24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Wewearlipstick: Podporujte své oblíbené blogery lajky nebo komentáři! Právě vy jste ten hnací motor!

21.8.2018

Jsou tři: Bára, Simča a Míša a společně píší jeden blog. We Wear Lipstick. Jsou to nadšené stylistky a make-up artistky a tahle vášeň je také svedla dohromady, k jednomu blogu. Zároveň ale stíhají svou vlastní práci a rodinu… Míša navíc žije za velkou "louží“ v Kanadě. Jak se dá zvládat jeden blog (a taky Instagram) ve třech, když navíc každá žije jinde? Je to ještě koníček nebo už práce? S kým spolupracují a dokáží se jako tři ženy shodnout? To je rozhovor s našimi blogerkami měsíce ​We Wear Lipstick!

BLOG: www.wewearlipstick.com
IG: @wewearlipstick 
FB: We Wear Lipstick 

Ahoj Báro, Simčo a Míšo.😊 Vy jste tři kamarádky, tři blogerky, stylistky a makeup artistky. V naší poslední výzvě jste se staly blogerkami měsíce. Prozraďte nám na začátek, kdo jste a co kromě blogování děláte?
S: Pracuji jako asistentka ředitele, ale momentálně si užívám na mateřské dovolené. Syn teď bude nastupovat do páté třídy a dcerušku čeká příští rok školka a mě návrat do práce.
M: Já jsem se zabydlela v Kanadě a momentálně tady chodím do školy a pracuji v jedné bance ve "fraud department“, kde řeším podvody na kreditních kartách. 
B: Já pracuji jako Area manažer pro jednu kosmetickou značku v Čechách a na Slovensku.

Foto: Barbora Carrera

Na svém blogu nabízíte focení a například pořádání módních přehlídek a přednášek o stylingu a make-upu na míru. Věnujete se tomu naplno, nebo je to spíš koníček? A do budoucna?
S: Bylo by skvělé, kdybychom se tím mohly živit, ale zatím je to jen koníček.
M: Momentálně je to pro nás koníček. 
B: Určitě je to koníček, nebo spíš takový závodní kůň, protože když to chce člověk dělat naplno a zároveň nezanedbávat rodinu a práci, musí to dělat opravdu s láskou.

Co Vás přivedlo k psaní, k focení a k rozhodnutí založit si společně blog? Jak je to dlouho, co blogujete?
S: Seznámily jsme se na kurzu stylistů a po skončení jsme se spolu s dalšími spolužačkami rozhodly vydávat on-line fashion magazín, ale bylo to hodně časově náročné. Nakonec jsme zbyly my tři a rozhodly se založit si blog. 
M: Já jsem vždycky milovala makeu-up a rozhodla jsem se k tomu ještě připojit styling. Právě na tomhle kurzu jsem se potkala s Bárou a Simčou. Od té doby se tomu společně věnujeme. 
B: No blog jako takový ve své stávající podobě máme cca 3 roky, ale jak píšou holky, už před tím jsme společně tvořily.

Foto: Simona Zálepová

Jak vypadaly Vaše blogerské začátky? Pomohlo Vám, že jste tři, nebo to naopak bylo náročnější se domluvit? 
S: Určitě nám to pomohlo! Když náhodou jedna nemůže v daný termín dát svůj článek, zastoupí ji druhá nebo třetí. 😊
M: Rozhodně nám to pomohlo! Každá máme jiný styl a rozdílné životy, takže se jenom doplňujeme! Simča je neuvěřitelně organizovaná a trpělivá a Báře vděčíme za všechno spojené s technickými věcmi, já jsem na tohle antitalent.
B: Já to rozhodně vnímám jako plus! Nejen že je super, že se můžeme zastoupit, ale také si vzájemně pomáháme a navíc zažijeme dost srandy.

