24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Svatební hosté

21.01.2013
Carrie
Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. :D Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství. :-)

Možná se v nejbližší době chystáte na svatbu jako host, svědek nebo snad rodič a proto jsem se rozhodla sepsat krátký článek o tom, co za oblečení se na svatbu hodí a co ne. I jako host můžete způsobit na svatbě nepříjemný rozruch, a to nejen svým chováním. Někdy se dokonce stane, že svým oděv rozzlobíte nevěstu. Poku tak nechcete učinit úmyslně (což se opravdu nehodí i když jdete na svatbu své velké lásky), pročtěte si tento článek.

Je jasné, že na tak společensky důležité akci jakou svatba bezpochyby je, chcete vypadat šik a sexy. Přesto platí jedno důležité pravidlo: Nejatraktivnější a nejnápadnější musí být nevěsta! Občas se stává, že mladší maminky nebo svědkyně, se chtějí blýsknout a se svou róbou to přeženou. Pamatujte, že bílé a krémové šaty  jsou určeny výhradně nevěstě (natož aby byly dlouhé!). Dvojnásob platí toto pravidlo pro svědkyni, která během obřadu stojí v bezprostřední blízkosti nevěsty. Přijala-li jste roli svědkyně, zvolte šaty méně nápadné (což neznamená nemoderní) a jednoduché. Uvědomte si, že se jedná o velký den Vaší kamarádky nebo budoucí ženy Vašeho kamaráda a přeci byste jí nechtěly zkazit celý den. Matky a další dámy by měly mít denní slavností šaty, které nebudou vyzývavé (pro tentokrát zapomeňte na mini a hluboké výstřihy). Odkrytá ramena se také příliš nehodí, alespoň na obřad si přes šaty hoďte bolerko, sako nebo šál (toto samozřejmě neplatí pro nevěstu).

Chcete-li se při přípravě vlastní svatby vyvarovat hostů v riflích, kraťasech, apod. můžete na pozvánky uvést druh oblečení, které vyžadujete (to i v případě, že chce, aby svatebčané byli sladěni do jedné barvy). Pokud naopak máte neformální svatbu, zamezte tomu, aby přišel někdo z hostů příliš slavnostně oděn.

Na pozvánky se oficiálně uvádějí tyto termíny:
- casual (neformální oblečení)
- formal dress (společenské oblečení - pánové oblek, dámy malé večerní šaty - koktejlky)
- black tie (pro muže smoking, pro ženy dlouhé večerní šaty - plesovky)
- white tie (frak s bílým motýlkem, ženy volí opět dlouhé večerní šaty)

www.rady-svatba.blogspot.com 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Carrie

Wau... popiš se. No, to vážně není snadný. Jsem úplně obyčejná holka ze severu Čech. Je mi přesně tolik, abych toho o životě věděla dost a přitom vůbec nic. Pracuji jako učitelka ve školce. Krom toho že moje práce je zároveň můj koníček, mám ráda módu, kosmetiku a líčení a ráda píšu. Píšu ráda cokoli a o čemkoli. Začala jsem psát asi v deseti - jedenácti letech. Psala jsem především povídky o lásce a přátelství (věkem k tomu přibyl sex). Potom co jsem začala organizovat svojí svatbu a dopadla velmi úspěšně, rozhodla jsem dál věnovat této tématice a začala jsem shánět různé tipy k organizování svateb a svatební módní trendy. Do budoucna bych si chtěla založit malou svatební agenturu, která by pomáhala s organizací svateb. Nyní čekám miminko a rozhodla jsem se ke svým zájmům přidat přípravu na mateřství a rodičovství.


KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.