24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Hygge, kouzlo šťastného života

22.02.2017
Maria Friedlová
Life blogerka, která ráda zachytává střípky ze svého života na fotografie. Milovnice čokolády a útulných kaváren, čtenářka sci-fi knih a neustálá studentka.

Není to tak dávno, co jsem poprvé narazila na fenomén zvaný Hygge. Přeložit do češtiny bychom mohli toto slovo jako pohodu, klid nebo radost. Hygge představuje příjemné okamžiky strávené na gauči s hrnkem teplého čaje nebo pokojné sledování kapek deště, které dopadají na skleněnou tabuli skla. A přesně v takových činnostech vynikají Dánové, kteří nás s tímto pojmem seznamují.

Podle průzkumů a statistik jsou právě Dánové nejšťastnějším národem na světě. Obecně se ví, že se skandinávské oblasti můžou chlubit vysokou životní úrovní, ale jak to, že se zemička s necelými šesti miliony obyvateli ocitla na prvním místě?  

Vše nám podrobně popíše a vysvětlí Louisa Thomsen Britsová, autorka knihy Hygge - Tajemství spokojeného života. Není to žádná věda, Dánové jsou národ, který si zakládá na mezilidských vztazích. Snaží se vycházet se svými sousedy, scházejí se s přáteli a užívají si maličkostí. Nepracují denně až do vyčerpání, rádi odpočívají a věnují se rodině. V dnešním, uspěchaném světě se to zdá být něco jako dovolená. 

A pokud si i Vy chcete užít své malé hygge v každodenním kolotoči stresu a odpočinout si od problémů, které Vás momentálně trápí, pořiďte si malého pomocníka, jenž Vás doprovodí na cestě za šťastnějším já. 

Zdroj úvodní foto: unsplash.com
Zdroj foto: knizniklub.cz

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Maria Friedlová

Life blogerka, která ráda zachytává střípky ze svého života na fotografie. Milovnice čokolády a útulných kaváren, čtenářka sci-fi knih a neustálá studentka.


Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.