Co pro Vás blogování a vliv na Instagramu znamená?
S: Netvrdila bych, že máme nějaký velký vliv, ale věřím, že u nás čtenáři najdou inspiraci nebo pár tipů, které jim pomohou při nákupech jak oblečení, tak kosmetiky.
M: Ani pro mě to není o velkém vlivu, ale moc mě těší dávat různé typy na kosmetické produkty a líčení.
B: Pokud inspirujeme, nebo zaujmeme aspoň pár čtenářů, má to smysl. Řekla bych, že je to u nás v České republice ještě spíš o té zábavě, než vlivu. Těch opravdu vlivných je tu opravdu jen pár a ani není naším cílem k nim patřit. Spíše se chceme v blogu zaměřit na ty, co mají podobné smýšlení jako my a řeší podobná témata, která většinou nejsou úplně masová. Blog je opravdu zaměřený spíše na ženy.

Foto: Michaela Mahelová

Na Instagramu Vás sleduje přes 2 tisíce a 700 fanoušků. Přináší Vám toto číslo zájem firem o spolupráci a nabídky? S kým konkrétně spolupracujete?
S: Máme především dlouhodobé spolupráce např. s Orsay nebo Dyrberg/Kern. 
B: V současné době jsou rozjednané nějaké další spolupráce, tak držte palce ať to dopadne. 😊

Vy, Simono a Báro, žijete v Čechách, ale Míša je dlouhodobě v Kanadě. Jak Vám funguje spolupráce na dálku? Musíte víc plánovat, nebo mít určitý systém…? Jak to zvládáte? 😊
S: Naše komunikace probíhá především přes Whatsapp a přes Skype. Nejtěžší je sladit hodinu skypu kvůli časovému posunu. :D Plánovat samozřejmě musíme, ale víceméně se pravidelně střídáme a na začátku měsíce máme společný článek, kde zveřejňujeme fotky z našeho domácího archivu. Je to takový souhrn toho, co jsme za uplynulý měsíc dělaly.
M: Bez organizace a Whatsapp bychom se bohužel neobešly! Máme šestihodinový časový posun, takže když já spím, holky už fotí fotky, a když holky spí, já píšu články.
B: No nebýt internetu a všech vymožeností dnešní doby, rozhodně by to nešlo! Navíc naštěstí máme Simču, která je takový náš "systém“. :D

Foto: Barbora Carrera

Máte nějak rozdělené tvůrčí "role“? Třeba tak, že jedna plánuje témata, druhá fotí, třetí hlavně píše a některá to celé koriguje a rozhoduje…? 😊
S: Témata si každá volíme sama. S Bárou máme výhodu, že jsme tady dvě a outfity si fotíme navzájem. Ale já mám takovou speciální roli „budíka“, kdy holky upozorňuju na to, že mají mít článek nebo že je potřeba dát fotku na Instagram. :D
M: Co se témat týče, tak si necháváme volnou ruku. Fotíme a píšeme každá o čem chceme, ale vždycky to zapadá do celkového kontextu našeho blogu. Samozřejmě si ale sdělujeme navzájem názory a občas se poradíme, než vypustíme článek do světa. A souhlasím, že Simča je takový náš budík a berlička, na kterou se můžeme vždycky spolehnout.  
B: Žádné role rozdělené nemáme, ale Míša se zaměřuje hlavně na beauty články a různé tipy ze světa krásy, Simča má hlavně fashion články a já od módy často utíkám k lifestyle článkům.

Kde čerpáte svoji inspiraci? Jak si vybíráte svoje témata? 
S: Inspiruji se hlavně u zahraničních blogerek nebo v časopisech. A téma volím podle toho, co je u mě aktuální. Nemám problém napsat k fashion článku i něco osobního ze svého života.
M: Já čerpám z YouTube, Instagramu a píšu o věcech, které mě osobně zajímají – nejvíce samozřejmě kosmetika a make-up.  
B: Moje inspirace je jednoznačně Instagram! Ráda relaxuji u fotek zahraničních blogerek, kde se nechávám inspirovat nejen outfity, ale i provedením fotek a celkovou kompozicí. A moc ráda cestuji, to mi dává také obrovské podněty.

