24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Wewearlipstick: Podporujte své oblíbené blogery lajky nebo komentáři! Právě vy jste ten hnací motor!

21.08.2018

Jsou tři: Bára, Simča a Míša a společně píší jeden blog. We Wear Lipstick. Jsou to nadšené stylistky a make-up artistky a tahle vášeň je také svedla dohromady, k jednomu blogu. Zároveň ale stíhají svou vlastní práci a rodinu… Míša navíc žije za velkou "louží“ v Kanadě. Jak se dá zvládat jeden blog (a taky Instagram) ve třech, když navíc každá žije jinde? Je to ještě koníček nebo už práce? S kým spolupracují a dokáží se jako tři ženy shodnout? To je rozhovor s našimi blogerkami měsíce ​We Wear Lipstick!

BLOG: www.wewearlipstick.com
IG: @wewearlipstick 
FB: We Wear Lipstick 

Ahoj Báro, Simčo a Míšo.😊 Vy jste tři kamarádky, tři blogerky, stylistky a makeup artistky. V naší poslední výzvě jste se staly blogerkami měsíce. Prozraďte nám na začátek, kdo jste a co kromě blogování děláte?
S: Pracuji jako asistentka ředitele, ale momentálně si užívám na mateřské dovolené. Syn teď bude nastupovat do páté třídy a dcerušku čeká příští rok školka a mě návrat do práce.
M: Já jsem se zabydlela v Kanadě a momentálně tady chodím do školy a pracuji v jedné bance ve "fraud department“, kde řeším podvody na kreditních kartách. 
B: Já pracuji jako Area manažer pro jednu kosmetickou značku v Čechách a na Slovensku.

Foto: Barbora Carrera

Na svém blogu nabízíte focení a například pořádání módních přehlídek a přednášek o stylingu a make-upu na míru. Věnujete se tomu naplno, nebo je to spíš koníček? A do budoucna?
S: Bylo by skvělé, kdybychom se tím mohly živit, ale zatím je to jen koníček.
M: Momentálně je to pro nás koníček. 
B: Určitě je to koníček, nebo spíš takový závodní kůň, protože když to chce člověk dělat naplno a zároveň nezanedbávat rodinu a práci, musí to dělat opravdu s láskou.

Co Vás přivedlo k psaní, k focení a k rozhodnutí založit si společně blog? Jak je to dlouho, co blogujete?
S: Seznámily jsme se na kurzu stylistů a po skončení jsme se spolu s dalšími spolužačkami rozhodly vydávat on-line fashion magazín, ale bylo to hodně časově náročné. Nakonec jsme zbyly my tři a rozhodly se založit si blog. 
M: Já jsem vždycky milovala makeu-up a rozhodla jsem se k tomu ještě připojit styling. Právě na tomhle kurzu jsem se potkala s Bárou a Simčou. Od té doby se tomu společně věnujeme. 
B: No blog jako takový ve své stávající podobě máme cca 3 roky, ale jak píšou holky, už před tím jsme společně tvořily.

Foto: Simona Zálepová

Jak vypadaly Vaše blogerské začátky? Pomohlo Vám, že jste tři, nebo to naopak bylo náročnější se domluvit? 
S: Určitě nám to pomohlo! Když náhodou jedna nemůže v daný termín dát svůj článek, zastoupí ji druhá nebo třetí. 😊
M: Rozhodně nám to pomohlo! Každá máme jiný styl a rozdílné životy, takže se jenom doplňujeme! Simča je neuvěřitelně organizovaná a trpělivá a Báře vděčíme za všechno spojené s technickými věcmi, já jsem na tohle antitalent.
B: Já to rozhodně vnímám jako plus! Nejen že je super, že se můžeme zastoupit, ale také si vzájemně pomáháme a navíc zažijeme dost srandy.

