24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

7 tipů pro dokonalý zahradní večírek!

05.04.2017

Taky tak milujete období zahradních večírků o večírcích samotných nemluvě? Nejste sami. Přesto se do jejich organizace moc lidí nehrne, a to hlavně kvůli strachu z toho, že se večírek z různých důvodů nevydaří. My pro vás však máme sedm jednoduchých tipů, jak uspořádat nezapomenutelnou párty. Bezestrachu!   

1. Kdy a kde? – Zní to sice trochu svatebně, ale čím dříve stanovíte datum a místo tím spíš si pozvaní najdou čas. Místo je zase důležité kvůli konkrétnímu prostoru, pro který budete večírek plánovat.

2. Kolik bude hostů? – Od velikosti večírku se odvíjí všechno ostatní. Od prostoru po zásoby jídla a pití. Nezapomeňte také počítat s malou rezervou, nikdy nevíte, kdy někomu nedopadne hlídání nebo kdy spontánně přibude pár lidí na seznamu.

3. Co téma? – Hawaii, Divoký západ, Harry Potter, Viktoriánská doba? Těch možností je přehršel, ale doporučujeme vybrat jen jedno. Dost si tím usnadníte výběr jídla, dekorací, zábavy a pokud to budete brát do úplných detailů tak i kostýmů.

4. „Vždy připraven“ – Heslo, které zná každý z nás a při plánování jakékoliv společenské akce platí dvojnásob. V případě zahradní party mluvíme o zázemí pro lidi, zábavu i jídlo. I když budete mít skvělé předpovědi počasí, počítejte s tím, že přijde bouřka! Pokud nemáte na zahradě zastřešené posezení, je skvělým řešením půjčení párty stanu. Představte si mít na zahradě dokonale průhledný párty stan, už jen to je stylová dekorace!

5. Zdobte s rozumem! – Mít pro vlastní akci nadšení je určitě správné, ale odsud posud. To platí hlavně pro dekorace. Pokud celý prostor zahltíte hromadou drobností, bude výsledek ten, že se u vás bude každý bát jen otočit. Skvělou prevencí je vlastní výroba dekorací, na tom se „vyřádíte“ o dost dříve, než kdybyste dekorace pouze nakupovali. Navíc to je skvělá zábava, ke které můžete přizvat i přátele. Skvělým zdrojem inspirace je pinterest.

6. Není to jen o tom, co chutná vám – Máte datum, máte místo a máte téma, na řadě je pohoštění! A to bývá občas kámen úrazu, protože tisíc lidí, tisíc chutí. Klidně hledejte nové inspirativní chutě, ale nezapomínejte na osvědčená jídla, ozvláštnit je můžete tematickým servírováním. Takový švédský stůl ozdobený v duchu celé párty bude působit skvěle i bez gastronomických experimentů.

7. Zbývá už jen zábava – Ta se odvíjí nejen od tématu, ale také od toho, jací hosté na vašem večírku budou. Nespoléhejte na to, že se děti zabaví samy. Připravte jednoduchý koutek s hromadou pastelek, papírů a podle věku třeba i nůžek. Můžete vytvořit i hrací koutek s různými míči nebo přenosným pískovištěm, vždy ho ale situujte tak, aby byly děti na očích. No a co se týká dospělých, zde se nikdy neztratíte s nějakými těmi deskovými hrami, twistrem, beer-pongem nebo šarádami. Mějte ale na paměti, že přehnaně organizovaná zábava většinou zábavou vůbec není. Podobně jako děti i dospělí chtějí mít na výběr.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.