Foto: Simona Zálepová

Čím fotíte svoje fotky a jak si je upravujete?
S: Fotíme na OlympusPen, ale v našem souhrnu měsíce se najdou i fotky z mobilů. Používám VSCO, Lightroom a Airbrush.
M: Já fotím na klasickou zrcadlovku a naše pravidelné měsíční souhrny pochází většinou z mobilu. Na úpravu používám ty stejné aplikace, aby náš blog vypadal jednotně. 
B: Poslední dobou jsem si na úpravu fotek zamilovala Lightroom. Pak jsem věrná Snapseed a VSCO. Baví mě si s fotkami hrát. 😊

Co je pro Vás největší podporou, která Vám pomáhá pokračovat v blogování a tvorbě na Instagramu?
S: Bloguju, protože mě to baví. Baví mě celý ten proces od vymyšlení tématu, přes focení až po zveřejnění článku. Navíc se díky blogování seznámím se spoustou zajímavých lidí a komu by se nelíbilo vidět nové kolekce mezi prvními? To je takový krásný bonus. 😊
M: Pro mě je to čistá vášeň. Blog a Instagram je pro mě médium, kde můžu vypustit do světa svoje názory a rady především co se kosmetiky týče. Vždycky mě potěší, když dostanu zpětnou vazbu od někoho, komu třeba pomohl můj článek o balení na dovolenou. Pro mě jsou to taková malá pohlazení na duši. 😊
B: Jsme určitě podporou jedna pro druhou. Blogování a fotky jsou pro mě formou seberealizace, cestou k poznávání skvělých lidí a příležitostí k tomu se stále učit něco nového a "nezakrnět“.

Kolik času svému blogu a Instagramu věnujete? Je to každodenní záležitost?
S: Já s Bárou kromě společného Instagramu pro Wewearlipstick máme ještě osobní účty, takže ano, je to každodenní záležitost.
M: Já osobní Instagram nemám, ale i tak je pro mě WWL součást každodenního života. 😉 Ať už vymýšlím články, fotím, píšu, upravuji fotky nebo s holkama řešíme věci spojené s blogem. 
B: Jak píše Simča, obě máme kromě blogu i své osobní instagramové účty, a tak ani nechci počítat, kolik času tomu věnuji. 😊 Ale protože vidím, že to k něčemu vede, určitě toho nelituji. Navíc mě to moc baví!

Foto: Barbora Carrera

Jaké máte zkušenosti s negativní kritikou a ohlasy haterů? A jak se s nimi vyrovnáváte?
S: Musím to zaklepat, ale naštěstí jsme se s tím ještě nesetkaly.
M: Taky zaklepávám! 
B: Naučila jsem se to brát tak, že i negativní kritika v sobě nese nějakou zprávu. A bohužel za většinou haterů stojí jen závist a osobní problémy, takže pokud někdy i do budoucna něco takového přijde, určitě se z toho nebudeme hroutit!

Máte nějaké blogery nebo instagramery, kteří Vás inspirují? Koho sledujete a kdo se Vám líbí, jak pracuje? Z domácí scény i ze zahraničí?
S: Sleduji poměrně hodně blogerek a každá mě inspiruje něčím jiným – kvalita fotografií, jejich úprava, výběr témat, styl psaní… Ale když bych měla zmínit ty, které se líbí nám všem, tak to bude určitě Janatini a Mikutas.
M: Já denně sleduji Instagram a YouTube. Inspirují mě ženy, které stojí nohama pevně na zemi a jsou si vlastním pánem. Za zmínku podle mě stojí @angelaceberano, @jennymustard a @theannaedit.
B: Těch je! Je těžké vybrat nějaké konkrétní, mám i mezi českými dost oblíbených holek, které jsou moc prima i v soukromí, a tak bych nerada některou urazila tím, že na ni zapomenu. 😊 Z těch zahraničních miluju sledovat @travel_inhershoes. Je tak milá! Na YouTube nemám většinou čas, večer před spaním si místo večerníčku zapnu Instagram a prohlížím fotky a videa na InstaStories. Když se ještě vrátím na českou scénu, mám ráda blogerky a influencerky, které mají svůj vlastní styl a nebojí se jít příkladem. 

Co je podle Vás pro blogerku a její práci nejdůležitější?
S: Mít přehled o novinkách, kontakty, buď dobrého fotografa nebo kvalitní fotoaparát, sledující a chuť psát.
M: Základ je určitě, že ji to musí hlavně bavit! A k tomu vše, co zmínila Simča. Taky podle mě musí mít trošku smyslu pro humor.
B: A k tomu všemu ještě trochu štěstí, hodně trpělivosti a dělat svou "práci“ poctivě. 