Co pro Vás blogování a vliv na Instagramu znamená?
S: Netvrdila bych, že máme nějaký velký vliv, ale věřím, že u nás čtenáři najdou inspiraci nebo pár tipů, které jim pomohou při nákupech jak oblečení, tak kosmetiky.
M: Ani pro mě to není o velkém vlivu, ale moc mě těší dávat různé typy na kosmetické produkty a líčení.
B: Pokud inspirujeme, nebo zaujmeme aspoň pár čtenářů, má to smysl. Řekla bych, že je to u nás v České republice ještě spíš o té zábavě, než vlivu. Těch opravdu vlivných je tu opravdu jen pár a ani není naším cílem k nim patřit. Spíše se chceme v blogu zaměřit na ty, co mají podobné smýšlení jako my a řeší podobná témata, která většinou nejsou úplně masová. Blog je opravdu zaměřený spíše na ženy.

Foto: Michaela Mahelová

Na Instagramu Vás sleduje přes 2 tisíce a 700 fanoušků. Přináší Vám toto číslo zájem firem o spolupráci a nabídky? S kým konkrétně spolupracujete?
S: Máme především dlouhodobé spolupráce např. s Orsay nebo Dyrberg/Kern. 
B: V současné době jsou rozjednané nějaké další spolupráce, tak držte palce ať to dopadne. 😊

Vy, Simono a Báro, žijete v Čechách, ale Míša je dlouhodobě v Kanadě. Jak Vám funguje spolupráce na dálku? Musíte víc plánovat, nebo mít určitý systém…? Jak to zvládáte? 😊
S: Naše komunikace probíhá především přes Whatsapp a přes Skype. Nejtěžší je sladit hodinu skypu kvůli časovému posunu. :D Plánovat samozřejmě musíme, ale víceméně se pravidelně střídáme a na začátku měsíce máme společný článek, kde zveřejňujeme fotky z našeho domácího archivu. Je to takový souhrn toho, co jsme za uplynulý měsíc dělaly.
M: Bez organizace a Whatsapp bychom se bohužel neobešly! Máme šestihodinový časový posun, takže když já spím, holky už fotí fotky, a když holky spí, já píšu články.
B: No nebýt internetu a všech vymožeností dnešní doby, rozhodně by to nešlo! Navíc naštěstí máme Simču, která je takový náš "systém“. :D

Foto: Barbora Carrera

Máte nějak rozdělené tvůrčí "role“? Třeba tak, že jedna plánuje témata, druhá fotí, třetí hlavně píše a některá to celé koriguje a rozhoduje…? 😊
S: Témata si každá volíme sama. S Bárou máme výhodu, že jsme tady dvě a outfity si fotíme navzájem. Ale já mám takovou speciální roli „budíka“, kdy holky upozorňuju na to, že mají mít článek nebo že je potřeba dát fotku na Instagram. :D
M: Co se témat týče, tak si necháváme volnou ruku. Fotíme a píšeme každá o čem chceme, ale vždycky to zapadá do celkového kontextu našeho blogu. Samozřejmě si ale sdělujeme navzájem názory a občas se poradíme, než vypustíme článek do světa. A souhlasím, že Simča je takový náš budík a berlička, na kterou se můžeme vždycky spolehnout.  
B: Žádné role rozdělené nemáme, ale Míša se zaměřuje hlavně na beauty články a různé tipy ze světa krásy, Simča má hlavně fashion články a já od módy často utíkám k lifestyle článkům.

Kde čerpáte svoji inspiraci? Jak si vybíráte svoje témata? 
S: Inspiruji se hlavně u zahraničních blogerek nebo v časopisech. A téma volím podle toho, co je u mě aktuální. Nemám problém napsat k fashion článku i něco osobního ze svého života.
M: Já čerpám z YouTube, Instagramu a píšu o věcech, které mě osobně zajímají – nejvíce samozřejmě kosmetika a make-up.  
B: Moje inspirace je jednoznačně Instagram! Ráda relaxuji u fotek zahraničních blogerek, kde se nechávám inspirovat nejen outfity, ale i provedením fotek a celkovou kompozicí. A moc ráda cestuji, to mi dává také obrovské podněty.

