24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Z plastiky prsou není třeba mít strach

12.11.2015

My ženy se rády líbíme a na své postavě si zakládáme. Dáváme si pozor na to, co jíme, chodíme cvičit, sledujeme obvod svého pasu a boků. Prostě si hlídáme figuru. Jak ale můžeme ovlivnit svá ňadra? Zvětšit si je samy neumíme, ale naštěstí proto, aby byla silueta těla co nejhezčí, není ani tak rozhodující velikost, ale ten správný tvar. A ten tvar se s věkem mění. V důsledku stárnutí dochází k povolování tkání a celkovému povadnutí. Také se často stává, že prsa ztratí svou plnost a objem v důsledku většího úbytku váhy při hubnutí nebo po ukončení kojení.
 

Jak na tvaru zapracovat?
Tvar prsou můžete příznivě ovlivnit sama. Základem je vždy kvalitní podprsenka. Měla by být vhodné velikosti a dobře sedět. Správně vybraná podprsenka umí hotové divy, to víme všechny. Je potřeba dát pozor i na střih, pro různá prsa se hodí různé typy, aby podtrhly přednosti a dobře skryly nedostatky.

Další krok, na kterém se můžeme podílet, je posílení prsních svalů. Ty tvoří podklad pod samotnými prsy. Tím, že budou silnější, příznivě ovlivní tonus celého hrudníku a dekolt pěkně pozvednou. Jednoduše si můžete zacvičit třeba i před počítačem v kanceláři nebo při ranní cestě do práce. Stačí sepnout ruce před hrudníkem a dlaněmi tlačit proti sobě, chvíli vydržet a povolit. Když uděláte pár opakování několikrát denně, efekt se brzy objeví. Navíc tento cvik můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv si vzpomenete. Vhodné jsou také cviky na posílení celého ramenního pletence, kromě prsních svalů hezky vymodelují i ramena. Bohužel, samotná prsní tkáň je tvořena mléčnými žlázami a tukem, proto ji dokonale pomocí cvičení modelovat nedokážeme. Z tohoto důvodu se také spousta žen po zhubnutí stěžuje, že „ze všeho nejvíc přišly o prsa“.

Sebevědomá i bez podprsenky?
A pokud ani podprsenka, ani cvičení moc nepomůže? V dnešní době není vůbec neobvyklé využít služeb plastického chirurga. Pryč je doba, kdy „silikony“ mělo jen pár žen a ostatní se na ně dívali skrz prsty. Často navíc není potřeba prsa chirurgicky zvětšovat, ale pouze mírně pozvednout a poupravit jejich tvar. Díky moderním technologiím je možné modelaci prsou zvládnout rychle a jen s minimálním rizikem nepříjemných souvisejících komplikací.

Samotný zákrok trvá asi dvě hodiny a provádí se v celkové anestezii. Předchází mu důkladné předoperační vyšetření a konzultace samotného úkonu se zkušeným chirurgem. Principem operace je redukce nadbytku kůže, modelace tvaru prsou a uložení dvorců do požadované polohy. I když dochází k většímu zásahu do kůže, není třeba e bát nevzhledných jizev.

Usilujeme o to, aby pooperační jizvy byly co nejjemnější, a proto kůži zašíváme speciálním jemným samovstřebatelným stehem. Jizvy po zákroku se obvykle nacházejí po obvodu a pod dvorcem ve tvaru obráceného písmene T a vyblednou obvykle do tří až šesti měsíců,“

vysvětluje proces Anna Brandejs, spoluzakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic. Hospitalizace pacientek po operaci trvá přibližně ještě jeden až dva dny. Po dvou týdnech už je možný návrat do běžného pracovního procesu. Pacientky by měly ještě dva měsíce po zákroku nosit speciální elastickou podprsenku, díky které se ustálí nový tvar prsou, a několik týdnů po zákroku omezit větší námahu a zvedání těžkých věcí.

Proč se v dnešní době stresovat kvůli tvaru hrudníku, když řešení může být tak elegantní? Pokud o chirurgické modelaci uvažujete, podzim je pro operaci vhodná doba, případné pooperační nedostatky se dobře skryjí pod oblečením, než se úplně zhojí. Více informací o chirurgické modelaci prsou najdete například na Univerzitě krásy nebo se můžete objednat na nezávaznou konzultaci na Brandeis Clinic.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.