Foto: Simona Zálepová

Jste tři ženy a každá jste určitě jiná… V čem se jako blogerky shodujete a v čem naopak máte rozdílné názory?
S: V pohledu na módu jako takovou se určitě shodneme, ale každá máme jiný styl, což je pro čtenáře určitě výhodou. ;) 
M: Každá máme jinou postavu, styl a každá máme jiné životní zkušenosti, a to se určitě promítá do článků. Ale i přes to, že jsme rozdílné, tak se vždycky dokážeme bez problémů na všem shodnout. Až se tomu sama někdy divím. 😊
B: Jediné v čem se neshodujeme jsou rozdílná časová pásma! :-D

Jaké máte jako blogerky cíle? Co byste si chtěly splnit? 
S: Cílem je určitě dál inspirovat a bavit čtenáře a jedním z velkých snů je podívat se na Fashion Week. 😊
M: Já bych byla ráda, kdybychom mohly naše čtenářky potkávat i v offline světě, třeba zajíst společně na kafe. Pak bych se samozřejmě ráda potkala s Daphne Guinness a nejlepší den by pro mě byl, kdyby Bára a Simča přiletěly do Montrealu a společně bychom se vydaly na Fashion Week do New Yorku. :-D 
B: Jéééé Míšo, to by bylo super! 
S: To beru! :)

Foto: Michaela Mahelová

Kde se vidíte za 5 nebo 10 let? Chcete zůstat blogerkami WewearLipstick a u toho, co děláte, nebo máte ještě jiné tvůrčí sny?
S: Nepřemýšlím nad tím, co bude za 5 nebo 10 let, nechávám to osudu, ale bylo by hezké blogovat i před padesátkou ;) 
M: Já bych ráda i nadále blogovala, ale 10 let dopředu nic neplánuji. 
B: Co budu dělat za 10 let tedy vůbec netuším... Ale určitě vím, že moje láska k módě rozhodně nezmizí!

Co Vás v životě nejvíc baví a čemu se věnujete ve svém volném čase?
S: Svůj volný čas dělím mezi rodinu (samozřejmě té patří větší část), přátele a blogování. Při focení se s Bárou vždy náramně bavíme a většinou to spojíme i s nějakou kávičkou. ;) 
M: Já jsem z toulavého těsta, takže pro mě je to cestování. Stačí mi i klidně i nějaká chalupa na víkend, kemp, jednodenní výlet, ale pořád mě to někam táhne. .-)  
B: Svůj volný čas většinou věnuji tvoření fotek a článků, stejně jako Míša moc ráda cestuji a mám kolem sebe také spoustu úžasných lidí, které si chci užít. 😊

Bez čeho byste se v životě neobešly?
S: Samozřejmě bez svých blízkých a přátel, ale když to vezmu z čistě ženského pohledu, tak bez kontaktních čoček a řasenky. :D
M: Bez zdraví, rodiny, přátel, cukru, cestování, zimní bundy (polovinu roku trávím v zimní bundě) a voděodolné řasenky. 
B: Když pominu ty základní hodnoty, jako je zdraví a rodina, je to určitě poznávání nových lidí a míst, kafe, čokolády a kvalitního krému.

Foto: Barbora Carrera

Na co jste ve své tvorbě jako blogerky nejvíc hrdé? Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?
S: Že jsme spolu už tak dlouho. :D
M: Zamáčknu slzu… Já jsem pyšná na to, jak dobře spolu my 3 vycházíme a na to, že se pořád snažíme v blogování zdokonalovat. 
B: Ano, přijde mi to skoro jako zázrak, že už to spolu táhnem tak dlouho! A že se stále snažíme posouvat dopředu a zlepšovat...

Máte svou oblíbenou kosmetickou a módní značku? Jakou?
S: V kosmetice i v módě nejsem věrná jen jedné značce. Najdou se u mě krémy nebo kousky oblečení za pár korun, ale i ty dražší. 
M: Já zkouším všechny možné značky, ať už se jedná o kosmetiku nebo oblečení. Mně na značkách celkově nezáleží. Kosmetika musí sedět mojí pleti a oblečení se mi musí prostě líbit. Klidně nosím svetr za 3 dolary ze sekáče a k tomu kabelku od Prady.
B: Pro mě je to jednoznačně Kiehl’s v péči o pleť, na kterou už nepoužívám nic jiného a moje pleť nikdy nebyla v tak skvělém stavu! Na vlasy mám moc ráda Oribe. Co se týká oblečení, mám ráda jednoduchý styl a většina mého šatníku se skládá z kousků z běžných řetězců jako je Zara nebo Mango. Ale čím jsem starší, tím víc se snažím si pořizovat i kvalitnější věci, které budu nosit několik sezon. A mám ráda „značkové“ sluneční brýle!