Foto: Simona Zálepová

Čím fotíte svoje fotky a jak si je upravujete?
S: Fotíme na OlympusPen, ale v našem souhrnu měsíce se najdou i fotky z mobilů. Používám VSCO, Lightroom a Airbrush.
M: Já fotím na klasickou zrcadlovku a naše pravidelné měsíční souhrny pochází většinou z mobilu. Na úpravu používám ty stejné aplikace, aby náš blog vypadal jednotně. 
B: Poslední dobou jsem si na úpravu fotek zamilovala Lightroom. Pak jsem věrná Snapseed a VSCO. Baví mě si s fotkami hrát. 😊

Co je pro Vás největší podporou, která Vám pomáhá pokračovat v blogování a tvorbě na Instagramu?
S: Bloguju, protože mě to baví. Baví mě celý ten proces od vymyšlení tématu, přes focení až po zveřejnění článku. Navíc se díky blogování seznámím se spoustou zajímavých lidí a komu by se nelíbilo vidět nové kolekce mezi prvními? To je takový krásný bonus. 😊
M: Pro mě je to čistá vášeň. Blog a Instagram je pro mě médium, kde můžu vypustit do světa svoje názory a rady především co se kosmetiky týče. Vždycky mě potěší, když dostanu zpětnou vazbu od někoho, komu třeba pomohl můj článek o balení na dovolenou. Pro mě jsou to taková malá pohlazení na duši. 😊
B: Jsme určitě podporou jedna pro druhou. Blogování a fotky jsou pro mě formou seberealizace, cestou k poznávání skvělých lidí a příležitostí k tomu se stále učit něco nového a "nezakrnět“.

Kolik času svému blogu a Instagramu věnujete? Je to každodenní záležitost?
S: Já s Bárou kromě společného Instagramu pro Wewearlipstick máme ještě osobní účty, takže ano, je to každodenní záležitost.
M: Já osobní Instagram nemám, ale i tak je pro mě WWL součást každodenního života. 😉 Ať už vymýšlím články, fotím, píšu, upravuji fotky nebo s holkama řešíme věci spojené s blogem. 
B: Jak píše Simča, obě máme kromě blogu i své osobní instagramové účty, a tak ani nechci počítat, kolik času tomu věnuji. 😊 Ale protože vidím, že to k něčemu vede, určitě toho nelituji. Navíc mě to moc baví!

Foto: Barbora Carrera

Jaké máte zkušenosti s negativní kritikou a ohlasy haterů? A jak se s nimi vyrovnáváte?
S: Musím to zaklepat, ale naštěstí jsme se s tím ještě nesetkaly.
M: Taky zaklepávám! 
B: Naučila jsem se to brát tak, že i negativní kritika v sobě nese nějakou zprávu. A bohužel za většinou haterů stojí jen závist a osobní problémy, takže pokud někdy i do budoucna něco takového přijde, určitě se z toho nebudeme hroutit!

Máte nějaké blogery nebo instagramery, kteří Vás inspirují? Koho sledujete a kdo se Vám líbí, jak pracuje? Z domácí scény i ze zahraničí?
S: Sleduji poměrně hodně blogerek a každá mě inspiruje něčím jiným – kvalita fotografií, jejich úprava, výběr témat, styl psaní… Ale když bych měla zmínit ty, které se líbí nám všem, tak to bude určitě Janatini a Mikutas.
M: Já denně sleduji Instagram a YouTube. Inspirují mě ženy, které stojí nohama pevně na zemi a jsou si vlastním pánem. Za zmínku podle mě stojí @angelaceberano, @jennymustard a @theannaedit.
B: Těch je! Je těžké vybrat nějaké konkrétní, mám i mezi českými dost oblíbených holek, které jsou moc prima i v soukromí, a tak bych nerada některou urazila tím, že na ni zapomenu. 😊 Z těch zahraničních miluju sledovat @travel_inhershoes. Je tak milá! Na YouTube nemám většinou čas, večer před spaním si místo večerníčku zapnu Instagram a prohlížím fotky a videa na InstaStories. Když se ještě vrátím na českou scénu, mám ráda blogerky a influencerky, které mají svůj vlastní styl a nebojí se jít příkladem. 

Co je podle Vás pro blogerku a její práci nejdůležitější?
S: Mít přehled o novinkách, kontakty, buď dobrého fotografa nebo kvalitní fotoaparát, sledující a chuť psát.
M: Základ je určitě, že ji to musí hlavně bavit! A k tomu vše, co zmínila Simča. Taky podle mě musí mít trošku smyslu pro humor.
B: A k tomu všemu ještě trochu štěstí, hodně trpělivosti a dělat svou "práci“ poctivě. 

