24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Za zdravím a krásou na Fiji

11.04.2016
TravelTips by Bobina
Ahoj :-), jmenuji se Petra a můj blog toptraveltips.cz je zaměřen na cestování a tipy na dovolenou. Můj druhý, vlastně původní blog bobinabloguje.com momentálně moc nerozvíjím, ale snad není všem dnům konec.

Tyto ostrovy by se daly nazývat rájem léčivých potravin. Snad vše co se v této oblasti urodí má zázračný vliv na lidský organismus a mnoho zdejších potravin se využívá ve zdejší tradiční medicíně.

Fiji-Republika

Fidžijské ostrovy leží v Oceánii (Tichý oceán). Oblast Oceánie se obvykle se člení na Melanésii, Polynésii, Mikronésii a Nový Zéland. Nejbližšími sousedy Fiji jsou souostroví Vanuatu (asi 800 km na západ), Samoa (asi 700 km na severovýchod) a Tonga (asi 500 km na východ). Od Austrálie leží asi 2600 km na východ, od Nového Zélandu asi 1800 km na sever. Možná Vás překvapí, že Fidži je osamocené souostroví 322 ostrovů vulkanického nebo korálového původu. Nejteplejším měsícem je leden, nejchladnějším červenec. 45% ostrova zaujímají vždy nádherně zelené tropické lesy.

Zajímavosti

Do 19. století zde domorodí obyvatelé praktikovali kanibalismus. Náčelníci "trestali sněděním" nepřátele zabité nebo zajaté v boji.

Před přijetím křesťanství v 19. století bývaly vdovy na Fidži rituálně usmrceny uškrcením.

Epidemie spalniček neúmyslně zavlečená na Fidži britskými kolonizátory zahubila v letech 1875–76 každého třetího Fidžijce, asi 40 000 lidí.

V čele vesnice stojí náčelník a jeho funkce je dědičná na syna.

Tipy na zdraví a krásu

Nejdůležitější rostlinou pro všechny obyvatele Fiji je kokosová palma. Místní obyvatelé z ní umějí zužitkovat všechny části. Kokos je zdrojem života místních obyvatel. Kokosová voda patří z největších zázraků této planety. Voda se do skořápky dostává dlouhou cestou skrze vlákna stromu, je bohatá na minerální látky, neobsahuje tuk ani cholesterol. Díky přirozené rovnováze draslíku a sodíku hydratuje tělo, napomáhá správnému spalování, posiluje lidskou imunitu, a také napomáhá hubnutí.Kokosová voda se už stovky let tradičně používá proti různým zdravotním problémům jako jsou střevní infekce, ledvinové kameny, pro zdravější kůži, proti průjmům, zvracení i horečkám. Nepleťe si kokosovou vodu s kokosovým mlékem.

Kokosové mléko – mléko z kokosu má stejně voda mnoho pozitivnívh účinků na zdraví. Kokos je prostě zázračný plod. Kokosové mléko obsahuje vápník a fosfor a je tak vyborné na prevenci úbytku kostní tkáně. Působí také proti nejrůznějším virům, snižuje krevní tlak,podporuje tvorbu krve a na lidské tělo má mnoho a mnoho dalších úžasných účinků. Kokosové mléko získáte tak, že rozmixujete nejlépe kokosovou dužinu popř. sušený kokos s vodou do hladka, přecedíte a je hotovo.

Kokosový olej – další úžasný produkt z kokosu. Má vynikající účinky na plěť, pokožku, bělí zuby, podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy a můžete s ním i chutně vařit.

O kokosu toho na internetu najdete spoustu, všechny informace o něm by byly na nejen hodně dlouhý článek a já se chci dostat i k dalším zázrakům Fiji.

Což je například :

Dilo ořech – z tohoto ořech je pro člověka vhodný pouze olej, který se používá na pokožku (nekonzumeje se ). Posvátnému stromu Dilo se říká "strom tisíce účinků" . Dilo olej se využívá ke zklidnění a k výživě pokožky, při vyrážce, dermatitidě a ekzémech, dehydrataci, bodnutí hmyzem, akné, podráždění po holení, radioterapii a chemoterapii. Používá jako tradiční léčivý prostředek s velmi širokým spektrem využití.

Ovoce pawpaw - u nás známé jako papaya – na Fiji se nekonzumují pouze sladké plody, ale využívají zde i listy rostliny a to především jako lék na horečku Denge, vysoký tlak, onemocnění jater a mnoho dalších problémů.

Strom Noni - jedná se o keř dorůstající výšky až 6 metrů, který nachází široké uplatnění v lidovém léčitelství. Primárně jsou využívány plody, které rostlina plodí v průběhu celého roku. Dále pak v menší míře listy jejichž šťáva vykazuje antiseptické účinky – není však moc dobrá. Zralé plody Noni se po staletí zpracovávají tradičním způsobem na džus, který má výborné účinky na imunitu.Obsahuje 7 aminokyselin včetně 9 esenciálních, xeronin, esenciální mastné kyseliny, scopoletin, selen, vlákninu a značné množství vitaminu C. Výtažek z Noni obnovuje tkáně, takže ve výborný jako nápoj pijí pro lidi s velkou zátěží na klouby .

V místní kuchyni je silně zakořeněna i tradiční medicína a obojí se spolu velmi prolíná. Tradičním pokrmem je ryba na kokosovém oleji s místní kapradinou a mořskou vodou místo klasické soli.

Pokud by jste chtěly vyzkoušet některý z kosmetických zázraků Fiji rozhodně tam nemusíte letět, ikdyž bych Vám to všem velmi a upřímně přála U nás je k dostání kosmetika a výrobky PURE FIJI, které jsou vyráběny na Fiji a zachovají principy fidžijské kultury. Firma podporuje vzdělávání dětí, poskytuje studentská stipendia, pomáhá místním řemeslníkům a ženám s rozvojem jejich drobného podnikání a produkty jsou vyráběny ekologicky.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

TravelTips by Bobina

Ahoj , jmenuji se Petra a můj blog toptraveltips.cz je zaměřen na cestování a tipy na dovolenou. Můj druhý, vlastně původní blog bobinabloguje.com momentálně moc nerozvíjím, ale snad není všem dnům konec.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.