Foto: Simona Zálepová

Co je podle Vás největší kosmetický nebo módní "hřích“, kterého se ženy dopouští? :-)
S: O tom jsme psaly celý článek, je toho strašně moc! Tak takové ty pro mě nejhorší jsou, že si nevyberou správný odstín makeupu a ještě ho nenanesou správně, takže je na první pohled vidět ostrý okraj mezi nánosem produktu a pokožkou. A z oblasti módy, že si ženy nevyberou správnou velikost oblečení a klidně se třeba narvou do o dvě čísla menších kalhot.
M: Já jsem si v Montrealu asi zvykla na všechno. :-D Na ulici tu potkávám plně zahalené muslimky, potetované hipsterky, zmalované teenagerky, paničky s botoxem, hetero, gay, transgender… Nikdy ale nepřestanu skřípat zuby, pokud má dáma přes večerní šaty lyžařskou bundu nebo ke sportovnímu outfitu elegantní saténvou kabelku. To už přesahuje jakoukoliv „sportovní eleganci“. :D 
B: Podle mě je největším hříchem to, že se ženy bojí na sebe čímkoli upozornit a vzít si něco trochu výraznějšího. A nemusí jít jen o extravagantní oblečení, občas stačí jen malý doplněk a hned outfit celkově vyzní jinak.

Jsou pro Vás důležité módní a beauty trendy? Řídíte se jimi, nebo si vybíráte jen to, co se líbí Vám?
S: Trendy samozřejmě sleduji, ale slepě je nenásleduji. Ne každý trend je vhodný pro všechny typy postav, takže si vybírám to, co sluší tomu mému.
M: Já sleduji, co se děje především na beauty scéně. Trendy sleduji, ale řídím se heslem, že „méně je někdy více“. Určitě nemusím mít každý produkt a myslím, že spíše záleží, jak umíte oblečení nastylovat nebo jak dobře se zvládnete nalíčit s minimem produktů. Pokud nemá člověk cit ani pro jedno, tak ani nejnovější trendy nebo 100 očních palet nepomůže. 
B: Sledovat trendy je pro nás nutnost! Ale každá máme svůj styl, který se samozřejmě vyvíjí. Vždy si z aktuálních stylů vyberu jen to, co do něj zapadá. A hlavně co se mi líbí!

Foto: Michaela Mahelová

Co právě teď chystáte pro svoje fanoušky a čtenářky? Jaké máte tvůrčí plány?
S: Budeme dál pokračovat v tom, co děláme, ale rády bychom trošku oživily náš feed. Na tom teprve pracujeme.
M: Já bych se osobně ráda zdokonalila ve focení a úpravě fotek.  
B: Chceme opět trochu zmodernizovat blog a přizpůsobit ho co nejlépe našim čtenářkám.

Je něco, co byste chtěly vzkázat našim čtenářkám?
S: Podporujte své oblíbené blogery, ať už lajky nebo komentáři, protože právě vy jste pro ně ten “hnací motor” a ti, pro které tuhle práci dělají.
M: Já bych jim ráda vzkázala, aby si jednou týdně našly hodinku na sebe a dělaly jenom to, co je baví! Ať už si nalakujete nehty, dáte si kávu s kamarádkou nebo si třeba jen přečtete některý z našich článků! Často bychom se rozkrájely pro ostatní a na sebe občas zapomínáme.
B: Míšo, to jsi řekla moc hezky! Já bych k tomu ještě přidala poděkování za podporu, protože bez té bychom se na to už dávno vykašlaly... :-D

Děkujeme vám za podporu a budeme se těšit na blogu a Instagramu WeWearLipstick! 😉 

Všem třem Vám moc děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na další setkání s Vámi ve Vašich článcích. 😊

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.