane.

6. Vlastě jednou z nejdůležitějších zásad je zkontrolovat e-mail zadaný na Instagramu. V podstatě ideální první krok. Pokud ti účet někdo ukradl, ani změna e-mailu nepomůže.

7. Prober a odstraň aplikace, které mají přístup k tvému účtu, ale neměly by mít!! Určitě si hlídej, jakým aplikacím povoluješ ke svému účtu přístup!

​8. Zkontroluj si příspěvky, jestli tam není něco, co není evidentně tvoje práce…

9. Projdi si také Like/srdíčka, které tvůj účet dal – doporučuje se také odstranit ty nepatřičné

10. Bylo by skvělé projít také komentáře, které tvůj účet napsal, ale bohužel Instagram tuhle funkci nenabízí.

11. Ověř si, jestli jsi nedostala shadowban  – ten uděluje Instagram těm, o kom si myslí, že škodí nebo spamují.

Toto jsou rady účinné v případě, pokud útočník nezměnil heslo ani jméno účtu! V opačném případě je účet nejspíš ztracen. Ještě můžeš zkusit nahlášení napadení účtu. Hodně štěstí!

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.