Foto: Simona Zálepová

Jste tři ženy a každá jste určitě jiná… V čem se jako blogerky shodujete a v čem naopak máte rozdílné názory?
S: V pohledu na módu jako takovou se určitě shodneme, ale každá máme jiný styl, což je pro čtenáře určitě výhodou. ;) 
M: Každá máme jinou postavu, styl a každá máme jiné životní zkušenosti, a to se určitě promítá do článků. Ale i přes to, že jsme rozdílné, tak se vždycky dokážeme bez problémů na všem shodnout. Až se tomu sama někdy divím. 😊
B: Jediné v čem se neshodujeme jsou rozdílná časová pásma! :-D

Jaké máte jako blogerky cíle? Co byste si chtěly splnit? 
S: Cílem je určitě dál inspirovat a bavit čtenáře a jedním z velkých snů je podívat se na Fashion Week. 😊
M: Já bych byla ráda, kdybychom mohly naše čtenářky potkávat i v offline světě, třeba zajíst společně na kafe. Pak bych se samozřejmě ráda potkala s Daphne Guinness a nejlepší den by pro mě byl, kdyby Bára a Simča přiletěly do Montrealu a společně bychom se vydaly na Fashion Week do New Yorku. :-D 
B: Jéééé Míšo, to by bylo super! 
S: To beru! :)

Foto: Michaela Mahelová

Kde se vidíte za 5 nebo 10 let? Chcete zůstat blogerkami WewearLipstick a u toho, co děláte, nebo máte ještě jiné tvůrčí sny?
S: Nepřemýšlím nad tím, co bude za 5 nebo 10 let, nechávám to osudu, ale bylo by hezké blogovat i před padesátkou ;) 
M: Já bych ráda i nadále blogovala, ale 10 let dopředu nic neplánuji. 
B: Co budu dělat za 10 let tedy vůbec netuším... Ale určitě vím, že moje láska k módě rozhodně nezmizí!

Co Vás v životě nejvíc baví a čemu se věnujete ve svém volném čase?
S: Svůj volný čas dělím mezi rodinu (samozřejmě té patří větší část), přátele a blogování. Při focení se s Bárou vždy náramně bavíme a většinou to spojíme i s nějakou kávičkou. ;) 
M: Já jsem z toulavého těsta, takže pro mě je to cestování. Stačí mi i klidně i nějaká chalupa na víkend, kemp, jednodenní výlet, ale pořád mě to někam táhne. .-)  
B: Svůj volný čas většinou věnuji tvoření fotek a článků, stejně jako Míša moc ráda cestuji a mám kolem sebe také spoustu úžasných lidí, které si chci užít. 😊

Bez čeho byste se v životě neobešly?
S: Samozřejmě bez svých blízkých a přátel, ale když to vezmu z čistě ženského pohledu, tak bez kontaktních čoček a řasenky. :D
M: Bez zdraví, rodiny, přátel, cukru, cestování, zimní bundy (polovinu roku trávím v zimní bundě) a voděodolné řasenky. 
B: Když pominu ty základní hodnoty, jako je zdraví a rodina, je to určitě poznávání nových lidí a míst, kafe, čokolády a kvalitního krému.

Foto: Barbora Carrera

Na co jste ve své tvorbě jako blogerky nejvíc hrdé? Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?
S: Že jsme spolu už tak dlouho. :D
M: Zamáčknu slzu… Já jsem pyšná na to, jak dobře spolu my 3 vycházíme a na to, že se pořád snažíme v blogování zdokonalovat. 
B: Ano, přijde mi to skoro jako zázrak, že už to spolu táhnem tak dlouho! A že se stále snažíme posouvat dopředu a zlepšovat...

Máte svou oblíbenou kosmetickou a módní značku? Jakou?
S: V kosmetice i v módě nejsem věrná jen jedné značce. Najdou se u mě krémy nebo kousky oblečení za pár korun, ale i ty dražší. 
M: Já zkouším všechny možné značky, ať už se jedná o kosmetiku nebo oblečení. Mně na značkách celkově nezáleží. Kosmetika musí sedět mojí pleti a oblečení se mi musí prostě líbit. Klidně nosím svetr za 3 dolary ze sekáče a k tomu kabelku od Prady.
B: Pro mě je to jednoznačně Kiehl’s v péči o pleť, na kterou už nepoužívám nic jiného a moje pleť nikdy nebyla v tak skvělém stavu! Na vlasy mám moc ráda Oribe. Co se týká oblečení, mám ráda jednoduchý styl a většina mého šatníku se skládá z kousků z běžných řetězců jako je Zara nebo Mango. Ale čím jsem starší, tím víc se snažím si pořizovat i kvalitnější věci, které budu nosit několik sezon. A mám ráda „značkové“ sluneční brýle!

