24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Malá vs. velká svatba

18.1.2013
Carrie
Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. :D Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství. :-)

Rozhodneme-li se plánovat svatbu mnohdy před námi stojí rozhodnutí ohledně její velikosti. Je pro nás těžké vybrat koho pozvat a koho ne. Někdy za nás rozhodnou jiní jako například manžel, rodiče a nebo finanční situace. Někdy prostě podlehneme své vysněné představě a nikdo nám to nerozmluví. Třeba moje kamarádka se vdávala pouze za přítomnosti svědků a svým blízkým (včetně rodiny) to dala vědět až po svatbě. Některá z Vás možná touží po pohádkově velké svatbě. Nemáte-li představu o velikosti svatby, mám pro Vás stručnou charakteristiku malé i velké svatby. Pozn.: Při sepisování seznamu hostů nezapomeňte, že osoby zvete automaticky s jejich partnerem! Pokud se tedy se svými přáteli předem nedomluvíte jinak.

MALÁ SVATBA

a) Svatba ve čtyřech - Jedná se o nejmenší možnou variantu. Obřad probíhá pouze za asistence svědků. Nevěstě jako svatební oděv postačí v podstatě jakékoli světlé šaty nebo kostýmek. Závoj se pro tento druh svatby příliš nehodí. Ženich by měl mít kalhoty i sako ve stejné barvě. Uvědomte si, prosím, že ačkoliv jde o velmi malou svatbu, stále se jedná o společenskou událost!

b) Svatba do 16 hostů - Svatba je většinou složena z rodiny a blízkých přátel (bývají svědky). V tomto případě by měla mít nevěsta již tradiční svatební šaty (dnes nemusejí mít nutně bílou nebo krémovou barvu). Od ženicha by měla být obdarována svatební kyticí. Ženich si jako oděv může zvolit dvouřadový oblek nebo frak. Pro tuto velikost svatby není vhodný žaket ani smoking.

VELKÁ SVATBA

Není velká svatba jako velká svatba. Jak vidíte počet hostů se zde pohybuje od 17 výše. Já jsem například měla svatbu o 26 hostech, která už je považovaná za velkou. Moje teta (mimochodem vdávala se již po druhé) měla 120 hostů. :-) Takže bych se spíše zaměřila na svatbu od 60 hostů výše, protože zde by mělo být společenské oblečení na té nejvyšší úrovni. Nevěsta musí mít v tomto případě dlouhé šaty nejlépe s vlečkou nebo alespoň závojem. Ženich by se měl ustrojit do žaketu ( v případě večerní svatby může mít i smoking) s cylindrem. Podle etikety by měli mít žaket i pánští svědkové a oba otcové. Matky by měly zvolit dlouhé šaty. Takto velká svatba vyžaduje i svatebního koordinátora, organizátora ( v případě svatby do 100 hostů by mohl postačit i šikovný kamarád, jinak volíme profesionála).

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Carrie

Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství.


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.