Foto: Simona Zálepová

Co je podle Vás největší kosmetický nebo módní "hřích“, kterého se ženy dopouští? :-)
S: O tom jsme psaly celý článek, je toho strašně moc! Tak takové ty pro mě nejhorší jsou, že si nevyberou správný odstín makeupu a ještě ho nenanesou správně, takže je na první pohled vidět ostrý okraj mezi nánosem produktu a pokožkou. A z oblasti módy, že si ženy nevyberou správnou velikost oblečení a klidně se třeba narvou do o dvě čísla menších kalhot.
M: Já jsem si v Montrealu asi zvykla na všechno. :-D Na ulici tu potkávám plně zahalené muslimky, potetované hipsterky, zmalované teenagerky, paničky s botoxem, hetero, gay, transgender… Nikdy ale nepřestanu skřípat zuby, pokud má dáma přes večerní šaty lyžařskou bundu nebo ke sportovnímu outfitu elegantní saténvou kabelku. To už přesahuje jakoukoliv „sportovní eleganci“. :D 
B: Podle mě je největším hříchem to, že se ženy bojí na sebe čímkoli upozornit a vzít si něco trochu výraznějšího. A nemusí jít jen o extravagantní oblečení, občas stačí jen malý doplněk a hned outfit celkově vyzní jinak.

Jsou pro Vás důležité módní a beauty trendy? Řídíte se jimi, nebo si vybíráte jen to, co se líbí Vám?
S: Trendy samozřejmě sleduji, ale slepě je nenásleduji. Ne každý trend je vhodný pro všechny typy postav, takže si vybírám to, co sluší tomu mému.
M: Já sleduji, co se děje především na beauty scéně. Trendy sleduji, ale řídím se heslem, že „méně je někdy více“. Určitě nemusím mít každý produkt a myslím, že spíše záleží, jak umíte oblečení nastylovat nebo jak dobře se zvládnete nalíčit s minimem produktů. Pokud nemá člověk cit ani pro jedno, tak ani nejnovější trendy nebo 100 očních palet nepomůže. 
B: Sledovat trendy je pro nás nutnost! Ale každá máme svůj styl, který se samozřejmě vyvíjí. Vždy si z aktuálních stylů vyberu jen to, co do něj zapadá. A hlavně co se mi líbí!

Foto: Michaela Mahelová

Co právě teď chystáte pro svoje fanoušky a čtenářky? Jaké máte tvůrčí plány?
S: Budeme dál pokračovat v tom, co děláme, ale rády bychom trošku oživily náš feed. Na tom teprve pracujeme.
M: Já bych se osobně ráda zdokonalila ve focení a úpravě fotek.  
B: Chceme opět trochu zmodernizovat blog a přizpůsobit ho co nejlépe našim čtenářkám.

Je něco, co byste chtěly vzkázat našim čtenářkám?
S: Podporujte své oblíbené blogery, ať už lajky nebo komentáři, protože právě vy jste pro ně ten “hnací motor” a ti, pro které tuhle práci dělají.
M: Já bych jim ráda vzkázala, aby si jednou týdně našly hodinku na sebe a dělaly jenom to, co je baví! Ať už si nalakujete nehty, dáte si kávu s kamarádkou nebo si třeba jen přečtete některý z našich článků! Často bychom se rozkrájely pro ostatní a na sebe občas zapomínáme.
B: Míšo, to jsi řekla moc hezky! Já bych k tomu ještě přidala poděkování za podporu, protože bez té bychom se na to už dávno vykašlaly... :-D

Děkujeme vám za podporu a budeme se těšit na blogu a Instagramu WeWearLipstick! 😉 

Všem třem Vám moc děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na další setkání s Vámi ve Vašich článcích. 😊

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.